March 19, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Serenity Brazell JR Wharton 29.27 24.80 10
2 Christal Rolack SR Robinson 26.00 25.24 8
3 Tamala Jerson SO Robinson 22.81 26.52 6
4 Cinthia Medina JR Alonso 25.98 26.78 5
5 Camila Garanton SR Carrollwood 34.57 27.22 4
6 Ahmantinik Fulton FR King 32.80 27.56 3
7 Kenzye Gainey JR Wiregrass Ranch 22.95 27.65 2
8 Angeles Irigoyen SR Strawberry Crest 29.31 27.91 1
9 Jayda Parrish SO Auburndale 21.78 27.92 -
10 Myllanie Session SO King 27.12 27.95 -
11 Karis Louissaint FR Tampa Catholic 26.02 27.97 -
12 Jennifer Sandusky SO Gaither 22.39 27.98 -
13 Sharlinn Morel FR Alonso 28.87 28.03 -
14 Jaquavia Johnson FR Jefferson 31.14 28.05 -
15 La'nia Hamilton SO Armwood 21.05 28.06 -
16 Kate Anderson FR Berkeley Prep 22.24 28.15 -
17 Alex Truex SR Berkeley Prep 25.84 28.39 -
18 Ashtyn Warner JR Wiregrass Ranch 26.44 28.43 -
19 Gabrielle Schuldt SR Newsome 28.76 28.47 -
20 Moriah Scott SO Robinson 33.95 29.01 -
21 Lauren Sutton SO Wharton 24.99 29.05 -
22 Sierra Epps SO Sunlake 21.69 29.30 -
23 Ava Stiglic FR Sunlake 36.93 29.31 -
24 Rachel Cunningham FR Berkeley Prep 30.90 29.42 -
25 Ava Moon SR George Steinbrenner 32.70 29.46 -
26 Mia Farley FR Wiregrass Ranch 22.17 29.56 -
27 Ariana Davis SO Carrollwood 27.61 29.68 -
28 Kate Cunningham FR Berkeley Prep 31.19 29.70 -
29 Alia Thornton SO Armwood 25.33 29.79 -
30 Daisia Jackson SR Wharton 32.54 29.85 -
31 Jillian Bangos FR Tampa Catholic 24.87 29.96 -
32 Claudia Buckhalter SR Sunlake 36.03 30.02 -
33 Julia Maggio SO Wharton 34.91 30.09 -
34 Alice Stryker JR Sunlake 29.63 30.23 -
35 Katie Wokurka SR Wiregrass Ranch 30.89 30.28 -
36 Bailey House FR Sickles 23.34 30.30 -
37 Aubrey Tuthill FR Freedom (Tampa) 30.44 30.74 -
38 Maya Wilks SO Jefferson 31.17 30.86 -
39 Lucia Sofchak FR Sickles 22.58 30.93 -
40 Anaya Morgan SR Jefferson 35.28 31.22 -
41 Camryn Sheppard SR Carrollwood 30.99 31.30 -
42 Arianna Zawolo SO Strawberry Crest 35.24 31.46 -
43 Bailey Palmer SR Strawberry Crest 35.00 31.53 -
44 Alainah Macki FR Newsome 31.42 31.73 -
45 Jenai Whittaker SO Armwood 33.71 31.80 -
46 Amari James JR Freedom (Tampa) 31.40 32.04 -
47 Tytianna Brooks SO Alonso 28.22 32.06 -
48 Eva Edwards FR Jefferson 28.13 33.09 -
49 Madison Windom FR Armwood 44.60 35.39 -
50 Saylor Clark SR Sickles 32.13 36.93 -
  Treniti Fluker SO Tampa Catholic NT NT   
  Ana Rivera SR Sickles NT NT   
  Jasiyah McCutchen SO Alonso NT NT   
  Kenya Watson SR King NT NT   
  Angel Hopkins SO Bartow NT NT   
  Ja'Narie Hutchinson SO Bartow NT NT   
  Mia Curry FR Bartow NT NT   
  Aniyah Jenkins JR Bartow NT NT   
  Kyla Baker SR Chamberlain NT NT   
  Julea Kamga JR Gaither NT NT   
  Anaya Findlay JR Robinson NT NT   
  Angelise Duran FR George Steinbrenner NT NT   
  Lindsey Glunk FR George Steinbrenner NT NT   
  Zariah Jasmin FR Auburndale NT NT   
  Abigail Smith JR Strawberry Crest NT NT   
  Shaniece Carson SO Freedom (Tampa) NT NT   
  Xiaoley Tatis FR Freedom (Tampa) NT NT   
  Ceniya King SR Carrollwood NT NT   
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
26 Mia Farley FR Wiregrass Ranch 36.95 32.52 29.56 29.27 -
49 Madison Windom FR Armwood 42.83 40.70 35.39 31.86 -
  Angel Hopkins SO Bartow NT NT NT NT   
  Ana Rivera SR Sickles NT NT NT NT   
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Sharlinn Morel FR Alonso 28.03 24.95 24.39 -
23 Ava Stiglic FR Sunlake 29.31 32.25 21.11 -
24 Rachel Cunningham FR Berkeley Prep 29.42 21.77 29.72 -
34 Alice Stryker JR Sunlake 30.23 30.23 29.02 -
40 Anaya Morgan SR Jefferson 31.22 30.29 27.17 -
46 Amari James JR Freedom (Tampa) 32.04 30.44 32.36 -
  Shaniece Carson SO Freedom (Tampa) NT NT NT   
  Lindsey Glunk FR George Steinbrenner NT NT NT   
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Sierra Epps SO Sunlake 29.60 29.30 32.23 28.13 33.99 35.46 24.91 -
32 Claudia Buckhalter SR Sunlake 24.92 30.02 21.92 34.83 29.42 23.12 26.72 -
37 Aubrey Tuthill FR Freedom (Tampa) 28.90 30.74 35.05 32.28 24.29 23.06 27.36 -
50 Saylor Clark SR Sickles 34.72 36.93 47.27 26.59 45.80 41.37 46.91 -
  Ceniya King SR Carrollwood NT NT NT NT NT NT NT   
  Abigail Smith JR Strawberry Crest NT NT NT NT NT NT NT   
  Kyla Baker SR Chamberlain NT NT NT NT NT NT NT   
  Aniyah Jenkins JR Bartow NT NT NT NT NT NT NT   
Girls' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
25 Ava Moon SR George Steinbrenner 29.76 29.46 -
30 Daisia Jackson SR Wharton 25.08 29.85 -
31 Jillian Bangos FR Tampa Catholic 37.45 29.96 -
38 Maya Wilks SO Jefferson 39.20 30.86 -
42 Arianna Zawolo SO Strawberry Crest 35.24 31.46 -
45 Jenai Whittaker SO Armwood 25.44 31.80 -
48 Eva Edwards FR Jefferson 38.39 33.09 -
  Ja'Narie Hutchinson SO Bartow NT NT   
Girls' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Ariana Davis SO Carrollwood 32.95 20.78 35.32 22.56 22.56 29.68 22.56 -
28 Kate Cunningham FR Berkeley Prep 31.49 32.08 25.55 33.27 26.14 29.70 23.17 -
33 Julia Maggio SO Wharton 26.48 30.09 22.27 22.87 38.82 30.09 22.27 -
36 Bailey House FR Sickles 31.82 24.55 24.85 29.40 35.76 30.30 32.73 -
39 Lucia Sofchak FR Sickles 35.88 33.72 36.19 36.19 39.59 30.93 38.67 -
41 Camryn Sheppard SR Carrollwood 29.43 31.93 36.31 36.94 25.04 31.30 36.94 -
43 Bailey Palmer SR Strawberry Crest 24.60 40.68 28.70 32.48 36.89 31.53 25.86 -
47 Tytianna Brooks SO Alonso 33.99 32.71 39.12 37.83 24.69 32.06 35.91 -
Girls' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Karis Louissaint FR Tampa Catholic 26.58 34.41 32.73 27.97 28.81 24.90 27.97 -
14 Jaquavia Johnson FR Jefferson 30.58 26.09 22.72 34.51 32.82 28.05 28.05 -
29 Alia Thornton SO Armwood 25.62 24.43 21.75 23.24 37.84 38.14 29.79 -
35 Katie Wokurka SR Wiregrass Ranch 26.04 21.81 31.80 22.11 37.85 31.19 30.28 -
44 Alainah Macki FR Newsome 33.32 38.08 22.85 33.32 41.25 26.66 31.73 -
  Zariah Jasmin FR Auburndale NT NT NT NT NT NT NT   
  Mia Curry FR Bartow NT NT NT NT NT NT NT   
  Treniti Fluker SO Tampa Catholic NT NT NT NT NT NT NT   
Girls' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Ahmantinik Fulton FR King 23.71 28.67 30.32 27.56 31.70 33.08 26.74 3
12 Jennifer Sandusky SO Gaither 25.19 21.55 29.10 27.98 29.38 31.34 22.39 -
16 Kate Anderson FR Berkeley Prep 21.96 31.53 25.62 28.15 26.18 23.93 21.12 -
17 Alex Truex SR Berkeley Prep 21.01 30.10 23.85 28.39 29.25 23.57 32.94 -
19 Gabrielle Schuldt SR Newsome 33.31 30.75 27.34 28.47 19.93 34.74 31.61 -
21 Lauren Sutton SO Wharton 29.05 35.15 24.70 29.05 27.31 30.51 20.34 -
  Angelise Duran FR George Steinbrenner NT NT NT NT NT NT NT   
  Jasiyah McCutchen SO Alonso NT NT NT NT NT NT NT   
Girls' 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Cinthia Medina JR Alonso 26.78 5
7 Kenzye Gainey JR Wiregrass Ranch 27.65 2
8 Angeles Irigoyen SR Strawberry Crest 27.91 1
10 Myllanie Session SO King 27.95 -
18 Ashtyn Warner JR Wiregrass Ranch 28.43 -
20 Moriah Scott SO Robinson 29.01 -
  Kenya Watson SR King NT   
  Julea Kamga JR Gaither NT   
Girls' 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Serenity Brazell JR Wharton 30.01 25.55 29.27 26.79 27.28 24.80 21.33 10
2 Christal Rolack SR Robinson 31.30 22.47 25.24 22.72 30.54 25.24 23.48 8
3 Tamala Jerson SO Robinson 34.48 22.81 31.56 20.95 34.48 26.52 23.87 6
5 Camila Garanton SR Carrollwood 33.76 30.49 27.22 25.86 32.40 27.22 19.60 4
9 Jayda Parrish SO Auburndale 33.79 34.07 31.83 29.88 19.55 27.92 24.02 -
15 La'nia Hamilton SO Armwood 33.40 31.71 35.92 26.94 27.50 28.06 20.77 -
  Xiaoley Tatis FR Freedom (Tampa) NT NT NT NT NT NT NT   
  Anaya Findlay JR Robinson NT NT NT NT NT NT NT