March 17, 2022
|
South Fort Myers - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jacob Fritz SR Ida Baker 2:02.76 1:52.03 1:59.18 10
2 Joseph Koraya SO Fort Myers 2:06.51 1:55.45 2:02.82 8
3 Daniel Ocampo SR Dunbar 2:04.83 1:46.29 2:03.59 6
4 Quin Roberts JR Fort Myers 2:05.96 2:00.97 2:04.71 5
5 Chase Hill JR Fort Myers 2:32.21 2:37.20 2:04.76 4
6 Kauhner Mault SR Port Charlotte 2:19.99 2:28.74 2:04.99 3
7 Charles Meagher JR Canterbury (FM) 1:37.44 1:46.30 2:06.54 2
8 Ramon Martinez SO Dunbar 1:50.26 2:31.76 2:09.71 1
9 Nick Gomez-Silva SO Community School (Naples) 1:41.60 2:33.05 2:11.94 -
10 dominic shannon SO Mariner 2:44.94 2:10.35 2:13.01 -
11 Yessen Guardado SO Dunbar 2:23.97 2:13.30 2:13.30 -
12 Joni Cintron JR South Fort Myers 2:10.77 2:37.45 2:13.43 -
13 Nazayer Franco FR Cape Coral 1:59.61 1:40.80 2:14.39 -
14 Lovensky Chariot JR Lehigh 2:53.97 2:40.49 2:14.86 -
15 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 1:59.81 2:35.20 2:16.14 -
16 Ivan Sanchez SO Bonita Springs 1:40.36 2:35.36 2:17.48 -
17 Stavros Maillakakis JR Cypress Lake 1:37.62 2:29.87 2:17.49 -
18 Maxwell Burks SO Bonita Springs 1:47.29 2:21.67 2:17.54 -
19 Preston Gibson SO Naples 2:36.14 1:58.83 2:18.17 -
20 Porter Crawford SR Evangelical Christian 1:47.01 1:51.18 2:18.97 -
21 Naseem Abujudeh SO Gateway (Fort Myers) 2:19.28 2:47.41 2:20.68 -
22 Aaron Huber FR South Fort Myers 2:33.10 2:23.18 2:21.76 -
23 Jorge Arias SR North Fort Myers 2:37.57 1:46.47 2:21.95 -
24 Antonio Synder FR Island Coast 2:56.54 2:43.73 2:22.37 -
25 Josh Ortega SR North Fort Myers 2:56.63 1:48.26 2:22.44 -
26 Alexander Murillo FR Cape Coral 2:12.59 2:21.24 2:24.12 -
27 Malachi Vann FR Gateway (Fort Myers) 1:42.52 2:31.61 2:24.39 -
28 Kyle Gallagher JR Estero 2:26.41 1:52.39 2:27.88 -
29 Daniel Rowe SR Lehigh 2:52.01 1:50.15 2:30.88 -
30 Christian Sanchez JR North Fort Myers 2:23.71 1:51.94 2:31.27 -
31 Devon Wheeler JR Community School (Naples) 1:58.03 2:49.47 2:31.31 -
32 Andrew Light SO Port Charlotte 3:20.11 3:03.18 2:33.93 -
33 Owen Kulp FR Riverdale 3:11.49 1:50.54 2:35.68 -
34 Ricardo Sharite   Gateway (Fort Myers) 2:46.46 2:57.45 2:37.03 -
35 Blake Roy SO Riverdale 3:18.24 3:11.95 2:37.33 -
36 Jeremiah Babbs FR Island Coast 2:48.31 2:21.32 2:38.78 -
37 Omar Buenrostro SO Bonita Springs 3:15.41 2:30.93 2:38.87 -
38 Joseph Brady SR Cape Coral 3:14.16 1:59.74 2:41.80 -
39 Christopher Hausler JR Port Charlotte 3:32.28 3:22.33 2:45.84 -
40 Florentino Izaguirre FR East Lee County 2:04.45 2:02.79 2:45.93 -
41 Jamil Thompson SO East Lee County 3:28.62 3:37.10 2:49.61 -
42 Jason Williams SO Riverdale 3:36.39 2:40.16 2:50.38 -
43 Scott Quesada FR Estero 2:08.97 2:38.20 2:51.95 -
44 Tanner Coleman JR Naples 2:24.37 3:08.23 3:02.74 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Nazayer Franco FR Cape Coral 2:14.39 -
24 Antonio Synder FR Island Coast 2:22.37 -
26 Alexander Murillo FR Cape Coral 2:24.12 -
28 Kyle Gallagher JR Estero 2:27.88 -
30 Christian Sanchez JR North Fort Myers 2:31.27 -
31 Devon Wheeler JR Community School (Naples) 2:31.31 -
32 Andrew Light SO Port Charlotte 2:33.93 -
33 Owen Kulp FR Riverdale 2:35.68 -
35 Blake Roy SO Riverdale 2:37.33 -
36 Jeremiah Babbs FR Island Coast 2:38.78 -
37 Omar Buenrostro SO Bonita Springs 2:38.87 -
38 Joseph Brady SR Cape Coral 2:41.80 -
39 Christopher Hausler JR Port Charlotte 2:45.84 -
40 Florentino Izaguirre FR East Lee County 2:45.93 -
41 Jamil Thompson SO East Lee County 2:49.61 -
42 Jason Williams SO Riverdale 2:50.38 -
43 Scott Quesada FR Estero 2:51.95 -
44 Tanner Coleman JR Naples 3:02.74 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Ramon Martinez SO Dunbar 1:58.04 2:11.01 2:11.01 2:31.76 2:21.39 2:09.71 1
9 Nick Gomez-Silva SO Community School (Naples) 2:09.31 2:51.53 2:11.94 2:21.18 2:19.86 2:11.94 -
12 Joni Cintron JR South Fort Myers 2:30.78 2:12.10 2:44.12 2:36.12 2:36.12 2:13.43 -
14 Lovensky Chariot JR Lehigh 2:14.86 2:47.23 2:49.93 2:18.91 2:25.65 2:14.86 -
15 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 2:03.89 1:50.28 2:51.54 2:09.34 2:42.01 2:16.14 -
16 Ivan Sanchez SO Bonita Springs 1:51.36 2:39.48 2:55.98 2:57.35 2:14.73 2:17.48 -
17 Stavros Maillakakis JR Cypress Lake 2:58.74 2:40.87 2:07.87 2:28.49 2:22.99 2:17.49 -
18 Maxwell Burks SO Bonita Springs 1:36.28 2:51.93 2:53.30 2:23.05 2:51.93 2:17.54 -
20 Porter Crawford SR Evangelical Christian 2:21.75 2:45.38 3:00.67 1:49.79 2:48.16 2:18.97 -
21 Naseem Abujudeh SO Gateway (Fort Myers) 2:27.72 1:58.18 1:49.73 2:36.16 2:08.02 2:20.68 -
22 Aaron Huber FR South Fort Myers 2:55.79 2:00.50 2:33.10 1:54.83 1:50.58 2:21.76 -
23 Jorge Arias SR North Fort Myers 2:37.57 2:50.34 2:10.60 3:04.54 2:00.66 2:21.95 -
25 Josh Ortega SR North Fort Myers 1:53.96 2:28.14 2:43.81 2:11.05 1:46.83 2:22.44 -
27 Malachi Vann FR Gateway (Fort Myers) 2:38.83 2:28.73 2:20.06 2:33.06 1:51.18 2:24.39 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Fritz SR Ida Baker 1:59.18 2:17.06 1:48.46 1:36.54 1:38.92 1:36.54 10
2 Joseph Koraya SO Fort Myers 2:02.82 2:06.51 2:01.60 2:28.62 2:07.74 2:21.25 8
3 Daniel Ocampo SR Dunbar 2:03.59 1:47.53 2:03.59 2:40.67 2:23.37 1:27.75 6
4 Quin Roberts JR Fort Myers 2:04.71 1:31.04 1:39.77 1:55.98 1:42.27 2:29.66 5
5 Chase Hill JR Fort Myers 2:04.76 2:33.46 2:30.96 1:53.54 2:14.74 1:47.30 4
6 Kauhner Mault SR Port Charlotte 2:04.99 1:45.00 1:42.50 2:17.49 2:02.49 2:16.24 3
7 Charles Meagher JR Canterbury (FM) 2:06.54 1:36.17 2:10.34 2:01.48 1:45.03 2:44.51 2
10 dominic shannon SO Mariner 2:13.01 2:46.27 1:59.71 1:45.08 2:27.65 1:37.10 -
11 Yessen Guardado SO Dunbar 2:13.30 2:30.63 2:47.96 2:39.96 1:49.31 2:46.63 -
19 Preston Gibson SO Naples 2:18.17 2:52.72 2:34.75 2:14.03 2:29.23 2:33.37 -
29 Daniel Rowe SR Lehigh 2:30.88 2:39.94 3:08.60 3:10.11 1:57.69 3:13.13 -
34 Ricardo Sharite   Gateway (Fort Myers) 2:37.03 2:40.17 3:22.57 3:10.01 3:11.58 2:55.88 -