February 19, 2022
|
Lakewood HS - St. Petersburg, FL

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 9:45.52 10
2 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 9:49.79 8
3 Colby Robbins SR Sunlake 9:58.46 6
4 Tyler Galley JR Palm Harbor University 10:32.08 5
5 Nathan Lee JR Sunlake 10:34.13 4
6 Peter Fiorillo Junior St. Petersburg Catholic 10:38.24 3
7 Benjamin Borton JR Sunlake 10:55.75 2
8 Anthony DiMuzio SO Bell Creek 10:56.72 1
9 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 10:58.74 -
10 Braedon Miner JR Admiral Farragut 11:00.67 -
11 Cody Smith SR Sunlake 11:16.49 -
12 Adrian Strunk SR Parrish 11:19.36 -
13 Lawrence Budo SO Boca Ciega 11:23.71 -
14 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 11:27.57 -
15 Ryan Swenson JR Parrish 11:39.12 -
16 GRANT WILSON SO Osceola (Seminole) 11:49.02 -
17 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 11:49.31 -
18 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 11:52.98 -
19 Micah Snare FR East Lake 11:54.79 -
20 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 11:57.06 -
21 Taveon Pescuma SO Parrish 12:06.13 -
22 Ross White FR Parrish 12:09.33 -
23 Caiden Schuller SO St. Petersburg 12:12.26 -
24 MJ Spence FR East Lake 12:13.23 -
25 Brennan Quadros SO Palm Harbor University 12:18.32 -
26 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 12:30.11 -
27 Trent Johnson FR East Lake 12:51.81 -
28 Jackson Seiler SO Parrish 12:55.52 -
29 Isreal Harris JR Gibbs 13:04.64 -
30 Walker Hall FR Admiral Farragut 13:11.10 -
31 Dante Menconi JR Palm Harbor University 13:17.75 -
32 Jack Plouf SO Lakewood 13:23.69 -
33 Noah Adelson JR Lakewood 14:18.05 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Lawrence Budo SO Boca Ciega 11:23.71 -
14 Boris Archipov FR Canterbury (SP) 11:27.57 -
16 GRANT WILSON SO Osceola (Seminole) 11:49.02 -
17 John Cappelli FR Osceola (Seminole) 11:49.31 -
18 LUIGINO SIRABELLA SO Osceola (Seminole) 11:52.98 -
19 Micah Snare FR East Lake 11:54.79 -
20 Louis Foster SO Osceola (Seminole) 11:57.06 -
24 MJ Spence FR East Lake 12:13.23 -
26 Noah Brucculeri SO Admiral Farragut 12:30.11 -
27 Trent Johnson FR East Lake 12:51.81 -
28 Jackson Seiler SO Parrish 12:55.52 -
29 Isreal Harris JR Gibbs 13:04.64 -
30 Walker Hall FR Admiral Farragut 13:11.10 -
32 Jack Plouf SO Lakewood 13:23.69 -
33 Noah Adelson JR Lakewood 14:18.05 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dylan Bailey JR Canterbury (SP) 9:45.52 10
2 Dylan Nolan JR Clearwater Central Catholic 9:49.79 8
3 Colby Robbins SR Sunlake 9:58.46 6
4 Tyler Galley JR Palm Harbor University 10:32.08 5
5 Nathan Lee JR Sunlake 10:34.13 4
6 Peter Fiorillo Junior St. Petersburg Catholic 10:38.24 3
7 Benjamin Borton JR Sunlake 10:55.75 2
8 Anthony DiMuzio SO Bell Creek 10:56.72 1
9 Jeremiah Fictum JR Northeast (SP) 10:58.74 -
10 Braedon Miner JR Admiral Farragut 11:00.67 -
11 Cody Smith SR Sunlake 11:16.49 -
12 Adrian Strunk SR Parrish 11:19.36 -
15 Ryan Swenson JR Parrish 11:39.12 -
21 Taveon Pescuma SO Parrish 12:06.13 -
22 Ross White FR Parrish 12:09.33 -
23 Caiden Schuller SO St. Petersburg 12:12.26 -
25 Brennan Quadros SO Palm Harbor University 12:18.32 -
31 Dante Menconi JR Palm Harbor University 13:17.75 -