March 19, 2022
|
Alonso High School - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chigo Anunobi SR Armwood 1:59.06 10
2 Raekwon Hopkins SR Alonso 1:59.07 8
3 Jason Swartzlander SR Newsome 1:59.32 6
4 William Berg SO Newsome 2:00.02 5
5 Kevin Velazquez SR Alonso 2:02.67 4
6 Colby Robbins SR Sunlake 2:05.01 3
7 Elijah Law SO Freedom (Tampa) 2:05.42 2
8 Wade LaRue SR Newsome 2:06.40 1
9 Luis Perez JR King 2:07.32 -
10 Mason Spearin SO Wiregrass Ranch 2:07.47 -
11 Ryan Winslow JR Alonso 2:07.62 -
12 Douglas Yoder SO Robinson 2:07.98 -
13 Abhinav Devpura SO Sickles 2:11.50 -
14 Jackson Tubbs FR Tampa Catholic 2:12.30 -
15 Colin Fetter JR Auburndale 2:12.35 -
16 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 2:14.86 -
17 David Switzer SR Freedom (Tampa) 2:15.70 -
18 Jeremiah Austin SR Auburndale 2:16.03 -
19 Jago Stokes FR Carrollwood 2:16.10 -
20 Jimmy Ortigoza-Rodriguez SR Chamberlain 2:16.95 -
21 Richard Dodge SR Newsome 2:16.98 -
22 Lucas Garcia SO Wharton 2:17.56 -
23 Landon Ress SO Strawberry Crest 2:18.12 -
24 Elijah Velasquez FR King 2:19.07 -
25 Cameron Howe SR Alonso 2:19.30 -
26 Issa Jalloh JR Carrollwood 2:19.41 -
27 Duncan Goldtrap FR Armwood 2:20.26 -
28 Jacob Chernin SO Carrollwood 2:20.56 -
29 Sloan Rowan FR Berkeley Prep 2:20.79 -
30 Joseph Kuhns FR Freedom (Tampa) 2:21.24 -
31 Nathan Lee JR Sunlake 2:21.57 -
32 Kelvin McCray JR Robinson 2:21.59 -
33 Anthony Joannides JR King 2:21.92 -
34 Isaiah Ridore JR Auburndale 2:21.94 -
35 Bradley Smith FR Berkeley Prep 2:24.06 -
36 Damien McEntee SO King 2:29.19 -
37 Terrance Williams SO Auburndale 2:29.33 -
38 Sawyer Sketch FR Berkeley Prep 2:33.64 -
39 Chris Sempert SO Bartow 2:34.07 -
40 Brandon McClain JR Jefferson 2:37.17 -
41 William Benedict JR Sickles 2:40.70 -
42 Angel Hernandez JR Strawberry Crest 2:41.14 -
43 Varshith Ale FR Sickles 2:50.99 -
44 Jason McGinnis FR Strawberry Crest 3:04.02 -
  Ryan Keyes FR Wiregrass Ranch NT   
  Alex Hansen SO Alonso NT   
  Maddux Hawkins FR Carrollwood NT   
  Franklin Keyes JR Wiregrass Ranch NT   
  Cody Smith SR Sunlake NT   
  Arun Senthilkumaren SR Sickles NT   
  Masqal Pierre JR Gaither NT   
  Francisco Mondragon SR Bartow NT   
  Delvon Bingham SR Chamberlain NT   
  Jean Villela-Sierra SR Chamberlain NT   
  Patrick Cseh SO Strawberry Crest NT   
  Victor Rodriguez SR Chamberlain NT   
  Alex Marcotte JR Jefferson NT   
  Trevin Johnson SR Jefferson NT   
  Enzo Garcia JR Jefferson NT   
  Tristan Heck JR Sunlake NT   
  Miles Davis JR Armwood NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Jeremiah Austin SR Auburndale 2:16.03 -
19 Jago Stokes FR Carrollwood 2:16.10 -
22 Lucas Garcia SO Wharton 2:17.56 -
29 Sloan Rowan FR Berkeley Prep 2:20.79 -
34 Isaiah Ridore JR Auburndale 2:21.94 -
36 Damien McEntee SO King 2:29.19 -
39 Chris Sempert SO Bartow 2:34.07 -
44 Jason McGinnis FR Strawberry Crest 3:04.02 -
  Victor Rodriguez SR Chamberlain NT   
  Delvon Bingham SR Chamberlain NT   
  Alex Marcotte JR Jefferson NT   
  Enzo Garcia JR Jefferson NT   
  Alex Hansen SO Alonso NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Issa Jalloh JR Carrollwood 2:19.41 -
27 Duncan Goldtrap FR Armwood 2:20.26 -
35 Bradley Smith FR Berkeley Prep 2:24.06 -
37 Terrance Williams SO Auburndale 2:29.33 -
38 Sawyer Sketch FR Berkeley Prep 2:33.64 -
40 Brandon McClain JR Jefferson 2:37.17 -
41 William Benedict JR Sickles 2:40.70 -
42 Angel Hernandez JR Strawberry Crest 2:41.14 -
43 Varshith Ale FR Sickles 2:50.99 -
  Franklin Keyes JR Wiregrass Ranch NT   
  Tristan Heck JR Sunlake NT   
  Patrick Cseh SO Strawberry Crest NT   
  Jean Villela-Sierra SR Chamberlain NT   
  Maddux Hawkins FR Carrollwood NT   
  Francisco Mondragon SR Bartow NT   
  Trevin Johnson SR Jefferson NT   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Douglas Yoder SO Robinson 2:07.98 -
13 Abhinav Devpura SO Sickles 2:11.50 -
14 Jackson Tubbs FR Tampa Catholic 2:12.30 -
16 Tyler Dana FR Wiregrass Ranch 2:14.86 -
17 David Switzer SR Freedom (Tampa) 2:15.70 -
23 Landon Ress SO Strawberry Crest 2:18.12 -
24 Elijah Velasquez FR King 2:19.07 -
25 Cameron Howe SR Alonso 2:19.30 -
28 Jacob Chernin SO Carrollwood 2:20.56 -
30 Joseph Kuhns FR Freedom (Tampa) 2:21.24 -
31 Nathan Lee JR Sunlake 2:21.57 -
32 Kelvin McCray JR Robinson 2:21.59 -
33 Anthony Joannides JR King 2:21.92 -
  Ryan Keyes FR Wiregrass Ranch NT   
  Arun Senthilkumaren SR Sickles NT   
  Miles Davis JR Armwood NT   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chigo Anunobi SR Armwood 1:59.06 10
2 Raekwon Hopkins SR Alonso 1:59.07 8
3 Jason Swartzlander SR Newsome 1:59.32 6
4 William Berg SO Newsome 2:00.02 5
5 Kevin Velazquez SR Alonso 2:02.67 4
6 Colby Robbins SR Sunlake 2:05.01 3
7 Elijah Law SO Freedom (Tampa) 2:05.42 2
8 Wade LaRue SR Newsome 2:06.40 1
9 Luis Perez JR King 2:07.32 -
10 Mason Spearin SO Wiregrass Ranch 2:07.47 -
11 Ryan Winslow JR Alonso 2:07.62 -
15 Colin Fetter JR Auburndale 2:12.35 -
20 Jimmy Ortigoza-Rodriguez SR Chamberlain 2:16.95 -
21 Richard Dodge SR Newsome 2:16.98 -
  Masqal Pierre JR Gaither NT   
  Cody Smith SR Sunlake NT