February 26, 2022
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Boys' 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Koraya SO Fort Myers 9:09.47 10
2 Declan Ziomek JR Ida Baker 9:10.48 8
3 Evan Meyer SR Lehigh 9:14.00 6
4 Matthew Speruta SR Ida Baker 9:24.11 5
5 Ivan Marin-Padilla SR Dunbar 9:26.01 4
6 William Canales JR Cape Coral 9:26.30 3
7 Nekhi Perry SR North Fort Myers 9:27.18 2
8 Jack Marshall FR Naples 9:28.91 1
9 Fabian Betancourt SR Fort Myers 9:29.74 -
10 Avery Geerlings SR Estero 9:33.95 -
11 Olmar Bartolon SO Dunbar 9:42.51 -
12 Brad Malick-Beltran SO Barron Collier 9:45.36 -
13 Richard Garcia SO Naples 9:49.24 -
14 Jack Shea JR Fort Myers 9:50.71 -
15 Brandon Diaz-Diaz JR Lely 10:07.45 -
16 Shawn Stan JR Dunbar 10:10.00 -
17 Michael Brewer FR Naples 10:10.45 -
18 Xathan Piazza SR Cape Coral 10:30.86 -
19 Antonio Zavala SR Lely 10:37.19 -
20 Allan Aparicio JR Lely 11:01.87 -
21 Alex Kolev SO Barron Collier 11:12.06 -
22 Braden Valdez SO Cape Coral 11:16.74 -
23 Landon Turner SO Barron Collier 11:18.43 -
24 Josh Ortega SR North Fort Myers 11:21.52 -
25 Kyle Gallagher JR Estero 11:44.11 -
26 Axel Jaramillo JR North Fort Myers 11:44.64 -
27 Nicholas Del Pizzo JR Riverdale 12:03.18 -
28 Jack Duffy SO Oasis 12:15.50 -
29 Angelo Rodriguez JR Lehigh 12:54.47 -
30 Preston Mars SO Oasis 12:56.79 -
31 Truman Wright 8 Southwest Florida Christian 13:09.31 -
32 Paul Flores FR Gateway (Fort Myers) 13:45.79 -
33 Conner Selfridge SO Oasis 14:49.44 -
  Michael Avola SR Lehigh DNF -
  Ryan Kinney SR Ida Baker DNF -
Boys' 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Koraya SO Fort Myers 9:09.47 10
2 Declan Ziomek JR Ida Baker 9:10.48 8
3 Evan Meyer SR Lehigh 9:14.00 6
4 Matthew Speruta SR Ida Baker 9:24.11 5
5 Ivan Marin-Padilla SR Dunbar 9:26.01 4
6 William Canales JR Cape Coral 9:26.30 3
7 Nekhi Perry SR North Fort Myers 9:27.18 2
8 Jack Marshall FR Naples 9:28.91 1
9 Fabian Betancourt SR Fort Myers 9:29.74 -
10 Avery Geerlings SR Estero 9:33.95 -
11 Olmar Bartolon SO Dunbar 9:42.51 -
12 Brad Malick-Beltran SO Barron Collier 9:45.36 -
13 Richard Garcia SO Naples 9:49.24 -
14 Jack Shea JR Fort Myers 9:50.71 -
  Ryan Kinney SR Ida Baker DNF -
  Michael Avola SR Lehigh DNF -
Boys' 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Brandon Diaz-Diaz JR Lely 10:07.45 -
16 Shawn Stan JR Dunbar 10:10.00 -
17 Michael Brewer FR Naples 10:10.45 -
18 Xathan Piazza SR Cape Coral 10:30.86 -
19 Antonio Zavala SR Lely 10:37.19 -
20 Allan Aparicio JR Lely 11:01.87 -
21 Alex Kolev SO Barron Collier 11:12.06 -
22 Braden Valdez SO Cape Coral 11:16.74 -
23 Landon Turner SO Barron Collier 11:18.43 -
24 Josh Ortega SR North Fort Myers 11:21.52 -
25 Kyle Gallagher JR Estero 11:44.11 -
26 Axel Jaramillo JR North Fort Myers 11:44.64 -
27 Nicholas Del Pizzo JR Riverdale 12:03.18 -
28 Jack Duffy SO Oasis 12:15.50 -
29 Angelo Rodriguez JR Lehigh 12:54.47 -
30 Preston Mars SO Oasis 12:56.79 -
31 Truman Wright 8 Southwest Florida Christian 13:09.31 -
32 Paul Flores FR Gateway (Fort Myers) 13:45.79 -
33 Conner Selfridge SO Oasis 14:49.44 -