March 26, 2022
|
Riverview Sarasota - Sarasota, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katrina Machado SO Port Charlotte 5:31.49 10
2 Ariana Majano SR Lakewood Ranch 5:34.17 8
3 Olivia Spiegel FR Lakewood Ranch 5:38.47 6
4 Alexandria Frye SR Wharton 5:40.80 5
5 Olivia Fontaine JR Riverview (Sarasota) 5:46.03 4
6 Priya Wilson JR Palmetto 5:48.21 3
7 Addison Shea FR Lakewood Ranch 5:48.67 2
8 Aubrey Raile JR Wharton 5:50.53 1
9 Tyler Sabadin JR Venice 5:50.56 -
10 Hanna Martin SO Charlotte 6:00.22 -
11 Mackenzie Maclean FR Venice 6:04.37 -
12 Ava Taylor FR Charlotte 6:05.00 -
13 Alexa Daverio FR Riverview (Sarasota) 6:12.02 -
14 Audrey Tucker JR Riverview (Sarasota) 6:12.06 -
15 Kate Kochis JR Cardinal Mooney 6:19.09 -
16 Bailey Fulk 6 Out-of-Door 6:21.03 -
17 Jocelyn Annicelli 6 Out-of-Door 6:21.37 -
18 Maliaya Long FR Lemon Bay 6:23.33 -
19 Kelly Korec SO Venice 6:25.78 -
20 Ambrea Hobbs JR Charlotte 6:27.02 -
21 Emily Golden JR Bradenton Christian 6:27.91 -
22 Taja Medeiros JR Booker 6:28.73 -
23 Jada Altieri SO Hardee 6:29.57 -
24 Sophia Cusumano FR Cardinal Mooney 6:47.92 -
25 Tanae Brown FR Palmetto 6:50.94 -
26 Bree Relao JR Braden River 6:51.74 -
27 Emma Dussault JR Braden River 6:57.59 -
28 Ava Roberts FR Hardee 6:58.38 -
29 Addison Morey SO Lemon Bay 7:18.73 -
30 Tessa Wiegand FR Cardinal Mooney 7:35.15 -
31 Alexis Hald JR Port Charlotte 7:42.40 -
32 Annie Rinsema FR Bradenton Christian 7:46.23 -
33 Susana Rodriguez FR Port Charlotte 8:06.11 -
  Haylee Marsicovetere JR Lemon Bay DNS   
  Melissa Weber SR Manatee DNS   
  Sophia Roberts 6 Out-of-Door DNS   
  Alexi Amer SR Wharton DNS   
  Allison Zeledon JR Booker DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Kate Kochis JR Cardinal Mooney 6:19.09 -
17 Jocelyn Annicelli 6 Out-of-Door 6:21.37 -
18 Maliaya Long FR Lemon Bay 6:23.33 -
21 Emily Golden JR Bradenton Christian 6:27.91 -
22 Taja Medeiros JR Booker 6:28.73 -
23 Jada Altieri SO Hardee 6:29.57 -
24 Sophia Cusumano FR Cardinal Mooney 6:47.92 -
25 Tanae Brown FR Palmetto 6:50.94 -
26 Bree Relao JR Braden River 6:51.74 -
27 Emma Dussault JR Braden River 6:57.59 -
28 Ava Roberts FR Hardee 6:58.38 -
29 Addison Morey SO Lemon Bay 7:18.73 -
30 Tessa Wiegand FR Cardinal Mooney 7:35.15 -
31 Alexis Hald JR Port Charlotte 7:42.40 -
32 Annie Rinsema FR Bradenton Christian 7:46.23 -
33 Susana Rodriguez FR Port Charlotte 8:06.11 -
  Haylee Marsicovetere JR Lemon Bay DNS   
  Sophia Roberts 6 Out-of-Door DNS   
  Allison Zeledon JR Booker DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katrina Machado SO Port Charlotte 5:31.49 10
2 Ariana Majano SR Lakewood Ranch 5:34.17 8
3 Olivia Spiegel FR Lakewood Ranch 5:38.47 6
4 Alexandria Frye SR Wharton 5:40.80 5
5 Olivia Fontaine JR Riverview (Sarasota) 5:46.03 4
6 Priya Wilson JR Palmetto 5:48.21 3
7 Addison Shea FR Lakewood Ranch 5:48.67 2
8 Aubrey Raile JR Wharton 5:50.53 1
9 Tyler Sabadin JR Venice 5:50.56 -
10 Hanna Martin SO Charlotte 6:00.22 -
11 Mackenzie Maclean FR Venice 6:04.37 -
12 Ava Taylor FR Charlotte 6:05.00 -
13 Alexa Daverio FR Riverview (Sarasota) 6:12.02 -
14 Audrey Tucker JR Riverview (Sarasota) 6:12.06 -
16 Bailey Fulk 6 Out-of-Door 6:21.03 -
19 Kelly Korec SO Venice 6:25.78 -
20 Ambrea Hobbs JR Charlotte 6:27.02 -
  Alexi Amer SR Wharton DNS   
  Melissa Weber SR Manatee DNS