March 4, 2022
|
Bishop Moore - Orlando, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 800m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dakotah Lucarelli-van buskir SR Bishop Moore 2:02.87 10
2 Valentino Balzano JR Winter Springs 2:04.89 8
3 Matthew Raucci JR Tavares 2:05.78 6
4 Jacob Labonte SR Seabreeze 2:05.91 5
5 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:07.97 4
6 DeRel Morris SR East River 2:09.06 3
7 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:09.69 2
8 Marek Orr SO Hagerty 2:09.74 1
9 Shane Kinsey FR Astronaut 2:10.41 -
10 Jalen Blake JR Winter Springs 2:10.63 -
11 Miles Drennan SR Tavares 2:11.26 -
12 Max Choung FR Lake Highland Prep 2:11.36 -
13 Jacob Wellons FR Lake Highland Prep 2:11.88 -
14 Felipe Torres SO Poinciana 2:12.89 -
15 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 2:13.42 -
16 Spencer Moler SO Bishop Moore 2:13.71 -
17 Cohen Hartley JR Tavares 2:13.72 -
18 Raymond Walter JR East River 2:13.79 -
19 Preston Line JR Lake Highland Prep 2:15.01 -
20 Julian Scanlon SO Hagerty 2:15.12 -
21 Jay Teters JR Seabreeze 2:15.22 -
22 Joshua Cargill SR South Lake 2:15.47 -
23 Spencer Faden JR Mount Dora Christian 2:15.88 -
24 Marlon Cutkelvin JR Astronaut 2:16.34 -
25 Giancarlo Vecchio FR Edgewater 2:16.91 -
26 Eziekiel O'Farrill SO Poinciana 2:17.19 -
27 Suhaib Mansour SO East River 2:17.67 -
28 Javaris Bennett FR Mount Dora Christian 2:18.45 -
29 Zev Jungreis JR South Lake 2:19.22 -
30 Michael Johnson SR Mount Dora Christian 2:21.76 -
31 Jay Reed- McKillop JR Eustis 2:22.88 -
32 Nestor Placer SO Trinity Prep 2:24.13 -
33 Matthew McCrady JR Orangewood Christian 2:24.14 -
34 Fidel Sewe JR Bishop Moore 2:24.53 -
35 Malik Devine JR Winter Springs 2:24.65 -
36 Parker Forness 8 Orangewood Christian 2:25.09 -
37 Cole Ford FR Edgewater 2:25.49 -
38 Lincoln Ulman SO Trinity Prep 2:26.48 -
39 Kevin Logan JR Poinciana 2:32.00 -
40 Austin Serafine SO Orangewood Christian 2:33.20 -
41 Carson Gabat SO Eustis 2:34.29 -
42 Daniel Wang JR Trinity Prep 2:37.31 -
43 Mauricio Vazquez FR South Lake 2:48.84 -
44 Timothy James SO Eustis 3:10.56 -
Boys 800m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jalen Blake JR Winter Springs 2:10.63 -
16 Spencer Moler SO Bishop Moore 2:13.71 -
18 Raymond Walter JR East River 2:13.79 -
28 Javaris Bennett FR Mount Dora Christian 2:18.45 -
29 Zev Jungreis JR South Lake 2:19.22 -
34 Fidel Sewe JR Bishop Moore 2:24.53 -
36 Parker Forness 8 Orangewood Christian 2:25.09 -
37 Cole Ford FR Edgewater 2:25.49 -
38 Lincoln Ulman SO Trinity Prep 2:26.48 -
39 Kevin Logan JR Poinciana 2:32.00 -
40 Austin Serafine SO Orangewood Christian 2:33.20 -
41 Carson Gabat SO Eustis 2:34.29 -
42 Daniel Wang JR Trinity Prep 2:37.31 -
43 Mauricio Vazquez FR South Lake 2:48.84 -
44 Timothy James SO Eustis 3:10.56 -
Boys 800m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Felipe Torres SO Poinciana 2:12.89 -
15 Kaiden Riegler SO Lake Brantley 2:13.42 -
20 Julian Scanlon SO Hagerty 2:15.12 -
21 Jay Teters JR Seabreeze 2:15.22 -
22 Joshua Cargill SR South Lake 2:15.47 -
23 Spencer Faden JR Mount Dora Christian 2:15.88 -
24 Marlon Cutkelvin JR Astronaut 2:16.34 -
25 Giancarlo Vecchio FR Edgewater 2:16.91 -
27 Suhaib Mansour SO East River 2:17.67 -
30 Michael Johnson SR Mount Dora Christian 2:21.76 -
31 Jay Reed- McKillop JR Eustis 2:22.88 -
32 Nestor Placer SO Trinity Prep 2:24.13 -
33 Matthew McCrady JR Orangewood Christian 2:24.14 -
35 Malik Devine JR Winter Springs 2:24.65 -
Boys 800m Run Varsity Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dakotah Lucarelli-van buskir SR Bishop Moore 2:02.87 10
2 Valentino Balzano JR Winter Springs 2:04.89 8
3 Matthew Raucci JR Tavares 2:05.78 6
4 Jacob Labonte SR Seabreeze 2:05.91 5
5 Klellan Lubbe JR Seabreeze 2:07.97 4
6 DeRel Morris SR East River 2:09.06 3
7 Aiden Wetzl JR Hagerty 2:09.69 2
8 Marek Orr SO Hagerty 2:09.74 1
9 Shane Kinsey FR Astronaut 2:10.41 -
11 Miles Drennan SR Tavares 2:11.26 -
12 Max Choung FR Lake Highland Prep 2:11.36 -
13 Jacob Wellons FR Lake Highland Prep 2:11.88 -
17 Cohen Hartley JR Tavares 2:13.72 -
19 Preston Line JR Lake Highland Prep 2:15.01 -
26 Eziekiel O'Farrill SO Poinciana 2:17.19 -