February 26, 2022
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Girls' 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jasmine Jimenez SR Dunbar 5.89 6.60 8.87 9.66 7.85 10
2 kayla Hopkins SO Dunbar 10.21 7.44 6.49 10.05 7.91 8
3 Loren Vargas Ojeda SR Naples 6.43 7.62 6.98 8.01 7.93 6
4 Richcarnia Louis JR Naples 5.60 9.67 8.55 6.48 7.99 5
5 Ba'Lisha Coleman SR Lehigh 8.71 8.63 7.90 10.48 8.06 4
6 V'Davrielle Johnson FR South Fort Myers 9.43 7.50 7.10 10.00 8.06 3
7 Sanaa Geter SO Lehigh 7.31 7.31 5.92 10.10 8.21 2
8 Satorria Gary SR Lehigh 7.11 8.84 9.92 5.87 8.26 1

Girls' 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Jasmine Jimenez SR Dunbar 8.13 9.69 6.56 7.81 9.84 7.89 9.30 0.9
2 Richcarnia Louis JR Naples 10.21 8.23 9.73 7.91 6.33 6.89 7.83 2.1
3 Loren Vargas Ojeda SR Naples 9.78 6.84 9.70 7.95 5.81 8.59 9.86 0.3
4 Ba'Lisha Coleman SR Lehigh 7.66 8.29 6.70 7.97 6.06 8.69 5.58 2.1
5 Sanaa Geter SO Lehigh 5.76 5.60 10.16 8.00 7.36 10.16 9.68 2.3
6 kayla Hopkins SO Dunbar 10.24 6.08 9.04 8.00 7.68 8.64 9.04 1.6
7 V'Davrielle Johnson FR South Fort Myers 5.72 6.44 8.86 8.05 9.99 8.94 9.83 0.3
8 Satorria Gary SR Lehigh 6.35 8.63 6.11 8.14 9.37 7.33 8.63 2.1
9 Tarkieshla Tanelus SR Barron Collier 5.88 5.80 10.37 8.16 8.33 6.61 9.63 2.1
10 Genesis Surlin SO Naples 8.67 6.06 7.69 8.18 7.53 9.57 5.98 2.3
11 Shamoya Clemetson SO Barron Collier 6.99 9.05 6.91 8.22 10.03 6.83 9.46 2.3
12 Alyssa Husain SO Oasis 10.02 8.95 7.79 8.28 9.44 10.02 6.38 2.1
13 JMyah Thompson JR Lely 10.70 10.87 9.37 8.36 8.78 7.86 5.86 0.3
14 Aimiyah Woulard FR Dunbar 7.97 7.97 10.66 8.39 7.64 10.32 8.06 2.1
15 Laila Jones SR Mariner 8.92 8.75 10.26 8.41 10.85 9.09 8.75 2.1
16 Bianca Morey JR Mariner 8.78 7.18 6.59 8.44 6.17 7.09 7.01 2.3
17 Melora St. Fluer SR Lely 9.42 6.28 9.50 8.48 8.99 7.81 7.64 2.1
18 Kaylen Buckner SR Estero 6.81 8.34 8.34 8.51 6.39 6.13 9.19 1.6
19 Kasey Morisset SO Cypress Lake 7.95 9.06 11.11 8.54 8.89 9.74 9.06 0.9
20 Tatianna Mckinnon FR Mariner 6.12 10.77 7.15 8.61 8.18 9.91 7.49 1.6
21 Serenity Plunkett SO Gateway (Fort Myers) 9.31 9.06 6.30 8.62 7.59 7.59 11.04 2.3
22 Marissa Skiba JR Riverdale 10.89 8.30 7.52 8.64 7.18 11.06 6.57 2.1
23 Mia Lipari SR Bonita Springs 6.60 10.07 9.47 8.68 8.51 9.64 7.38 2.1
24 Brittany Curley JR Cypress Lake 9.49 9.05 9.31 8.70 11.14 6.09 8.70 2.3
25 Kalaya Walker JR Fort Myers 6.35 6.09 9.66 8.70 11.05 10.01 6.70 2.3
26 Mya Burroughs JR Riverdale 7.38 7.91 6.50 8.78 6.50 8.08 8.08 0.9
27 Jae'Kira Walls SO South Fort Myers 7.73 10.01 8.35 8.78 9.84 10.98 8.52 0.9
28 Emma Paul FR Barron Collier 6.98 8.30 6.63 8.83 6.80 6.98 6.89 0.3
29 Trinity Thomas SO Fort Myers 10.07 6.42 10.25 8.91 9.36 10.61 11.32 1.6
30 Thatiyana Holiday FR Gateway (Fort Myers) 10.28 8.94 10.64 8.94 8.85 10.91 11.09 2.1
31 Sarah Billhorn FR North Fort Myers 7.17 7.08 7.80 8.96 6.46 10.85 7.26 2.1
32 Darrian (Lexi) Hobson JR Bonita Springs 8.11 7.21 10.55 9.01 9.37 10.28 9.64 2.3
33 Mia Slaboch SO Village School 10.16 11.72 10.89 9.15 9.61 9.43 8.88 0.9
34 Emmanuela Brigarde FR Lely 10.16 11.35 9.06 9.15 7.42 11.62 9.06 2.3
35 Samantha Sweet JR Village School 10.26 11.64 7.42 9.16 7.24 9.71 9.26 1.6
36 Bianca Carey FR Ida Baker 10.57 9.10 10.20 9.19 8.37 8.46 6.80 2.1
37 Delana Osnac SO Riverdale 8.42 7.96 11.57 9.25 6.85 11.84 8.61 2.3
38 Yolandy Vassania SO Cape Coral 11.64 8.38 6.52 9.31 6.71 8.85 10.52 2.1
39 Anneliese Marrero JR North Fort Myers 10.43 9.21 9.39 9.39 8.64 10.24 6.95 1.6
40 Presley Greene FR Village School 7.69 10.16 11.01 9.49 11.68 11.87 7.03 0.3
41 Nian Burton FR Cape Coral 9.99 9.42 11.13 9.51 7.42 10.08 11.42 1.6
42 Eyahna Pemberton FR Ida Baker 9.64 9.83 9.73 9.54 10.78 9.54 7.45 2.3
43 Emily Miller SO Oasis 11.64 7.03 6.74 9.62 8.08 7.22 9.82 0.3
44 Amberly Marmoljos SO Cypress Lake 11.83 7.62 10.65 9.77 9.48 9.48 8.11 1.6
45 Gabriella Da Mota JR Cape Coral 8.38 12.12 12.02 9.85 11.63 7.39 8.67 2.3
46 Hannah Parsley SO Southwest Florida Christian 12.55 9.46 11.83 10.28 9.26 12.85 7.71 2.3
47 Elyanis Gonzalez FR Estero 10.05 12.03 11.09 10.46 8.79 10.67 7.95 0.9
48 Faith Young SO Southwest Florida Christian 11.19 10.65 12.04 10.65 7.67 8.10 12.25 0.9
49 Julia Wright SO Southwest Florida Christian 14.89 11.77 10.04 11.54 10.97 10.51 14.08 0.9
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 kayla Hopkins SO Dunbar 9.92 9.36 9.36 8.00 7.20 6.88 6.56
18 Kaylen Buckner SR Estero 6.90 10.73 10.22 8.51 9.96 7.24 9.88
20 Tatianna Mckinnon FR Mariner 11.11 9.73 7.24 8.61 6.89 7.67 9.56
29 Trinity Thomas SO Fort Myers 7.22 8.74 11.14 8.91 6.33 8.02 10.43
35 Samantha Sweet JR Village School 6.42 10.63 11.09 9.16 10.72 6.51 8.80
39 Anneliese Marrero JR North Fort Myers 12.21 11.46 8.64 9.39 9.49 9.49 9.49
41 Nian Burton FR Cape Coral 11.99 10.08 11.99 9.51 7.42 9.04 12.27
44 Amberly Marmoljos SO Cypress Lake 9.87 7.62 8.70 9.77 7.72 11.83 10.65
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jasmine Jimenez SR Dunbar 7.81 6.33 9.61 8.05
19 Kasey Morisset SO Cypress Lake 8.54 10.76 6.67 6.58
26 Mya Burroughs JR Riverdale 8.78 7.29 11.33 7.20
27 Jae'Kira Walls SO South Fort Myers 8.78 10.45 10.28 6.85
33 Mia Slaboch SO Village School 9.15 10.98 6.50 7.69
47 Elyanis Gonzalez FR Estero 10.46 11.93 10.25 7.54
48 Faith Young SO Southwest Florida Christian 10.65 13.42 12.57 13.21
49 Julia Wright SO Southwest Florida Christian 11.54 14.08 13.97 10.16
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Sanaa Geter SO Lehigh 8.00 8.00 7.68
16 Bianca Morey JR Mariner 8.44 6.59 9.54
24 Brittany Curley JR Cypress Lake 8.70 9.75 9.31
32 Darrian (Lexi) Hobson JR Bonita Springs 9.01 9.64 6.94
34 Emmanuela Brigarde FR Lely 9.15 9.61 7.32
37 Delana Osnac SO Riverdale 9.25 10.27 11.20
42 Eyahna Pemberton FR Ida Baker 9.54 12.41 6.78
45 Gabriella Da Mota JR Cape Coral 9.85 7.88 9.95
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Satorria Gary SR Lehigh 8.14
9 Tarkieshla Tanelus SR Barron Collier 8.16
14 Aimiyah Woulard FR Dunbar 8.39
15 Laila Jones SR Mariner 8.41
17 Melora St. Fluer SR Lely 8.48
22 Marissa Skiba JR Riverdale 8.64
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Genesis Surlin SO Naples 8.10 6.96 8.18
11 Shamoya Clemetson SO Barron Collier 7.65 10.11 8.22
21 Serenity Plunkett SO Gateway (Fort Myers) 6.81 8.80 8.62
25 Kalaya Walker JR Fort Myers 7.22 6.53 8.70
46 Hannah Parsley SO Southwest Florida Christian 9.77 10.59 10.28
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Richcarnia Louis JR Naples 8.55 7.91 9.26
4 Ba'Lisha Coleman SR Lehigh 8.21 7.97 7.50
12 Alyssa Husain SO Oasis 10.44 8.28 7.95
23 Mia Lipari SR Bonita Springs 6.69 8.68 9.12
30 Thatiyana Holiday FR Gateway (Fort Myers) 9.21 8.94 10.46
31 Sarah Billhorn FR North Fort Myers 11.38 8.96 10.31
36 Bianca Carey FR Ida Baker 8.73 9.19 10.20
38 Yolandy Vassania SO Cape Coral 10.06 9.31 8.20
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Loren Vargas Ojeda SR Naples 7.95
7 V'Davrielle Johnson FR South Fort Myers 8.05
13 JMyah Thompson JR Lely 8.36
28 Emma Paul FR Barron Collier 8.83
40 Presley Greene FR Village School 9.49
43 Emily Miller SO Oasis 9.62