March 25, 2022
|
South Sumter - Bushnell, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Santos Aguilar SR South Lake 4:37.70 10
2 Thomas Tyler SR Citrus 4:38.47 8
3 Miles Drennan SR Tavares 5:02.35 6
4 Dylan Powell SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:06.73 5
5 Logan Shaw JR Citrus 5:08.18 4
6 Evan Tobin SO Citrus 5:10.57 3
7 Zachary Curreri SO Lecanto 5:14.17 2
8 Jose Carvajal FR Wildwood 5:16.25 1
9 Noah De Juan SO Faith Christian 5:16.52 -
10 Adrian Brooks SO Wesley Chapel 5:20.17 -
11 Jared Del Mundo SR Eustis 5:29.05 -
12 Aidan Finamore SR Lecanto 5:29.13 -
13 Thalyson Viana SO South Lake 5:32.21 -
14 Nikolai La Rota JR Wesley Chapel 5:32.62 -
15 Tucker Pando SO Umatilla 5:34.49 -
16 David Serfass SO Wildwood 5:40.31 -
17 Cayden Faircloth SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:41.30 -
18 Jahir Flemmings SR Eustis 5:46.45 -
19 Dylan Nanku FR South Lake 5:49.30 -
20 Miles Hartley SO Tavares 5:52.15 -
21 Aeyden Bedard SO Eustis 6:02.90 -
22 Justin Clinger FR South Sumter 6:05.52 -
23 Kody Kest 7 Faith Christian 6:05.53 -
24 Connor Sieni JR Weeki Wachee 6:11.50 -
25 Andrew Moffett FR Faith Christian 6:19.45 -
26 Jacob Maher SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:20.30 -
27 Andre Sherwood SO Tavares 6:25.12 -
28 Austin Scott JR Weeki Wachee 6:53.02 -
  Bahmani Morgan SR Wildwood NT   
  Richard Meyer SR Weeki Wachee NT   
  Andres Flores FR Wesley Chapel NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Aidan Finamore SR Lecanto 5:29.13 -
13 Thalyson Viana SO South Lake 5:32.21 -
16 David Serfass SO Wildwood 5:40.31 -
17 Cayden Faircloth SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:41.30 -
18 Jahir Flemmings SR Eustis 5:46.45 -
19 Dylan Nanku FR South Lake 5:49.30 -
20 Miles Hartley SO Tavares 5:52.15 -
21 Aeyden Bedard SO Eustis 6:02.90 -
22 Justin Clinger FR South Sumter 6:05.52 -
23 Kody Kest 7 Faith Christian 6:05.53 -
24 Connor Sieni JR Weeki Wachee 6:11.50 -
25 Andrew Moffett FR Faith Christian 6:19.45 -
26 Jacob Maher SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 6:20.30 -
27 Andre Sherwood SO Tavares 6:25.12 -
28 Austin Scott JR Weeki Wachee 6:53.02 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Santos Aguilar SR South Lake 4:37.70 10
2 Thomas Tyler SR Citrus 4:38.47 8
3 Miles Drennan SR Tavares 5:02.35 6
4 Dylan Powell SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:06.73 5
5 Logan Shaw JR Citrus 5:08.18 4
6 Evan Tobin SO Citrus 5:10.57 3
7 Zachary Curreri SO Lecanto 5:14.17 2
8 Jose Carvajal FR Wildwood 5:16.25 1
9 Noah De Juan SO Faith Christian 5:16.52 -
10 Adrian Brooks SO Wesley Chapel 5:20.17 -
11 Jared Del Mundo SR Eustis 5:29.05 -
14 Nikolai La Rota JR Wesley Chapel 5:32.62 -
15 Tucker Pando SO Umatilla 5:34.49 -
  Richard Meyer SR Weeki Wachee NT   
  Andres Flores FR Wesley Chapel NT   
  Bahmani Morgan SR Wildwood NT