April 1, 2022
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Geraldine Herrera JR Bishop Verot 12.90 10
2 Tykiriah Thomas SR Charlotte 13.21 8
3 Jamie Bolduc JR Braden River 13.42 6
4 Tarkieshla Tanelus SR Barron Collier 13.48 5
5 Hannah Billhorn JR North Fort Myers 13.51 4
6 Farrah Polit 8 Community School (Naples) 13.72 3
7 Cami Nunn SO North Fort Myers 13.74 2
8 Anouchka Cakpo JR Port Charlotte 13.87 1
9 Christine Louzonis SO First Baptist (Naples) 13.93 -
10 Darien Brown SO North Fort Myers 13.94 -
11 Daphne Dalton FR Bishop Verot 14.04 -
12 Alana Piggins JR Venice 14.07 -
13 Brooke Johnson SR Gulf Coast 14.13 -
14 Karina Hagenbuckle 8 Community School (Naples) 14.14 -
15 Chantal Flores JR Palmetto Ridge 14.14 -
16 Emma Paul FR Barron Collier 14.15 -
17 Kendall D'Aprile SR Port Charlotte 14.16 -
18 Rebecca Weir SR Seacrest Country Day 14.21 -
19 Rochanda Bascoe SR Island Coast 14.25 -
20 Addison Adcock JR Lemon Bay 14.34 -
21 Quincey Dunlap SO Lemon Bay 14.40 -
22 Alison Kerr JR Palmetto Ridge 14.46 -
23 Ahmari Byrd FR Charlotte 14.46 -
23 Breanna Bailey FR North Port 14.46 -
25 Lamoria Hixon 6 Southwest Florida Christian 14.47 -
26 Kiley Stone FR Gulf Coast 14.47 -
27 Michelle Croney SO Venice 14.48 -
28 Payton West SO Southwest Florida Christian 14.48 -
29 Lorrena Wittmann FR Port Charlotte 14.49 -
30 Isabella DiGrigoli JR First Baptist (Naples) 14.57 -
31 Laurish Canton SO Gulf Coast 14.60 -
32 Kate Giesel SO Venice 14.61 -
33 Antanesha Stringer SR Island Coast 14.66 -
34 Emily Vizi SO Island Coast 14.67 -
35 Aryana Avin SR North Port 14.71 -
36 Jasmine Simpson SR Bishop Verot 14.76 -
37 Elianna Darby FR Southwest Florida Christian 15.16 -
38 Jyniah Woody FR North Port 15.18 -
39 Lilly Gaglio JR Seacrest Country Day 15.43 -
40 Nikki Caparrelli SO Community School (Naples) 15.44 -
41 Siena Sicre SO Braden River 15.57 -
42 Alexandra Rendon SR Seacrest Country Day 15.59 -
43 Annelise Liveringhouse FR First Baptist (Naples) 15.70 -
44 Eliana Fernandez SO Braden River 16.02 -
45 Jaylynn Regenstein SO Charlotte 16.72 -
  Madison Glidden JR Lemon Bay FS -
Girls' 100 Meters Section 1
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Alana Piggins JR Venice 14.07 -
45 Jaylynn Regenstein SO Charlotte 16.72 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Emily Vizi SO Island Coast 14.67 -
41 Siena Sicre SO Braden River 15.57 -
42 Alexandra Rendon SR Seacrest Country Day 15.59 -
43 Annelise Liveringhouse FR First Baptist (Naples) 15.70 -
44 Eliana Fernandez SO Braden River 16.02 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Lamoria Hixon 6 Southwest Florida Christian 14.47 -
27 Michelle Croney SO Venice 14.48 -
29 Lorrena Wittmann FR Port Charlotte 14.49 -
36 Jasmine Simpson SR Bishop Verot 14.76 -
38 Jyniah Woody FR North Port 15.18 -
39 Lilly Gaglio JR Seacrest Country Day 15.43 -
40 Nikki Caparrelli SO Community School (Naples) 15.44 -
  Madison Glidden JR Lemon Bay FS -
Girls' 100 Meters Section 4
W: -2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Rochanda Bascoe SR Island Coast 14.25 -
20 Addison Adcock JR Lemon Bay 14.34 -
22 Alison Kerr JR Palmetto Ridge 14.46 -
23 Ahmari Byrd FR Charlotte 14.46 -
26 Kiley Stone FR Gulf Coast 14.47 -
35 Aryana Avin SR North Port 14.71 -
37 Elianna Darby FR Southwest Florida Christian 15.16 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Cami Nunn SO North Fort Myers 13.74 2
15 Chantal Flores JR Palmetto Ridge 14.14 -
16 Emma Paul FR Barron Collier 14.15 -
23 Breanna Bailey FR North Port 14.46 -
28 Payton West SO Southwest Florida Christian 14.48 -
30 Isabella DiGrigoli JR First Baptist (Naples) 14.57 -
32 Kate Giesel SO Venice 14.61 -
33 Antanesha Stringer SR Island Coast 14.66 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Anouchka Cakpo JR Port Charlotte 13.87 1
11 Daphne Dalton FR Bishop Verot 14.04 -
13 Brooke Johnson SR Gulf Coast 14.13 -
14 Karina Hagenbuckle 8 Community School (Naples) 14.14 -
17 Kendall D'Aprile SR Port Charlotte 14.16 -
18 Rebecca Weir SR Seacrest Country Day 14.21 -
21 Quincey Dunlap SO Lemon Bay 14.40 -
31 Laurish Canton SO Gulf Coast 14.60 -
Girls' 100 Meters Section 7
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Geraldine Herrera JR Bishop Verot 12.90 10
2 Tykiriah Thomas SR Charlotte 13.21 8
3 Jamie Bolduc JR Braden River 13.42 6
4 Tarkieshla Tanelus SR Barron Collier 13.48 5
5 Hannah Billhorn JR North Fort Myers 13.51 4
6 Farrah Polit 8 Community School (Naples) 13.72 3
9 Christine Louzonis SO First Baptist (Naples) 13.93 -
10 Darien Brown SO North Fort Myers 13.94 -