March 19, 2022
|
Matanzas - Palm Coast, FL
|
Timing: Elite TIming
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aidan dixon JR Atlantic (PO) 1:59.07 10
2 Matthew Stratton SR St. Johns Country Day 2:00.89 8
3 Emanuel Preston SR Atlantic (PO) 2:03.72 6
4 Victor Farfan SR St. Joseph 2:03.77 5
5 Jacob Labonte SR Seabreeze 2:04.80 4
6 Andrew Gazzoli JR Father Lopez 2:06.47 3
7 Ryan Jones JR Menendez 2:06.68 2
8 Hunter Smith SR Matanzas 2:06.98 1
9 Graham Myers SO St. Johns Country Day 2:07.64 -
10 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:12.60 -
11 Antonio Fuentes SR Menendez 2:19.58 -
12 Felipe Paredes FR Father Lopez 2:20.23 -
13 Christian Norfolk SO Matanzas 2:20.88 -
14 Logan Lanham SO St. Joseph 2:21.31 -
15 Gabriel Quinn JR Christs Church Academy 2:23.48 -
16 Michael Korphage SO Menendez 2:23.84 -
17 Manuel Miranda SO Winter Haven 2:24.09 -
18 Carson Martin SO Christs Church Academy 2:24.74 -
19 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 2:24.82 -
20 Ashton Akam SO St. Joseph 2:24.84 -
21 Nick Hyatt JR Matanzas 2:24.90 -
22 Ethan Drost SR Matanzas 2:25.05 -
23 Joshua Nelson SO St. Joseph 2:28.03 -
24 Marlon Tullis FR Winter Haven 2:33.07 -
25 Caleb Shields JR Christs Church Academy 2:33.09 -
26 Ethan Molloy FR Menendez 2:33.54 -
27 Enirico Pardes SR Father Lopez 2:35.10 -
28 Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) 2:38.83 -
29 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 2:41.77 -
30 Adyn Plumlee SO Menendez 2:44.31 -
31 Sean Ward FR Winter Haven 2:58.39 -
32 Logan Ponce FR Atlantic (PO) 3:20.12 -
  Noah Parris JR Seabreeze DNS   
  Jay Teters JR Seabreeze DNS   
  Matthew Gazzoli FR Father Lopez DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Matthew Stratton SR St. Johns Country Day 2:00.89 8
9 Graham Myers SO St. Johns Country Day 2:07.64 -
11 Antonio Fuentes SR Menendez 2:19.58 -
14 Logan Lanham SO St. Joseph 2:21.31 -
15 Gabriel Quinn JR Christs Church Academy 2:23.48 -
16 Michael Korphage SO Menendez 2:23.84 -
17 Manuel Miranda SO Winter Haven 2:24.09 -
23 Joshua Nelson SO St. Joseph 2:28.03 -
24 Marlon Tullis FR Winter Haven 2:33.07 -
25 Caleb Shields JR Christs Church Academy 2:33.09 -
26 Ethan Molloy FR Menendez 2:33.54 -
27 Enirico Pardes SR Father Lopez 2:35.10 -
28 Steven Kuznicki SR First Baptist (Bunnell) 2:38.83 -
29 Sheldon Headley 8 First Baptist (Bunnell) 2:41.77 -
30 Adyn Plumlee SO Menendez 2:44.31 -
31 Sean Ward FR Winter Haven 2:58.39 -
32 Logan Ponce FR Atlantic (PO) 3:20.12 -
  Noah Parris JR Seabreeze DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aidan dixon JR Atlantic (PO) 1:59.07 10
3 Emanuel Preston SR Atlantic (PO) 2:03.72 6
4 Victor Farfan SR St. Joseph 2:03.77 5
5 Jacob Labonte SR Seabreeze 2:04.80 4
6 Andrew Gazzoli JR Father Lopez 2:06.47 3
7 Ryan Jones JR Menendez 2:06.68 2
8 Hunter Smith SR Matanzas 2:06.98 1
10 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:12.60 -
12 Felipe Paredes FR Father Lopez 2:20.23 -
13 Christian Norfolk SO Matanzas 2:20.88 -
18 Carson Martin SO Christs Church Academy 2:24.74 -
19 Chris Murdock SO First Baptist (Bunnell) 2:24.82 -
20 Ashton Akam SO St. Joseph 2:24.84 -
21 Nick Hyatt JR Matanzas 2:24.90 -
22 Ethan Drost SR Matanzas 2:25.05 -
  Jay Teters JR Seabreeze DNS   
  Matthew Gazzoli FR Father Lopez DNS