February 18, 2022
|
Satellite - Satellite Beach, FL

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Jonathan Bailey SR Holy Trinity 22.42 10 NWI
2 Tromance Smith   Vero Beach 22.45 8 NWI
3 Marcus Hopkins SR Cocoa 22.47 6 NWI
4 Marcus Higgins SR Heritage 22.58 5 NWI
5 Christopher White JR Ocoee 22.75 4 0.3
6 Lyndell Turner SR Heritage 22.76 3 0.3
7 Jeremiah Cadet SR Ocoee 22.88 2 0.3
8 Cedrick Hawkins JR Cocoa 22.93 1 0.3
9 Devin Giles SR Viera 23.03 - NWI
10 John Cooper lll SR Ocoee 23.04 - NWI
11 Michael Carter   Vero Beach 23.25 - 0.3
12 Marquis Redhead SR Heritage 23.30 - 0.3
13 Jonathan Wright SR Ocoee 23.34 - 0.3
14 Justin Woulard FR Vero Beach 23.58 - -0.1
15 Michael Parkes JR Bayside 23.64 - NWI
16 Derrick Williams SO Vero Beach 23.72 - 0.2
17 Chase Vickers SO Rockledge 24.06 - 0.1
18 Adam Reynolds SO Bayside 24.11 - NWI
19 Keyon Carter SO Rockledge 24.17 - 0.1
20 Brycen Bassa SR Ocoee 24.25 - 0.1
21 Keon Brown JR Ocoee 24.27 - 0.3
22 Derion Ayliffe FR Space Coast 24.50 - NWI
23 Albert Brown JR Bayside 24.55 - +0.0
24 Walter Parker   Titusville 24.74 - 0.3
25 Kaiyson Moore FR Rockledge 24.77 - 0.1
25 Cody Causey SR Astronaut 24.77 - 0.3
27 Aidan Carroll JR Viera 24.81 - -0.1
28 Zach Ross SO Faith Christian 24.82 - +0.0
29 Carter Virsik SO Viera 24.83 - NWI
30 Martin Lamarion   Titusville 24.84 - 0.3
31 Arthur Waters IV SR Melbourne 24.91 - 0.1
32 Dave Honorat SR Bayside 24.99 - 0.1
33 Marcus Grier SO Vero Beach 25.08 - +0.0
34 Dylan Jensen FR Holy Trinity 25.09 - +0.0
35 Tyreek Daniels SR Titusville 25.18 - +0.0
36 Jacob Dirzius SO Pineapple Cove (Palm Bay) 25.26 - NWI
37 Camryn Pollard-Martin SR Heritage 25.28 - 0.3
38 Seth Hufty FR Viera 25.30 - NWI
39 Joshua Larrick SO Satellite 25.38 - -0.1
40 Sam Smith JR Bayside 25.44 - 0.2
41 Joseph Gordon 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 25.49 - 0.1
42 Logan Murphy FR Pineapple Cove (Palm Bay) 25.65 - NWI
43 Kameron Lamb FR Rockledge 25.65 - +0.0
44 Cade Bonifacio SR Satellite 25.77 - 0.4
44 Darrian Morris JR Vero Beach 25.77 - NWI
46 Khalon Cole SO Rockledge 26.03 - 0.4
47 Harper Noel FR Pineapple Cove (Palm Bay) 26.22 - NWI
48 Ronald Ferguson FR Rockledge 26.26 - +0.0
49 Carmelo Graham SO Titusville 26.27 - -0.1
50 Breon Warren FR Viera 26.35 - +0.0
51 Elijah Ero FR Bayside 26.42 - +0.0
52 JDyn Bradford FR Astronaut 26.72 - +0.0
53 Jacob Berstler SR Space Coast 26.94 - NWI
54 Zubin Joseph SR Edgewood 27.09 - 0.4
55 Brandon Prouty FR Satellite 27.13 - -0.1
56 Xavier Andrew FR Titusville 27.18 - -0.1
57 Kai Bonifacio FR Satellite 27.47 - 0.2
58 Michael Holloway SO Faith Christian 27.52 - 0.2
59 Savion Kirby FR Melbourne 27.56 - +0.0
60 Caelan Vitulli SO Pineapple Cove (Palm Bay) 27.61 - 0.4
61 Ian Oguete SO Satellite 27.65 - +0.0
62 Joshua Wills JR Melbourne 27.90 - 0.2
63 Sean O'Donnell SO Satellite 27.92 - +0.0
64 Gavin Hibner 8 Holy Trinity 27.93 - NWI
65 Anthony Jake Rodriguez SO West Shore 28.01 - 0.4
66 Robert Carrella FR Satellite 28.21 - NWI
67 Pierson Milburn SO Melbourne 28.27 - +0.0
68 Riley Dehuff FR Edgewood 29.01 - 0.2
69 Jack Kempf JR Melbourne 29.53 - +0.0
70 Christian Pelt FR Faith Christian 30.48 - -0.1
71 Ayush Maddikonda SR West Shore 30.81 - +0.0
72 Marques Garrett SO Space Coast 31.29 - +0.0
73 Edwin Forgue-Luders SR Lincoln Park 31.37 - 0.4
74 Jesse Southerland FR Space Coast 31.63 - +0.0
75 Jalen Clarke JR Melbourne 32.67 - +0.0
Boys' 200 Meters Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
48 Ronald Ferguson FR Rockledge 26.26 -
51 Elijah Ero FR Bayside 26.42 -
52 JDyn Bradford FR Astronaut 26.72 -
61 Ian Oguete SO Satellite 27.65 -
63 Sean O'Donnell SO Satellite 27.92 -
69 Jack Kempf JR Melbourne 29.53 -
Boys' 200 Meters Section 2
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Derrick Williams SO Vero Beach 23.72 -
40 Sam Smith JR Bayside 25.44 -
57 Kai Bonifacio FR Satellite 27.47 -
58 Michael Holloway SO Faith Christian 27.52 -
62 Joshua Wills JR Melbourne 27.90 -
68 Riley Dehuff FR Edgewood 29.01 -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Devin Giles SR Viera 23.03 -
18 Adam Reynolds SO Bayside 24.11 -
22 Derion Ayliffe FR Space Coast 24.50 -
38 Seth Hufty FR Viera 25.30 -
44 Darrian Morris JR Vero Beach 25.77 -
66 Robert Carrella FR Satellite 28.21 -
Boys' 200 Meters Section 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Albert Brown JR Bayside 24.55 -
28 Zach Ross SO Faith Christian 24.82 -
33 Marcus Grier SO Vero Beach 25.08 -
35 Tyreek Daniels SR Titusville 25.18 -
71 Ayush Maddikonda SR West Shore 30.81 -
75 Jalen Clarke JR Melbourne 32.67 -
Boys' 200 Meters Section 5
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Justin Woulard FR Vero Beach 23.58 -
27 Aidan Carroll JR Viera 24.81 -
39 Joshua Larrick SO Satellite 25.38 -
49 Carmelo Graham SO Titusville 26.27 -
55 Brandon Prouty FR Satellite 27.13 -
56 Xavier Andrew FR Titusville 27.18 -
70 Christian Pelt FR Faith Christian 30.48 -
Boys' 200 Meters Section 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Dylan Jensen FR Holy Trinity 25.09 -
43 Kameron Lamb FR Rockledge 25.65 -
50 Breon Warren FR Viera 26.35 -
59 Savion Kirby FR Melbourne 27.56 -
67 Pierson Milburn SO Melbourne 28.27 -
72 Marques Garrett SO Space Coast 31.29 -
74 Jesse Southerland FR Space Coast 31.63 -
Boys' 200 Meters Section 7
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Cade Bonifacio SR Satellite 25.77 -
46 Khalon Cole SO Rockledge 26.03 -
54 Zubin Joseph SR Edgewood 27.09 -
60 Caelan Vitulli SO Pineapple Cove (Palm Bay) 27.61 -
65 Anthony Jake Rodriguez SO West Shore 28.01 -
73 Edwin Forgue-Luders SR Lincoln Park 31.37 -
Boys' 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Carter Virsik SO Viera 24.83 -
36 Jacob Dirzius SO Pineapple Cove (Palm Bay) 25.26 -
42 Logan Murphy FR Pineapple Cove (Palm Bay) 25.65 -
47 Harper Noel FR Pineapple Cove (Palm Bay) 26.22 -
53 Jacob Berstler SR Space Coast 26.94 -
64 Gavin Hibner 8 Holy Trinity 27.93 -
Boys' 200 Meters Section 9
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Chase Vickers SO Rockledge 24.06 -
19 Keyon Carter SO Rockledge 24.17 -
20 Brycen Bassa SR Ocoee 24.25 -
25 Kaiyson Moore FR Rockledge 24.77 -
31 Arthur Waters IV SR Melbourne 24.91 -
32 Dave Honorat SR Bayside 24.99 -
41 Joseph Gordon 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 25.49 -
Boys' 200 Meters Section 10
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Michael Carter   Vero Beach 23.25 -
13 Jonathan Wright SR Ocoee 23.34 -
21 Keon Brown JR Ocoee 24.27 -
25 Cody Causey SR Astronaut 24.77 -
30 Martin Lamarion   Titusville 24.84 -
37 Camryn Pollard-Martin SR Heritage 25.28 -
Boys' 200 Meters Section 11
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Christopher White JR Ocoee 22.75 4
6 Lyndell Turner SR Heritage 22.76 3
7 Jeremiah Cadet SR Ocoee 22.88 2
8 Cedrick Hawkins JR Cocoa 22.93 1
12 Marquis Redhead SR Heritage 23.30 -
24 Walter Parker   Titusville 24.74 -
Boys' 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jonathan Bailey SR Holy Trinity 22.42 10
2 Tromance Smith   Vero Beach 22.45 8
3 Marcus Hopkins SR Cocoa 22.47 6
4 Marcus Higgins SR Heritage 22.58 5
10 John Cooper lll SR Ocoee 23.04 -
15 Michael Parkes JR Bayside 23.64 -