February 19, 2022
|
Dunbar - Fort Myers, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Julia Reitz   Bishop Verot 1:53.31 2:36.90 2:25.27 2:18.01 10
2 Eugenie Horisberger JR IMG Academy 1:58.86 2:19.40 2:26.73 1:47.12 8
3 Lia Ganley   IMG Academy 1:49.46 1:55.37 2:27.91 2:44.18 6
4 Izabella Toscano JR IMG Academy 2:26.31 2:09.72 2:30.83 2:03.68 5
5 Giana D'Altrui FR Fort Myers 2:05.53 2:05.53 2:31.24 2:29.73 4
6 Quinn Nelson SO IMG Academy 1:58.23 2:45.22 2:31.57 2:54.31 3
7 Jenna Rosado   Oasis 3:11.69 2:35.18 2:32.13 2:27.57 2
8 Saige Fields SO Fort Myers 2:32.68 2:20.34 2:34.22 2:20.34 1
9 Hayden Brands JR Canterbury (FM) 2:47.52 2:31.87 2:36.56 2:31.87 -
10 Hannah Manibo FR Bishop Verot 2:11.63 2:02.12 2:38.59 2:21.15 -
11 Katrina Machado JR Port Charlotte 3:22.10 2:22.75 2:40.39 3:09.26 -
12 Isabella Adams SO Village School 2:20.38 3:05.56 2:41.35 1:54.56 -
13 Alexis Camancho-Ramirez JR LaBelle 2:12.71 3:25.54 2:41.84 2:45.08 -
14 Antonia Renda 8 Mason Classical Academy 2:59.86 2:19.14 2:49.68 3:11.74 -
15 Esa Lerario SO Riverview (Sarasota) 3:17.29 3:17.29 2:50.07 2:19.46 -
16 Erika Romero FR Bishop Verot 2:48.39 3:24.11 2:50.09 2:31.38 -
17 Sydney Shute SO Fort Myers 3:16.14 2:57.38 2:50.55 2:16.44 -
18 Clara Thiessen 7 Canterbury (FM) 3:04.44 3:19.80 2:50.77 2:59.31 -
19 Keila Creus JR North Fort Myers 2:52.00 2:14.16 2:52.00 2:03.84 -
20 Madison Zander FR LaBelle 2:10.75 3:41.94 2:52.04 3:38.49 -
21 Iasmyn Menezes   Cypress Lake 3:38.79 3:44.08 2:56.44 2:52.92 -
22 Jocelyn Freed SO Riverview (Sarasota) 3:16.04 2:46.02 2:56.61 2:19.53 -
23 Emma Garner 8 Village School 2:19.64 3:26.81 2:56.76 3:09.14 -
24 Mia Ortlieb JR Riverview (Sarasota) 3:29.44 3:43.64 2:57.49 2:59.27 -
25 Hannah Brock SR North Fort Myers 2:14.17 3:48.45 3:01.31 3:48.45 -
26 Mia Abatecola SR Canterbury (FM) 2:58.07 3:43.49 3:01.70 2:16.28 -
27 Kamryn Conn FR North Fort Myers 3:03.17 2:26.54 3:03.17 3:08.67 -
28 Ashlee Kate Lenz SR Riverview (Sarasota) 2:36.99 3:36.80 3:06.89 3:06.89 -
29 Madeline Philpott 8 Southwest Florida Christian 3:17.61 2:26.80 3:08.20 2:45.62 -
30 Brooke Hankinson FR North Fort Myers 2:45.28 4:03.17 3:09.97 3:38.47 -
31 Yoselin Escalante SO Dunbar 2:27.66 3:24.00 3:14.28 2:43.20 -
32 Dominyka Romero   Bishop Verot 3:07.24 2:36.04 3:15.04 3:07.24 -
33 Rachel Phillips SO Oasis 3:12.87 2:21.17 3:18.83 3:52.64 -
34 Micaela Ruiz 8 Southwest Florida Christian 3:09.89 2:27.47 3:22.01 3:19.99 -
35 Jenna Cook FR Cypress Lake 2:59.70 2:27.03 3:24.20 2:39.28 -
36 Gabriela Stokes SO Dunbar 2:41.52 3:51.92 3:27.07 4:12.63 -
37 Katherine Woodrow-Frister   Oasis 2:55.46 4:31.55 3:28.88 2:55.46 -
38 Sarah Harris SO Southwest Florida Christian 2:51.46 3:16.87 3:31.68 3:50.74 -
39 Susana Rodriguez FR Port Charlotte 4:40.46 3:25.51 4:01.77 4:28.37 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Alexis Camancho-Ramirez JR LaBelle 2:14.33 2:07.86 2:27.28 2:30.52 3:22.30 2:41.84 -
19 Keila Creus JR North Fort Myers 2:10.72 3:04.04 2:58.88 3:26.40 2:17.60 2:52.00 -
20 Madison Zander FR LaBelle 3:33.33 2:00.43 2:55.48 2:03.87 2:29.68 2:52.04 -
22 Jocelyn Freed SO Riverview (Sarasota) 2:54.85 2:33.65 3:03.68 3:40.77 3:07.21 2:56.61 -
27 Kamryn Conn FR North Fort Myers 3:28.82 2:33.87 2:10.05 3:56.29 2:54.02 3:03.17 -
30 Brooke Hankinson FR North Fort Myers 3:38.47 2:31.98 4:06.97 2:50.98 2:24.38 3:09.97 -
33 Rachel Phillips SO Oasis 3:46.67 3:10.88 2:35.09 2:51.00 3:12.87 3:18.83 -
34 Micaela Ruiz 8 Southwest Florida Christian 3:58.38 2:29.49 3:32.11 2:25.45 3:22.01 3:22.01 -
35 Jenna Cook FR Cypress Lake 2:53.57 4:17.30 4:21.38 2:57.66 3:36.46 3:24.20 -
36 Gabriela Stokes SO Dunbar 3:53.99 3:53.99 2:37.38 4:02.28 4:04.35 3:27.07 -
37 Katherine Woodrow-Frister   Oasis 2:45.02 2:26.22 2:53.37 4:29.46 2:49.20 3:28.88 -
38 Sarah Harris SO Southwest Florida Christian 3:23.22 3:23.22 4:26.72 3:16.87 3:57.09 3:31.68 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Hannah Manibo FR Bishop Verot 2:44.94 2:38.59 2:46.52 -
14 Antonia Renda 8 Mason Classical Academy 2:46.29 2:49.68 2:54.77 -
16 Erika Romero FR Bishop Verot 2:21.18 2:50.09 2:24.58 -
18 Clara Thiessen 7 Canterbury (FM) 3:36.88 2:50.77 3:36.88 -
21 Iasmyn Menezes   Cypress Lake 2:24.68 2:56.44 3:03.50 -
23 Emma Garner 8 Village School 2:49.69 2:56.76 3:03.83 -
25 Hannah Brock SR North Fort Myers 3:24.88 3:01.31 3:24.88 -
26 Mia Abatecola SR Canterbury (FM) 2:47.17 3:01.70 3:08.97 -
28 Ashlee Kate Lenz SR Riverview (Sarasota) 3:51.75 3:06.89 3:31.19 -
29 Madeline Philpott 8 Southwest Florida Christian 3:10.09 3:08.20 2:39.97 -
31 Yoselin Escalante SO Dunbar 3:55.08 3:14.28 3:47.31 -
32 Dominyka Romero   Bishop Verot 2:43.84 3:15.04 3:22.85 -
39 Susana Rodriguez FR Port Charlotte 3:59.36 4:01.77 4:16.28 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Julia Reitz   Bishop Verot 2:25.27 2:20.92 1:51.86 10
2 Eugenie Horisberger JR IMG Academy 2:26.73 2:00.32 2:54.61 8
3 Lia Ganley   IMG Academy 2:27.91 2:51.58 2:35.31 6
4 Izabella Toscano JR IMG Academy 2:30.83 1:57.65 3:01.00 5
5 Giana D'Altrui FR Fort Myers 2:31.24 2:50.91 2:17.63 4
6 Quinn Nelson SO IMG Academy 2:31.57 1:47.62 2:43.70 3
7 Jenna Rosado   Oasis 2:32.13 2:24.53 2:53.43 2
8 Saige Fields SO Fort Myers 2:34.22 3:20.49 3:12.78 1
9 Hayden Brands JR Canterbury (FM) 2:36.56 2:25.60 3:14.14 -
11 Katrina Machado JR Port Charlotte 2:40.39 3:01.24 1:57.09 -
12 Isabella Adams SO Village School 2:41.35 1:59.40 2:33.29 -
15 Esa Lerario SO Riverview (Sarasota) 2:50.07 3:41.10 3:03.68 -
17 Sydney Shute SO Fort Myers 2:50.55 3:36.60 3:26.37 -
24 Mia Ortlieb JR Riverview (Sarasota) 2:57.49 3:01.04 2:36.20 -