March 19, 2022
|
Matanzas - Palm Coast, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Dashanique Henry FR Winter Haven 25.53 10 -1.5
2 Aalaiah Jones SO Atlantic (PO) 26.33 8 -1.5
3 Jada Livingston SO Atlantic (PO) 27.91 6 -1.5
4 Annabel Thistle FR Seabreeze 28.46 5 -0.7
5 Sofia Alvarado FR Winter Haven 28.58 4 1.2
6 JoaQuilya Jackson SR Winter Haven 28.87 3 -1.5
7 Grace Tompkins SR Menendez 29.06 2 1.2
8 Adriana Lopez SO Menendez 29.21 1 -1.5
9 Keeva Heggins FR Seabreeze 29.52 - -0.7
10 Rachae Gibson SO Father Lopez 29.70 - -0.4
11 Morgan Long SO Seabreeze 29.76 - -1.5
12 Brandi Johnson SO Menendez 29.94 - -0.4
13 Sophia perez SO Atlantic (PO) 30.07 - -0.7
14 Alondra Nunes SR Matanzas 30.14 - -0.7
15 Angelina Stabile FR Father Lopez 30.50 - -0.7
16 Zabreya Fennell SO Matanzas 30.97 - -0.7
17 Taylor Young FR Father Lopez 31.37 - 1.2
18 Angelina Lagana FR Menendez 31.73 - -0.4
19 Kylie Sugden SO Matanzas 31.83 - -0.4
20 Addy Revels SO St. Joseph 32.09 - -0.4
21 Brooklein Crawford SO Atlantic (PO) 33.11 - -0.4
22 Elise Starrett 8 First Baptist (Bunnell) 35.76 - -0.4
  Angela Perry SO Winter Haven DNS    -
  Emmaline Caputo SR Seabreeze DNS    -
  Tinaya Walker JR Matanzas DNS    -
  Andreya Bridger FR Father Lopez DNS    -
  Maria Rubio SO St. Joseph DNS    -
  Abigail Milam JR Christs Church Academy DNS    -
Girls' 200 Meters Section 1
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Sofia Alvarado FR Winter Haven 28.58 4
7 Grace Tompkins SR Menendez 29.06 2
17 Taylor Young FR Father Lopez 31.37 -
  Angela Perry SO Winter Haven DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Rachae Gibson SO Father Lopez 29.70 -
12 Brandi Johnson SO Menendez 29.94 -
18 Angelina Lagana FR Menendez 31.73 -
19 Kylie Sugden SO Matanzas 31.83 -
20 Addy Revels SO St. Joseph 32.09 -
21 Brooklein Crawford SO Atlantic (PO) 33.11 -
22 Elise Starrett 8 First Baptist (Bunnell) 35.76 -
  Abigail Milam JR Christs Church Academy DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Annabel Thistle FR Seabreeze 28.46 5
9 Keeva Heggins FR Seabreeze 29.52 -
13 Sophia perez SO Atlantic (PO) 30.07 -
14 Alondra Nunes SR Matanzas 30.14 -
15 Angelina Stabile FR Father Lopez 30.50 -
16 Zabreya Fennell SO Matanzas 30.97 -
  Maria Rubio SO St. Joseph DNS   
  Andreya Bridger FR Father Lopez DNS   
Girls' 200 Meters Section 4
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dashanique Henry FR Winter Haven 25.53 10
2 Aalaiah Jones SO Atlantic (PO) 26.33 8
3 Jada Livingston SO Atlantic (PO) 27.91 6
6 JoaQuilya Jackson SR Winter Haven 28.87 3
8 Adriana Lopez SO Menendez 29.21 1
11 Morgan Long SO Seabreeze 29.76 -
  Tinaya Walker JR Matanzas DNS   
  Emmaline Caputo SR Seabreeze DNS