March 12, 2022
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anaya Wills SR Spruce Creek 1:02.48 10
2 Jocelyn Townsend SR Wekiva 1:02.63 8
3 Amirah Nock SO Seminole (Sanford) 1:03.32 6
4 Castina Prudent JR South Lake 1:03.56 5
5 Kiera Williams FR Mainland 1:03.77 4
6 Sofia Jiles JR Lake Mary 1:04.08 3
7 Paris Reed JR Lake Mary 1:04.57 2
8 Katherine Seavers SR Father Lopez 1:06.28 1
9 Kali Harris SO Menendez 1:06.32 -
10 Caroline Mcclelland FR Lake Mary 1:06.73 -
11 Markia McCarthy JR Wekiva 1:06.77 -
12 Ashley Flay SR Lake Mary 1:06.96 -
13 Ai Hancock JR DeLand 1:07.69 -
14 Bella Cobb SO Spruce Creek 1:07.91 -
15 Alea Smith SO University (OC) 1:10.59 -
16 Adriana Lopez SO Menendez 1:10.99 -
17 Zaraphina Ann 6 Calvary Christian (OB) 1:11.04 -
18 Ashley Blanco SO Wekiva 1:11.58 -
19 Saraya Hinson FR Mainland 1:11.87 -
20 Ruth Rieber SR New Smyrna Beach 1:12.13 -
21 Cheyenne Cartwright JR DeLand 1:12.40 -
22 Brandi Johnson SO Menendez 1:12.81 -
23 Hailey Theodore SO University (OC) 1:13.25 -
24 Whitney Gledden JR Lake Weir 1:15.17 -
25 Phoenix Woods SR DeLand 1:15.33 -
26 Makenzie Borgen SO New Smyrna Beach 1:15.74 -
27 Sabine Raymond SO Lake Weir 1:18.06 -
28 Anne Brock FR New Smyrna Beach 1:18.26 -
29 Bianca Campos SO Father Lopez 1:18.93 -
30 Jada Colon JR Lake Weir 1:24.80 -
31 Christina Cebollero SO DeLand 1:24.97 -
32 Taylor Young FR Father Lopez 1:26.45 -
32 Manuela Mazo-Echeverri JR Lake Weir 1:26.45 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Brandi Johnson SO Menendez 1:12.81 -
27 Sabine Raymond SO Lake Weir 1:18.06 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Hailey Theodore SO University (OC) 1:13.25 -
30 Jada Colon JR Lake Weir 1:24.80 -
31 Christina Cebollero SO DeLand 1:24.97 -
32 Manuela Mazo-Echeverri JR Lake Weir 1:26.45 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Saraya Hinson FR Mainland 1:11.87 -
20 Ruth Rieber SR New Smyrna Beach 1:12.13 -
24 Whitney Gledden JR Lake Weir 1:15.17 -
25 Phoenix Woods SR DeLand 1:15.33 -
26 Makenzie Borgen SO New Smyrna Beach 1:15.74 -
28 Anne Brock FR New Smyrna Beach 1:18.26 -
29 Bianca Campos SO Father Lopez 1:18.93 -
32 Taylor Young FR Father Lopez 1:26.45 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Ai Hancock JR DeLand 1:07.69 -
15 Alea Smith SO University (OC) 1:10.59 -
17 Zaraphina Ann 6 Calvary Christian (OB) 1:11.04 -
18 Ashley Blanco SO Wekiva 1:11.58 -
21 Cheyenne Cartwright JR DeLand 1:12.40 -
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Jocelyn Townsend SR Wekiva 1:02.63 8
3 Amirah Nock SO Seminole (Sanford) 1:03.32 6
4 Castina Prudent JR South Lake 1:03.56 5
5 Kiera Williams FR Mainland 1:03.77 4
6 Sofia Jiles JR Lake Mary 1:04.08 3
8 Katherine Seavers SR Father Lopez 1:06.28 1
12 Ashley Flay SR Lake Mary 1:06.96 -
14 Bella Cobb SO Spruce Creek 1:07.91 -
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anaya Wills SR Spruce Creek 1:02.48 10
7 Paris Reed JR Lake Mary 1:04.57 2
9 Kali Harris SO Menendez 1:06.32 -
10 Caroline Mcclelland FR Lake Mary 1:06.73 -
11 Markia McCarthy JR Wekiva 1:06.77 -
16 Adriana Lopez SO Menendez 1:10.99 -