March 10, 2022
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tyler Wadsworth SR Port Charlotte 9:48.96 10
2 Collin Butzow SR Palmetto 9:50.35 8
3 Bernardo Barnhart JR Palmetto Ridge 9:50.89 6
4 Jordan Velasquez SR Palmetto Ridge 9:54.75 5
5 Jack Marshall FR Naples 9:54.78 4
6 William Canales JR Cape Coral 9:59.87 3
7 Alex Lincoln-Velez SO Charlotte 10:06.36 2
8 Jake Jacoby SO Cape Coral 10:24.52 1
9 Richard Garcia SO Naples 10:29.65 -
10 Marcus Castrillo FR Palmetto Ridge 10:38.85 -
11 Brandon Diaz-Diaz JR Lely 10:40.14 -
12 Martin Campusano JR Cape Coral 10:41.47 -
13 Ryan Mitchinson SO Cape Coral 10:41.96 -
14 Kauhner Mault SR Port Charlotte 10:43.89 -
15 Caden Klossner JR Charlotte 10:44.39 -
16 Michael Brewer FR Naples 10:49.51 -
17 James Stock SR Charlotte 10:52.21 -
18 Andrew Marino FR Bishop Verot 11:04.31 -
19 Preston Gibson SO Naples 11:12.91 -
20 Vayle Johnson FR Lakewood Ranch 11:14.75 -
21 Zachary Zielke FR Bishop Verot 11:22.27 -
22 Dylan Johnson FR Lakewood Ranch 11:23.20 -
23 Dennis Olsen FR Bishop Verot 11:24.40 -
24 Zachary Engel FR Bishop Verot 11:24.81 -
25 Allan Aparicio JR Lely 12:09.27 -
26 Luis Chavez JR Golden Gate 12:34.86 -
27 Ethan Zaleznik SR Golden Gate 12:39.57 -
28 Isaac Magallanes SO Port Charlotte 12:55.94 -
29 Andrew Light SO Port Charlotte 12:56.74 -
30 Oswaldo Bustillo-Guevara SO Golden Gate 13:20.14 -
31 Julian Junkroski FR Lely 14:14.85 -
  Simon Pettit SR Charlotte DNF -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Caden Klossner JR Charlotte 10:44.39 -
16 Michael Brewer FR Naples 10:49.51 -
17 James Stock SR Charlotte 10:52.21 -
19 Preston Gibson SO Naples 11:12.91 -
20 Vayle Johnson FR Lakewood Ranch 11:14.75 -
22 Dylan Johnson FR Lakewood Ranch 11:23.20 -
23 Dennis Olsen FR Bishop Verot 11:24.40 -
24 Zachary Engel FR Bishop Verot 11:24.81 -
25 Allan Aparicio JR Lely 12:09.27 -
28 Isaac Magallanes SO Port Charlotte 12:55.94 -
29 Andrew Light SO Port Charlotte 12:56.74 -
31 Julian Junkroski FR Lely 14:14.85 -
  Simon Pettit SR Charlotte DNF -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tyler Wadsworth SR Port Charlotte 9:48.96 10
2 Collin Butzow SR Palmetto 9:50.35 8
3 Bernardo Barnhart JR Palmetto Ridge 9:50.89 6
4 Jordan Velasquez SR Palmetto Ridge 9:54.75 5
5 Jack Marshall FR Naples 9:54.78 4
6 William Canales JR Cape Coral 9:59.87 3
7 Alex Lincoln-Velez SO Charlotte 10:06.36 2
8 Jake Jacoby SO Cape Coral 10:24.52 1
9 Richard Garcia SO Naples 10:29.65 -
10 Marcus Castrillo FR Palmetto Ridge 10:38.85 -
11 Brandon Diaz-Diaz JR Lely 10:40.14 -
12 Martin Campusano JR Cape Coral 10:41.47 -
13 Ryan Mitchinson SO Cape Coral 10:41.96 -
14 Kauhner Mault SR Port Charlotte 10:43.89 -
18 Andrew Marino FR Bishop Verot 11:04.31 -
21 Zachary Zielke FR Bishop Verot 11:22.27 -
26 Luis Chavez JR Golden Gate 12:34.86 -
27 Ethan Zaleznik SR Golden Gate 12:39.57 -
30 Oswaldo Bustillo-Guevara SO Golden Gate 13:20.14 -