March 18, 2022
|
IMG Academy - Bradenton, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Joseph Socarras FR Belen Jesuit Prep 1:58.08
2 Joey Diaz-Quintero FR Belen Jesuit Prep 1:59.54
3 Roberto Leon JR Belen Jesuit Prep 2:01.28
4 Brian Williams SR Venice 2:01.88
5 Josh Davis JR Calvary Christian (Clr) 2:02.75
6 Daylerh Campos Colmenares SR Boca Raton 2:03.44
7 Evan Crisp SR Sarasota 2:03.93
8 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 2:04.02
9 Mikel Irizarry JR Boca Raton 2:04.57
10 John Schwinne SR North Port 2:05.07
11 Daniel Ocampo SR Dunbar 2:05.52
12 Scott Frederick SO Boca Raton 2:07.58
13 Skyler Jensen FR Holy Trinity 2:07.86
14 Augustine Stehley SO Holy Trinity 2:08.46
15 Ryan Livingston SR Dunbar 2:09.09
16 Zakil Gallant JR North Port 2:09.36
17 Fedrick Harris JR Dunbar 2:09.83
18 Stig Soderberg SO Out-of-Door 2:11.33
19 David Landen SR IMG Academy 2:12.44
20 David Maghtha JR Parrish 2:13.50
21 Julius Brocks 8 Seffner Christian 2:13.51
22 Alex Valdez JR Calvary Christian (Clr) 2:13.54
23 Ryan Swenson JR Parrish 2:14.49
24 Andrew Whittington JR Calvary Christian (Clr) 2:14.52
25 Austin Biller FR Sarasota 2:14.54
26 Colton Sims SR Riverview (Sarasota) 2:15.10
27 Julian Rodriguez SR Belen Jesuit Prep 2:15.62
28 Mark Kodberg SR North Port 2:16.04
29 Adrian Strunk SR Parrish 2:16.88
30 Cohan Buice JR Parrish 2:16.98
31 Hunter Beam SR First Baptist (Naples) 2:18.36
32 Andrew Newman SO Master's Academy (Oviedo) 2:19.15
33 Noah Bach JR Riverview (Sarasota) 2:19.24
34 Ian Strang JR Out-of-Door 2:20.51
35 Garrett Tinker SO Holy Trinity 2:20.52
36 Osny Dosina SR Boca Raton 2:22.58
37 Bryce Brielmann JR Lakewood Ranch 2:22.75
38 Omar El Mahdi JR Lakewood Ranch 2:23.51
39 Anson Kirsch SR North Port 2:24.28
40 Robert Wallace SO Dunbar 2:24.33
41 Julian Junkroski FR Lely 2:25.84
42 Obed Timothee FR Lely 2:26.33
43 Ben Skaggs FR Riverview (Sarasota) 2:26.98
44 Rafal Moscicki JR Sarasota 2:29.27
45 Gavin Hibner 8 Holy Trinity 2:32.12
46 Tanner Martin SO Sarasota 2:43.81
47 Ben Koutz FR Seffner Christian 2:48.74
48 Dave Excellent SO Lely 2:50.65
49 James De Haan SR Riverdale 2:52.97
50 Aiden Bailey JR Tampa Bay HEAT 2:55.31
51 Connor Young JR Tampa Bay HEAT 3:14.68
52 Noah Roger FR Tampa Bay HEAT 3:21.97
Boys 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Joseph Socarras FR Belen Jesuit Prep 1:53.36 1:58.08 2:15.80 1:43.91
2 Joey Diaz-Quintero FR Belen Jesuit Prep 1:32.05 1:59.54 2:24.65 1:57.15
3 Roberto Leon JR Belen Jesuit Prep 2:31.60 2:01.28 2:00.07 2:00.07
4 Brian Williams SR Venice 1:46.04 2:01.88 1:46.04 2:29.92
5 Josh Davis JR Calvary Christian (Clr) 2:03.98 2:02.75 2:10.12 2:34.67
6 Daylerh Campos Colmenares SR Boca Raton 1:39.99 2:03.44 1:59.74 1:47.40
7 Evan Crisp SR Sarasota 1:27.99 2:03.93 1:39.15 2:34.92
8 Ethan Urichko SR Master's Academy (Oviedo) 1:33.02 2:04.02 2:13.95 2:21.39
10 John Schwinne SR North Port 2:36.34 2:05.07 1:46.31 1:36.31
11 Daniel Ocampo SR Dunbar 2:43.18 2:05.52 1:40.42 2:05.52
12 Scott Frederick SO Boca Raton 2:45.86 2:07.58 2:24.17 2:05.03
15 Ryan Livingston SR Dunbar 2:37.49 2:09.09 1:45.86 2:18.13
16 Zakil Gallant JR North Port 2:37.82 2:09.36 2:26.18 2:24.89
27 Julian Rodriguez SR Belen Jesuit Prep 2:00.71 2:15.62 2:14.27 1:55.28
Boys 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Mikel Irizarry JR Boca Raton 2:04.57 2:28.24 2:30.73 1:30.94
13 Skyler Jensen FR Holy Trinity 2:07.86 1:48.69 1:29.51 2:23.21
14 Augustine Stehley SO Holy Trinity 2:08.46 1:47.91 1:32.50 1:53.05
18 Stig Soderberg SO Out-of-Door 2:11.33 1:34.56 2:28.41 2:27.09
19 David Landen SR IMG Academy 2:12.44 2:36.28 1:43.31 1:32.71
22 Alex Valdez JR Calvary Christian (Clr) 2:13.54 1:54.85 2:46.93 2:22.89
25 Austin Biller FR Sarasota 2:14.54 2:48.18 2:50.87 1:34.18
26 Colton Sims SR Riverview (Sarasota) 2:15.10 2:39.42 2:51.58 2:01.59
28 Mark Kodberg SR North Port 2:16.04 1:42.03 1:51.56 2:13.32
29 Adrian Strunk SR Parrish 2:16.88 2:40.15 2:18.25 2:08.67
30 Cohan Buice JR Parrish 2:16.98 1:45.48 2:22.46 2:04.66
33 Noah Bach JR Riverview (Sarasota) 2:19.24 2:05.32 2:27.60 1:45.83
Boys 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Fedrick Harris JR Dunbar 2:12.43 2:09.83 1:38.67
20 David Maghtha JR Parrish 2:22.85 2:13.50 1:46.80
21 Julius Brocks 8 Seffner Christian 1:41.47 2:13.51 1:42.81
23 Ryan Swenson JR Parrish 1:35.49 2:14.49 1:55.67
24 Andrew Whittington JR Calvary Christian (Clr) 2:36.05 2:14.52 2:36.05
31 Hunter Beam SR First Baptist (Naples) 2:37.73 2:18.36 2:36.35
32 Andrew Newman SO Master's Academy (Oviedo) 1:41.58 2:19.15 2:58.12
35 Garrett Tinker SO Holy Trinity 2:57.06 2:20.52 2:50.03
37 Bryce Brielmann JR Lakewood Ranch 2:22.75 2:22.75 2:02.77
38 Omar El Mahdi JR Lakewood Ranch 2:40.74 2:23.51 1:41.90
39 Anson Kirsch SR North Port 1:59.76 2:24.28 2:58.91
42 Obed Timothee FR Lely 3:01.45 2:26.33 2:42.43
43 Ben Skaggs FR Riverview (Sarasota) 3:00.79 2:26.98 3:08.14
44 Rafal Moscicki JR Sarasota 2:18.83 2:29.27 2:12.85
Boys 800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
34 Ian Strang JR Out-of-Door 1:48.20 2:23.32 2:20.51 1:55.22
36 Osny Dosina SR Boca Raton 2:31.14 2:22.58 2:22.58 2:08.33
40 Robert Wallace SO Dunbar 2:47.43 2:28.66 2:24.33 2:44.54
41 Julian Junkroski FR Lely 3:03.76 3:05.22 2:25.84 2:22.93
45 Gavin Hibner 8 Holy Trinity 2:16.91 2:36.69 2:32.12 2:50.38
46 Tanner Martin SO Sarasota 3:29.68 2:30.71 2:43.81 3:03.47
47 Ben Koutz FR Seffner Christian 2:20.06 2:52.12 2:48.74 2:58.87
48 Dave Excellent SO Lely 3:11.13 2:11.40 2:50.65 3:06.01
49 James De Haan SR Riverdale 2:35.68 2:28.76 2:52.97 3:39.68
50 Aiden Bailey JR Tampa Bay HEAT 3:47.91 3:04.08 2:55.31 2:39.54
51 Connor Young JR Tampa Bay HEAT 3:39.99 2:33.80 3:14.68 4:09.19
52 Noah Roger FR Tampa Bay HEAT 2:43.60 3:05.82 3:21.97 2:35.52