March 11, 2022
|
Ft. Myers - Ft. Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kolton Pickard SR Estero 1:43.74 1:20.69 1:41.43 1:55.26 2:14.86 1:21.84 2:11.40 10
2 Jacob Fritz SR Ida Baker 2:01.63 2:06.40 2:18.32 1:59.24 2:32.63 1:33.01 1:27.05 8
3 Joseph Koraya SO Fort Myers 2:22.71 2:06.85 2:01.97 2:01.97 1:51.00 2:09.29 1:31.48 6
4 Timmy Schultz JR Fort Myers 2:18.57 2:08.67 2:27.23 2:03.72 2:03.72 2:40.84 2:30.94 5
5 Colsen Palmer SR Fort Myers 2:19.77 2:12.28 2:07.29 2:04.79 1:59.80 1:58.55 2:29.75 4
6 Nekhi Perry SR North Fort Myers 2:27.47 2:01.60 1:38.32 2:09.36 2:32.65 2:26.18 1:52.55 3
7 Max Sedmak FR Estero 1:49.26 1:36.26 1:54.47 2:10.07 1:46.66 2:07.47 1:57.07 2
8 dominic shannon SO Mariner 1:41.49 2:17.92 2:34.83 2:10.11 2:25.73 2:41.34 2:28.33 1
9 Blake Ware JR Fort Myers 2:03.77 2:15.50 2:07.68 2:10.28 1:44.23 1:42.93 2:19.40 -
10 Liam Sedmak FR Estero 2:04.17 2:30.87 2:32.21 2:13.51 1:40.14 1:58.83 2:22.86 -
11 Quin Roberts JR Fort Myers 1:53.13 1:36.97 2:20.06 2:14.67 2:33.53 2:44.30 2:11.98 -
12 Noah Zander SO LaBelle 2:24.75 1:46.88 2:30.16 2:15.28 1:38.76 2:00.40 2:43.69 -
13 Stavros Maillakakis JR Cypress Lake 2:24.77 1:54.44 1:46.16 2:17.87 1:46.16 2:57.86 2:39.93 -
14 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 1:52.97 1:39.02 2:36.20 2:19.46 2:32.02 2:01.33 2:13.89 -
15 Zander Forneris FR Mariner 2:29.36 1:56.95 1:52.72 2:20.90 1:47.09 2:23.72 2:57.54 -
16 Jackson Olmstead SO Ida Baker 2:45.82 2:35.90 2:35.90 2:21.72 2:33.06 2:42.98 2:33.06 -
17 Naseem Abujudeh SO Gateway (Fort Myers) 1:47.46 2:27.57 2:36.17 2:23.27 2:01.78 2:59.09 2:36.17 -
18 Evan Barker FR Riverdale 2:49.19 3:00.75 3:00.75 2:24.60 2:01.47 3:02.20 2:43.40 -
19 Luis Casiano SR LaBelle 2:50.84 2:42.08 3:01.06 2:26.01 2:33.31 2:26.01 3:08.36 -
20 Malachi Vann FR Gateway (Fort Myers) 2:20.42 2:58.45 2:23.35 2:26.27 1:51.17 2:20.42 2:26.27 -
21 Amare Archie SO Island Coast 2:14.87 2:56.36 1:51.15 2:28.20 2:16.35 2:16.35 3:08.22 -
22 Jorge Arias SR North Fort Myers 2:31.18 2:19.32 2:51.93 2:28.21 3:03.78 2:29.70 2:37.11 -
23 Cooper Elliott FR Ida Baker 2:00.21 3:04.02 2:23.95 2:28.40 2:47.70 2:52.15 2:09.11 -
24 Ricardo Charite SO Gateway (Fort Myers) 2:18.98 2:34.25 1:49.96 2:32.72 3:07.85 2:08.29 1:49.96 -
25 Daniel Jaquis JR North Fort Myers 2:23.45 1:52.60 2:55.84 2:34.24 2:01.85 3:15.89 2:38.87 -
26 Jeremiah Babbs FR Island Coast 2:42.15 3:07.33 3:18.35 2:37.42 2:10.66 2:09.09 2:59.46 -
27 Zachary Johnson FR Riverdale 2:24.94 2:02.89 2:37.54 2:37.54 3:13.78 3:24.81 2:04.46 -
28 Fernando Mendoza FR East Lee County 3:19.58 3:11.33 2:07.01 2:44.94 2:23.50 2:00.41 3:31.13 -
29 Rick Bruno FR Island Coast 2:30.30 2:59.66 2:52.75 2:52.75 3:16.94 2:04.38 3:37.67 -
30 Scott Quesada FR Estero 2:37.42 2:56.66 2:30.43 2:54.91 2:18.18 3:05.41 2:09.44 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kolton Pickard SR Estero 1:43.74 1:36.82 1:31.06 1:22.99 1:20.69 1:47.20 1:55.26 10
2 Jacob Fritz SR Ida Baker 2:33.82 1:36.59 2:33.82 2:15.94 2:17.13 1:40.17 1:59.24 8
3 Joseph Koraya SO Fort Myers 2:25.15 2:17.83 1:40.02 2:31.25 1:48.56 2:10.51 2:01.97 6
4 Timmy Schultz JR Fort Myers 1:58.78 1:36.51 1:31.56 2:25.99 1:45.17 2:16.10 2:03.72 5
5 Colsen Palmer SR Fort Myers 2:24.76 1:31.10 2:17.27 1:44.83 2:14.78 2:12.28 2:04.79 4
6 Nekhi Perry SR North Fort Myers 1:30.56 1:48.67 2:30.06 1:52.55 2:06.78 2:10.66 2:09.36 3
8 dominic shannon SO Mariner 1:50.60 2:42.64 1:51.90 2:17.92 2:10.11 2:08.81 2:10.11 1
9 Blake Ware JR Fort Myers 2:01.16 2:40.25 2:35.04 1:39.02 1:46.83 1:58.56 2:10.28 -
11 Quin Roberts JR Fort Myers 2:41.61 2:38.91 2:20.06 1:47.74 1:46.39 1:34.27 2:14.67 -
13 Stavros Maillakakis JR Cypress Lake 1:48.92 2:56.48 2:42.69 1:44.79 2:50.96 2:09.60 2:17.87 -
22 Jorge Arias SR North Fort Myers 2:20.80 1:51.16 2:50.45 2:05.98 2:03.02 2:28.21 2:28.21 -
25 Daniel Jaquis JR North Fort Myers 2:04.94 1:57.23 3:00.46 2:32.70 2:00.31 2:11.11 2:34.24 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Max Sedmak FR Estero 2:10.07 2:38.69 1:49.26 1:34.96 2:23.08 2:10.07 1:40.16 2
10 Liam Sedmak FR Estero 2:13.51 2:06.84 2:34.88 2:40.22 2:13.51 2:26.87 2:12.18 -
12 Noah Zander SO LaBelle 2:15.28 1:50.93 2:45.05 1:42.82 2:15.28 2:20.70 2:43.69 -
14 Sebastian Sutton-Lewis JR Mariner 2:19.46 2:58.51 1:45.99 1:37.63 2:23.65 2:09.70 2:25.04 -
15 Zander Forneris FR Mariner 2:20.90 1:40.04 2:37.81 2:26.54 2:39.22 1:42.86 1:56.95 -
16 Jackson Olmstead SO Ida Baker 2:21.72 2:38.73 1:53.38 2:27.39 2:45.82 2:55.74 1:39.21 -
17 Naseem Abujudeh SO Gateway (Fort Myers) 2:23.27 2:18.98 1:46.02 2:39.03 2:40.47 2:16.11 1:40.29 -
18 Evan Barker FR Riverdale 2:24.60 2:10.14 2:11.59 2:23.16 2:18.82 1:41.22 2:56.42 -
19 Luis Casiano SR LaBelle 2:26.01 2:24.55 2:24.55 2:05.57 1:46.59 1:55.35 1:46.59 -
20 Malachi Vann FR Gateway (Fort Myers) 2:26.27 3:08.69 1:51.17 2:51.14 3:04.30 2:55.53 2:14.57 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
21 Amare Archie SO Island Coast 2:41.54 2:53.40 2:28.20 2:59.33 -
23 Cooper Elliott FR Ida Baker 2:10.60 2:03.18 2:28.40 2:19.50 -
24 Ricardo Charite SO Gateway (Fort Myers) 3:04.80 2:48.00 2:32.72 2:29.67 -
26 Jeremiah Babbs FR Island Coast 2:31.13 2:21.68 2:37.42 1:53.35 -
27 Zachary Johnson FR Riverdale 2:13.91 2:58.02 2:37.54 2:58.02 -
28 Fernando Mendoza FR East Lee County 2:00.41 3:03.09 2:44.94 3:06.39 -
29 Rick Bruno FR Island Coast 3:13.48 3:27.30 2:52.75 3:39.40 -
30 Scott Quesada FR Estero 3:45.64 2:02.44 2:54.91 2:18.18 -