April 1, 2022
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hannah Casey SR First Baptist (Naples) 16.42 10
2 Liusmar Rivas Velasquez FR Barron Collier 16.80 8
3 Noel Davis FR North Fort Myers 17.66 6
4 Kaylee Lambert FR Gulf Coast 17.93 5
5 Christlove Lauture SR Port Charlotte 17.93 4
6 Marissa Earley JR Southwest Florida Christian 17.96 3
7 Julie Motherway JR North Port 17.97 2
8 Abby Leggett SR Port Charlotte 18.08 1
9 Sophia Cherniak SR Lemon Bay 18.61 -
10 Kadence Clark JR Southwest Florida Christian 18.74 -
11 Adriana Iorfida JR Charlotte 18.76 -
12 Grace Coggins SO Southwest Florida Christian 18.81 -
13 McKenna Bonura FR North Port 18.88 -
14 Journe James JR North Port 19.06 -
15 Ronasia Bundrage JR Braden River 19.44 -
16 Elise Bolgiano FR Bishop Verot 19.45 -
17 Allie Sanchez SO Community School (Naples) 20.11 -
18 Mikaela Barton JR Braden River 20.17 -
19 Sofia Roman FR Bishop Verot 20.60 -
20 Bethany Casey SO First Baptist (Naples) 21.28 -
21 Tianna Campbell SO Island Coast 21.48 -
22 Shantal De Los Santos SO Lemon Bay 21.52 -
23 Isabella Cifarelli FR Gulf Coast 21.81 -
24 Alexandra Kalczynski JR Gulf Coast 21.83 -
25 Leila Solis SO Island Coast 21.91 -
26 Thaliana Chavez FR Palmetto Ridge 22.01 -
27 Jordan Meckstroth FR Lemon Bay 22.05 -
28 Shamoya Clemetson SO Barron Collier 22.56 -
29 Alexus Gonzalez SR Island Coast 22.57 -
30 Amaana Quadir SO Venice 22.68 -
31 Riley Mullen SO Barron Collier 22.78 -
32 Hannah Orsini SO Palmetto Ridge 22.87 -
33 Carla Puentes JR Braden River 23.44 -
Girls' 100 Hurdles Section 1
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Mikaela Barton JR Braden River 20.17 -
23 Isabella Cifarelli FR Gulf Coast 21.81 -
27 Jordan Meckstroth FR Lemon Bay 22.05 -
30 Amaana Quadir SO Venice 22.68 -
Girls' 100 Hurdles Section 2
W: -3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Tianna Campbell SO Island Coast 21.48 -
22 Shantal De Los Santos SO Lemon Bay 21.52 -
24 Alexandra Kalczynski JR Gulf Coast 21.83 -
25 Leila Solis SO Island Coast 21.91 -
26 Thaliana Chavez FR Palmetto Ridge 22.01 -
29 Alexus Gonzalez SR Island Coast 22.57 -
32 Hannah Orsini SO Palmetto Ridge 22.87 -
33 Carla Puentes JR Braden River 23.44 -
Girls' 100 Hurdles Section 3
W: -3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 McKenna Bonura FR North Port 18.88 -
14 Journe James JR North Port 19.06 -
15 Ronasia Bundrage JR Braden River 19.44 -
16 Elise Bolgiano FR Bishop Verot 19.45 -
17 Allie Sanchez SO Community School (Naples) 20.11 -
19 Sofia Roman FR Bishop Verot 20.60 -
31 Riley Mullen SO Barron Collier 22.78 -
Girls' 100 Hurdles Section 4
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Julie Motherway JR North Port 17.97 2
9 Sophia Cherniak SR Lemon Bay 18.61 -
10 Kadence Clark JR Southwest Florida Christian 18.74 -
11 Adriana Iorfida JR Charlotte 18.76 -
12 Grace Coggins SO Southwest Florida Christian 18.81 -
20 Bethany Casey SO First Baptist (Naples) 21.28 -
Girls' 100 Hurdles Section 5
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hannah Casey SR First Baptist (Naples) 16.42 10
2 Liusmar Rivas Velasquez FR Barron Collier 16.80 8
3 Noel Davis FR North Fort Myers 17.66 6
4 Kaylee Lambert FR Gulf Coast 17.93 5
5 Christlove Lauture SR Port Charlotte 17.93 4
6 Marissa Earley JR Southwest Florida Christian 17.96 3
8 Abby Leggett SR Port Charlotte 18.08 1
28 Shamoya Clemetson SO Barron Collier 22.56 -