February 16, 2022
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 West Orange A Brandon Davis, Alessandro Greco, Ivan Taylor, Nathaniel Worrell 3:35.16 3:33.03 3:07.47 4:19.90 10
2 Dr. Phillips A Kameryn Metcalf, Syhion Washington, Justin Stith, Kemani Tannis-Harris 4:29.57 3:37.39 2:36.52 4:05.65 8
3 Celebration A Evan Amaya, Jared Falchook, Max Eiken, Cooper James 3:49.00 3:38.09 4:02.08 3:11.92 6
4 Winter Park A Matthew Fuller, Hudson Gibbs, Jackson Ellis, James Turner 4:40.13 3:38.85 3:43.23 4:42.32 5
5 Lake Wales A Robert Langs, Laterrian Mickel, Philipp Davis, Jerry Alls 4:13.45 3:40.39 4:37.70 4:44.31 4
6 Dr. Phillips
(B>)
B Davy Bancey, Horne Jacob, Jayden Ayala, Joshua Warren 2:51.71 3:43.00 4:09.76 4:29.83 3
7 Celebration
(B>)
B Alexander Del Puerto, Gabriel Merino, Lorenzyo Sanches, Aiden Amaya 3:23.81 3:46.45 3:37.40 4:18.16 2
8 West Orange
(B>)
B Jayden McFarlene, Aiden Herman, Ryne Brown, Trevor Shaw 4:11.63 3:55.16 3:52.81 4:23.38 1
9 Horizon A Jack Maday, Max Cardone, Cullen Cummings, Javon Ross 2:54.54 3:55.86 4:45.39 2:45.11 -
10 Tohopekaliga A Joel Richards, Orlando Descartes, Ehlias Patterson, Christian Figueroa 2:51.39 3:58.04 3:31.86 3:22.34 -
11 Lakeland A Robert Riley, Don'Ares Johnson, Tyrell Brooks, Nasir Bowers 3:45.42 3:59.80 4:57.36 4:02.20 -
12 Gateway (Kissimmee) A Paul Brown, John Pagan, Aarron Campbel, William Martinez 4:50.16 4:03.83 5:07.23 4:06.27 -
13 Lakeland
(B>)
B Antonio Shaw, Franeudi Estrada, Chance Thompson, Synjin Englund 5:15.72 4:04.74 4:24.32 2:58.66 -
14 Poinciana A Kettchmanuel Aly, Ernest Nunn, Gabriel Arce, Chango Napier 5:02.08 4:09.65 3:42.19 4:09.65 -
15 Geneva Classical Academy A Colton Tibbets, Brody Alford, Zach Lindsey, Nathan Yates 3:19.80 4:09.75 4:32.23 2:54.83 -
16 Poinciana
(B>)
B Jaylon Goodson, Taquan Brown, Angelo Rodriguez, Mekii Louis 3:46.19 4:11.32 5:14.15 3:31.11 -
17 Horizon
(B>)
B Vitor Silvarolli, Mason Jang, Michael Dillard, Tyler Krishnan 5:27.30 4:21.84 3:11.15 3:11.15 -
18 Gateway (Kissimmee)
(B>)
B Joshua Fuller, Cristian Canales, Lawson Chaponda, Raul Perez 4:52.37 4:30.71 5:49.22 5:22.15 -
19 Tohopekaliga
(B>)
B Nashawn Noel, Roodly Cherestal, Kameron Davis, Jeremy Fontanez 3:42.76 4:35.01 5:13.52 4:43.26 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
6 Dr. Phillips
(B>)
Bancey, Jacob, Ayala, Warren 4:23.14 2:58.40 2:51.71 3:43.00 3
7 Celebration
(B>)
Del Puerto, Merino, Sanches, Amaya 3:23.81 4:06.83 3:23.81 3:46.45 2
8 West Orange
(B>)
McFarlene, Herman, Brown, Shaw 4:37.49 3:36.35 4:37.49 3:55.16 1
13 Lakeland
(B>)
Shaw, Estrada, Thompson, Englund 4:36.56 3:20.69 3:03.56 4:04.74 -
16 Poinciana
(B>)
Goodson, Brown, Rodriguez, Louis 4:06.30 5:09.13 5:06.61 4:11.32 -
17 Horizon
(B>)
Silvarolli, Jang, Dillard, Krishnan 4:48.03 5:29.92 3:42.57 4:21.84 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Horizon Maday, Cardone, Cummings, Ross 3:27.56 3:06.33 3:41.71 2:59.26 3:55.86 4:26.53 3:25.20 -
11 Lakeland Riley, Johnson, Brooks, Bowers 3:50.21 4:47.76 2:55.06 3:23.83 3:59.80 3:16.64 2:55.06 -
15 Geneva Classical Academy Tibbets, Alford, Lindsey, Yates 3:59.76 4:39.72 4:37.23 3:29.79 4:09.75 4:59.70 3:59.76 -
18 Gateway (Kissimmee)
(B>)
Fuller, Canales, Chaponda, Perez 3:36.57 5:00.49 4:06.35 3:39.28 4:30.71 4:17.18 5:46.51 -
19 Tohopekaliga
(B>)
Noel, Cherestal, Davis, Fontanez 4:04.76 5:35.52 3:48.26 3:59.26 4:35.01 5:57.52 5:54.77 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 West Orange Davis, Greco, Taylor, Worrell 3:33.03 10
2 Dr. Phillips Metcalf, Washington, Stith, Tannis-Harris 3:37.39 8
3 Celebration Amaya, Falchook, Eiken, James 3:38.09 6
4 Winter Park Fuller, Gibbs, Ellis, Turner 3:38.85 5
5 Lake Wales Langs, Mickel, Davis, Alls 3:40.39 4
10 Tohopekaliga Richards, Descartes, Patterson, Figueroa 3:58.04 -
12 Gateway (Kissimmee) Brown, Pagan, Campbel, Martinez 4:03.83 -
14 Poinciana Aly, Nunn, Arce, Napier 4:09.65 -