February 16, 2022
|
East River - Orlando, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Henry Tolliver JR Haines City 37.08 1:04.09 52.96 10
2 Demetric Williams JR Wekiva 58.71 1:00.37 55.38 8
3 Justin Hutchison SO Wekiva 55.56 49.45 55.56 6
4 Shevaun Daley JR Wekiva 59.39 50.42 56.02 5
5 Nick Rawls JR Orlando Christian Prep 1:06.23 52.64 56.60 4
6 Gilbert Garcia SO Orlando Christian Prep 57.16 1:04.66 57.73 3
7 Samari Watkins SO Cypress Creek 56.19 1:05.56 58.53 2
8 Hunter Schulze FR Lake Buena Vista 1:04.68 1:01.74 58.80 1
9 Devante Scott JR Haines City 53.59 1:00.21 1:00.21 -
10 Jayden Cooper JR Orlando Christian Prep 1:15.83 1:04.21 1:01.15 -
11 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 1:04.75 1:11.60 1:02.26 -
12 Xavier Scott JR Cypress Creek 47.95 51.07 1:02.27 -
13 Darwin Huerfano FR Lake Buena Vista 1:17.19 59.74 1:07.12 -
14 Shomari Jones FR East River 1:26.83 1:03.28 1:07.31 -
15 Diego Ramos SR East River 1:00.26 1:12.58 1:08.47 -
16 Jonathan Paul JR Cypress Creek 1:13.25 1:01.50 1:09.10 -
17 Lochren Miller SO East River 57.83 1:20.36 1:15.10 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 Justin Hutchison SO Wekiva 55.56 41.12 1:07.23 44.45 57.79 42.23 1:07.79 6
15 Diego Ramos SR East River 1:08.47 1:22.85 1:07.79 59.57 1:14.64 1:16.01 58.89 -
17 Lochren Miller SO East River 1:15.10 1:25.62 1:16.61 1:18.11 1:11.35 55.58 1:30.88 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Demetric Williams JR Wekiva 55.38 39.88 44.31 57.60 42.09 45.42 1:09.23 8
4 Shevaun Daley JR Wekiva 56.02 59.39 52.66 1:08.35 44.26 41.46 53.78 5
5 Nick Rawls JR Orlando Christian Prep 56.60 1:05.66 1:06.23 1:07.92 1:01.13 53.21 1:12.45 4
7 Samari Watkins SO Cypress Creek 58.53 56.78 53.27 54.44 1:02.05 1:00.88 50.34 2
10 Jayden Cooper JR Orlando Christian Prep 1:01.15 49.54 1:08.49 44.64 1:12.77 1:16.44 1:03.60 -
12 Xavier Scott JR Cypress Creek 1:02.27 1:00.41 48.57 1:08.50 1:17.22 1:14.11 1:19.09 -
16 Jonathan Paul JR Cypress Creek 1:09.10 1:11.87 1:00.12 1:27.76 53.21 1:15.32 54.59 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Henry Tolliver JR Haines City 40.25 50.32 52.96 10
6 Gilbert Garcia SO Orlando Christian Prep 1:03.51 45.61 57.73 3
8 Hunter Schulze FR Lake Buena Vista 50.57 1:11.74 58.80 1
9 Devante Scott JR Haines City 45.76 1:08.64 1:00.21 -
11 Christ Gilles JR Lake Buena Vista 1:20.32 1:09.11 1:02.26 -
13 Darwin Huerfano FR Lake Buena Vista 49.00 1:09.81 1:07.12 -
14 Shomari Jones FR East River 49.81 59.91 1:07.31 -