February 25, 2022
|
Seminole Sanford - Sanford, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Oludoyin Soremi JR Seminole (Sanford) 12.54 10 0.7
2 Molly McGrath SR Hagerty 12.56 8 0.7
3 Makayla Watson SR Lake Howell 12.61 6 0.7
4 Khalia Wright FR Palatka 13.08 5 0.7
5 U'nitee Brown SO Winter Springs 13.18 3.5 0.7
5 Shannen Victor JR Master's Academy (Oviedo) 13.18 3.5 0.8
7 Samiya Edwards JR Palatka 13.25 2 0.7
8 Zyriah Garden JR Lake Brantley 13.42 1 0.5
9 Edithe Holliday SR Seminole (Sanford) 13.43 - 0.8
10 Monica Brooks SO Lake Mary 13.45 - 0.7
11 Paris Reed JR Lake Mary 13.57 - 0.7
12 Alicyn White FR Seminole (Sanford) 13.63 - 0.8
13 Tiana Young FR Lake Brantley 13.70 - 0.5
14 Shelsy Burgos Rosado FR University (OC) 13.71 - 0.5
15 Alexa Wilson SR Master's Academy (Oviedo) 13.72 - 0.8
16 Ymira Passmore SO Palatka 13.90 - 0.8
17 Timaya Wynn JR Lake Mary 13.93 - 0.8
18 Gabby Harris FR Lake Mary 14.18 - 0.7
19 Samantha Maiorino SR Oviedo 14.24 - 0.8
20 Neveah Jacob SO Hagerty 14.25 - 0.7
21 Alexandra Vecchiarelli FR Oviedo 14.49 - 0.7
22 Amaya Tyler SO Lake Howell 14.72 - 0.5
23 Aurora Flores SO Geneva School 14.81 - 0.7
24 Loralei Flores FR Geneva School 14.85 - 0.5
25 ANASTASIA WILLIAMS SO Crooms 15.00 - 0.5
26 Sarahi Arroyo Canales FR University (OC) 15.00 - 0.5
27 Bailey White SO Geneva School 15.20 - 0.5
28 Camille Siguenza FR Oviedo 15.25 - 0.5
29 Cynthia Serrano SR Winter Springs 15.27 - 0.5
30 Emelyn Ortiz Rodriguez FR Lyman 15.27 - 0.8
31 Aliyah Cortes SO Lyman 15.69 - 0.5
32 Zytearya Gordon JR Winter Springs 15.91 - 0.7
33 Aura Loreta lozada SO Lyman 18.68 - 0.5
  Lahna Walton SO University (OC) DNS    -
  Elise Payamps SO Hagerty DNS    -
  Ava Brooks JR Lake Brantley DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Oludoyin Soremi JR Seminole (Sanford) 12.54 10
2 Molly McGrath SR Hagerty 12.56 8
3 Makayla Watson SR Lake Howell 12.61 6
4 Khalia Wright FR Palatka 13.08 5
5 U'nitee Brown SO Winter Springs 13.18 3.5
7 Samiya Edwards JR Palatka 13.25 2
10 Monica Brooks SO Lake Mary 13.45 -
11 Paris Reed JR Lake Mary 13.57 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Shannen Victor JR Master's Academy (Oviedo) 13.18 3.5
9 Edithe Holliday SR Seminole (Sanford) 13.43 -
12 Alicyn White FR Seminole (Sanford) 13.63 -
15 Alexa Wilson SR Master's Academy (Oviedo) 13.72 -
16 Ymira Passmore SO Palatka 13.90 -
17 Timaya Wynn JR Lake Mary 13.93 -
19 Samantha Maiorino SR Oviedo 14.24 -
30 Emelyn Ortiz Rodriguez FR Lyman 15.27 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Gabby Harris FR Lake Mary 14.18 -
20 Neveah Jacob SO Hagerty 14.25 -
21 Alexandra Vecchiarelli FR Oviedo 14.49 -
23 Aurora Flores SO Geneva School 14.81 -
32 Zytearya Gordon JR Winter Springs 15.91 -
  Lahna Walton SO University (OC) DNS   
  Elise Payamps SO Hagerty DNS   
  Ava Brooks JR Lake Brantley DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Tiana Young FR Lake Brantley 13.70 -
24 Loralei Flores FR Geneva School 14.85 -
26 Sarahi Arroyo Canales FR University (OC) 15.00 -
27 Bailey White SO Geneva School 15.20 -
28 Camille Siguenza FR Oviedo 15.25 -
29 Cynthia Serrano SR Winter Springs 15.27 -
31 Aliyah Cortes SO Lyman 15.69 -
33 Aura Loreta lozada SO Lyman 18.68 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Zyriah Garden JR Lake Brantley 13.42 1
14 Shelsy Burgos Rosado FR University (OC) 13.71 -
22 Amaya Tyler SO Lake Howell 14.72 -
25 ANASTASIA WILLIAMS SO Crooms 15.00 -