March 17, 2022
|
South Fort Myers - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Evan Meyer SR Lehigh 4:29.71 10
2 Avery Geerlings SR Estero 4:35.00 8
3 Timmy Schultz JR Fort Myers 4:36.86 6
4 Jake Jacoby SO Cape Coral 4:38.76 5
5 Craig Allard FR Fort Myers 4:42.28 4
6 Jack Shea JR Fort Myers 4:44.11 3
7 Logan Burch SR Cape Coral 4:45.75 2
8 Olmar Bartolon SO Dunbar 4:49.17 1
9 Carlos Troche JR North Fort Myers 4:57.48 -
10 Ryan Mitchinson SO Cape Coral 4:58.31 -
11 Zac Phillips SR Ida Baker 5:02.17 -
12 Michael Avola SR Lehigh 5:02.76 -
13 Antonio Synder FR Island Coast 5:03.18 -
14 Liam Sedmak FR Estero 5:05.30 -
15 Preston Gibson SO Naples 5:05.91 -
16 Joshua Dorestin SO Dunbar 5:06.55 -
17 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 5:07.29 -
18 Ivan Sanchez SO Bonita Springs 5:07.70 -
19 Ryan Tang SO Lehigh 5:10.92 -
20 Max Sedmak FR Estero 5:11.07 -
21 Hazael Troche SR North Fort Myers 5:11.76 -
22 Michael Brewer FR Naples 5:11.86 -
23 Denelson Estimable JR Dunbar 5:12.46 -
24 Ethan Gable SR Community School (Naples) 5:12.57 -
25 Kelby Piper SR Evangelical Christian 5:16.07 -
26 Travis Heinrichs FR Canterbury (FM) 5:19.21 -
27 Miguel Chavez JR East Lee County 5:19.62 -
28 Andrew Stratton SO North Fort Myers 5:20.69 -
29 Wyatt Gibbs JR Community School (Naples) 5:22.89 -
30 Maxwell Burks SO Bonita Springs 5:24.09 -
31 David Valera-Roa SR South Fort Myers 5:24.76 -
32 Scott Richards SR Evangelical Christian 5:30.87 -
33 Jeffery Stewart SR Riverdale 5:31.90 -
34 Austin Thompson 8 Evangelical Christian 5:37.17 -
35 Omar Fletcher SR East Lee County 5:48.77 -
36 Carson Kirchgessner JR Community School (Naples) 5:51.48 -
37 Christopher Singleton SO Island Coast 5:54.69 -
38 Jermaine Redden FR Gateway (Fort Myers) 5:54.96 -
39 Kai West SO Canterbury (FM) 5:54.98 -
40 Weekmey Edouard FR Gateway (Fort Myers) 5:55.78 -
41 Benjamin Stubbs FR Gateway (Fort Myers) 5:57.06 -
42 Owen Kulp FR Riverdale 5:59.12 -
43 Alexis Hernandez JR South Fort Myers 5:59.54 -
44 David Crome FR East Lee County 5:59.61 -
45 Gerald Byrne FR Riverdale 6:02.16 -
46 Isaac Magallanes SO Port Charlotte 6:02.22 -
47 Amare Archie SO Island Coast 6:23.55 -
48 Mathis Gratesol SO Cypress Lake 6:29.88 -
49 Jake Kulik-Warren SR Naples 6:34.10 -
50 Ashton Cardona JR Port Charlotte 7:02.07 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Ryan Tang SO Lehigh 5:10.92 -
28 Andrew Stratton SO North Fort Myers 5:20.69 -
32 Scott Richards SR Evangelical Christian 5:30.87 -
33 Jeffery Stewart SR Riverdale 5:31.90 -
34 Austin Thompson 8 Evangelical Christian 5:37.17 -
35 Omar Fletcher SR East Lee County 5:48.77 -
37 Christopher Singleton SO Island Coast 5:54.69 -
38 Jermaine Redden FR Gateway (Fort Myers) 5:54.96 -
39 Kai West SO Canterbury (FM) 5:54.98 -
40 Weekmey Edouard FR Gateway (Fort Myers) 5:55.78 -
41 Benjamin Stubbs FR Gateway (Fort Myers) 5:57.06 -
42 Owen Kulp FR Riverdale 5:59.12 -
43 Alexis Hernandez JR South Fort Myers 5:59.54 -
44 David Crome FR East Lee County 5:59.61 -
45 Gerald Byrne FR Riverdale 6:02.16 -
46 Isaac Magallanes SO Port Charlotte 6:02.22 -
47 Amare Archie SO Island Coast 6:23.55 -
48 Mathis Gratesol SO Cypress Lake 6:29.88 -
49 Jake Kulik-Warren SR Naples 6:34.10 -
50 Ashton Cardona JR Port Charlotte 7:02.07 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Zac Phillips SR Ida Baker 5:02.17 -
13 Antonio Synder FR Island Coast 5:03.18 -
15 Preston Gibson SO Naples 5:05.91 -
18 Ivan Sanchez SO Bonita Springs 5:07.70 -
20 Max Sedmak FR Estero 5:11.07 -
21 Hazael Troche SR North Fort Myers 5:11.76 -
22 Michael Brewer FR Naples 5:11.86 -
24 Ethan Gable SR Community School (Naples) 5:12.57 -
25 Kelby Piper SR Evangelical Christian 5:16.07 -
26 Travis Heinrichs FR Canterbury (FM) 5:19.21 -
27 Miguel Chavez JR East Lee County 5:19.62 -
29 Wyatt Gibbs JR Community School (Naples) 5:22.89 -
30 Maxwell Burks SO Bonita Springs 5:24.09 -
31 David Valera-Roa SR South Fort Myers 5:24.76 -
36 Carson Kirchgessner JR Community School (Naples) 5:51.48 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Evan Meyer SR Lehigh 4:29.71 10
2 Avery Geerlings SR Estero 4:35.00 8
3 Timmy Schultz JR Fort Myers 4:36.86 6
4 Jake Jacoby SO Cape Coral 4:38.76 5
5 Craig Allard FR Fort Myers 4:42.28 4
6 Jack Shea JR Fort Myers 4:44.11 3
7 Logan Burch SR Cape Coral 4:45.75 2
8 Olmar Bartolon SO Dunbar 4:49.17 1
9 Carlos Troche JR North Fort Myers 4:57.48 -
10 Ryan Mitchinson SO Cape Coral 4:58.31 -
12 Michael Avola SR Lehigh 5:02.76 -
14 Liam Sedmak FR Estero 5:05.30 -
16 Joshua Dorestin SO Dunbar 5:06.55 -
17 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 5:07.29 -
23 Denelson Estimable JR Dunbar 5:12.46 -