February 26, 2022
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jason Swartzlander SR Newsome 9:50.85 10
2 Drew Jones SR Riverview 10:01.84 8
3 Santiago Foster FR Newsome 10:15.34 6
4 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 10:18.36 5
5 Barret Poe JR Tampa Bay HEAT 10:32.80 4
6 Alex Lincoln-Velez SO Charlotte 10:36.90 3
7 Israel Mirtil JR Lake Region 10:43.75 2
8 Scott Bucklin SR Newsome 10:56.32 1
9 James Stock SR Charlotte 10:58.93 -
10 Hudson Casto 8 First Baptist (Naples) 10:59.91 -
11 Caden Klossner JR Charlotte 11:07.67 -
12 Kruz Schembri FR Ridge Community 11:10.52 -
13 Ryan Winslow JR Alonso 11:11.88 -
14 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 11:31.03 -
15 Jaiden Ortiz SO George Jenkins 11:36.68 -
16 Richard Ramirez 8 Frostproof 11:44.96 -
17 Brandon Turner JR Bloomingdale 11:48.22 -
18 Jacob Moran SO Tenoroc 11:53.76 -
19 Keagan Leisure SO Bloomingdale 11:55.57 -
20 Alex Hansen SO Alonso 11:56.33 -
21 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 11:59.05 -
22 Gadiel Centeno JR George Jenkins 11:59.45 -
23 Kaiba Sieber FR Mount Dora 12:03.81 -
24 Dylan Ghastin JR Bartow 12:04.05 -
25 Brennan Quadros SO Palm Harbor University 12:04.74 -
26 Colin Duong JR Alonso 12:08.11 -
27 Nile Myers SR Mount Dora 12:10.07 -
28 Cameron White SO Kathleen 12:13.47 -
29 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 12:21.27 -
30 David Schilling FR Bloomingdale 12:25.77 -
31 Jackson Snell SO George Jenkins 12:33.79 -
32 Brett Brown JR Wharton 12:41.76 -
33 Jackson Brune JR Horizon 12:43.50 -
34 Elijah Berg FR Sumner 13:01.25 -
35 Gabriel Ross FR Horizon 13:11.00 -
36 Noxollys Almendarez FR Haines City 13:14.86 -
37 Colton Engle SR Land O'Lakes 13:21.26 -
38 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 13:28.95 -
39 Ethan Stinnett JR Wharton 13:30.11 -
40 Erick Chavez 7 Frostproof 13:32.06 -
41 Jackson Birge 8 McKeel 13:44.97 -
42 Andrew McKnight 7 McKeel 14:02.90 -
43 Conner Davis SO Auburndale 14:07.48 -
44 Roman La Rock FR Wharton 15:53.39 -
45 Jayson Merritt FR Haines City 16:12.92 -
  Hunter Beam SR First Baptist (Naples) DNS   
  Ian Vazquez SR Frostproof DNS   
  Bailey Spencer JR Oasis Christian Academy DNS   
  Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven DNS   
  Caden Sessions JR Land O'Lakes DNS   
  Nehemiah Morales SO Land O'Lakes DNS   
  Ricardo Concepcion SR Lakeland DNS   
  Eric Ford SR Lakeland DNS   
  Forrest Thompson FR Lake Wales DNS   
  Frank Sanchez-Santiago SO Lake Region DNS   
  Jeremiah Bilbrey 7 Oasis Christian Academy DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Kruz Schembri FR Ridge Community 11:10.52 -
13 Ryan Winslow JR Alonso 11:11.88 -
14 Ryder Dutil JR Wiregrass Ranch 11:31.03 -
16 Richard Ramirez 8 Frostproof 11:44.96 -
17 Brandon Turner JR Bloomingdale 11:48.22 -
18 Jacob Moran SO Tenoroc 11:53.76 -
19 Keagan Leisure SO Bloomingdale 11:55.57 -
20 Alex Hansen SO Alonso 11:56.33 -
24 Dylan Ghastin JR Bartow 12:04.05 -
29 Ben Bonner SO Wiregrass Ranch 12:21.27 -
33 Jackson Brune JR Horizon 12:43.50 -
35 Gabriel Ross FR Horizon 13:11.00 -
36 Noxollys Almendarez FR Haines City 13:14.86 -
38 Luke O'Brien JR Wiregrass Ranch 13:28.95 -
40 Erick Chavez 7 Frostproof 13:32.06 -
41 Jackson Birge 8 McKeel 13:44.97 -
42 Andrew McKnight 7 McKeel 14:02.90 -
43 Conner Davis SO Auburndale 14:07.48 -
44 Roman La Rock FR Wharton 15:53.39 -
45 Jayson Merritt FR Haines City 16:12.92 -
  Ian Vazquez SR Frostproof DNS   
  Frank Sanchez-Santiago SO Lake Region DNS   
  Eric Ford SR Lakeland DNS   
  Ricardo Concepcion SR Lakeland DNS   
  Nehemiah Morales SO Land O'Lakes DNS   
  Christian Vasquez-Juarez JR Winter Haven DNS   
  Jeremiah Bilbrey 7 Oasis Christian Academy DNS   
  Bailey Spencer JR Oasis Christian Academy DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jason Swartzlander SR Newsome 9:50.85 10
2 Drew Jones SR Riverview 10:01.84 8
3 Santiago Foster FR Newsome 10:15.34 6
4 Cameron Gonzalez JR Lake Wales 10:18.36 5
5 Barret Poe JR Tampa Bay HEAT 10:32.80 4
6 Alex Lincoln-Velez SO Charlotte 10:36.90 3
7 Israel Mirtil JR Lake Region 10:43.75 2
8 Scott Bucklin SR Newsome 10:56.32 1
9 James Stock SR Charlotte 10:58.93 -
10 Hudson Casto 8 First Baptist (Naples) 10:59.91 -
11 Caden Klossner JR Charlotte 11:07.67 -
15 Jaiden Ortiz SO George Jenkins 11:36.68 -
21 Cristian Arias-Runyan JR Lake Wales 11:59.05 -
22 Gadiel Centeno JR George Jenkins 11:59.45 -
23 Kaiba Sieber FR Mount Dora 12:03.81 -
25 Brennan Quadros SO Palm Harbor University 12:04.74 -
26 Colin Duong JR Alonso 12:08.11 -
27 Nile Myers SR Mount Dora 12:10.07 -
28 Cameron White SO Kathleen 12:13.47 -
30 David Schilling FR Bloomingdale 12:25.77 -
31 Jackson Snell SO George Jenkins 12:33.79 -
32 Brett Brown JR Wharton 12:41.76 -
34 Elijah Berg FR Sumner 13:01.25 -
37 Colton Engle SR Land O'Lakes 13:21.26 -
39 Ethan Stinnett JR Wharton 13:30.11 -
  Hunter Beam SR First Baptist (Naples) DNS   
  Forrest Thompson FR Lake Wales DNS   
  Caden Sessions JR Land O'Lakes DNS