March 4, 2022
|
Cypress Creek (Wesley Chapel) - Wesley Chapel, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 5:32.42 10
2 Carlie Ortiz SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:32.85 8
3 Mackenzie Scordato SR Citrus 5:41.85 6
4 Marlee Irvin SR River Ridge 5:42.43 5
5 Sara Ashley SR Land O'Lakes 5:46.87 4
6 Catalina Veldwijk SO Lecanto 5:48.24 3
7 Madison Poe SR Zephyrhills 5:57.71 2
8 Elyse Alagal SR Wiregrass Ranch 5:58.36 1
9 Virginia Webb SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:58.40 -
10 Alicia Jiang SR Leesburg 6:02.77 -
11 Eleni Bohm SO Fivay 6:11.94 -
12 Sarah Bayes JR Lakeland Christian 6:18.98 -
13 Lauren Bayes FR Lakeland Christian 6:19.03 -
14 Kendall Johnson JR River Ridge 6:28.59 -
15 Audri Anderson SR Lakeland Christian 6:30.19 -
16 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:37.29 -
17 Madeline Reynolds SO Land O'Lakes 6:37.33 -
18 Alanta Lofton JR Gulf 6:38.51 -
19 Madison Robson JR Gulf 6:43.17 -
20 Laurynn Lackey SR Leesburg 6:49.92 -
21 Aubrey Mueller JR Citrus 6:51.70 -
22 Katie Gagne FR Citrus 6:59.31 -
23 Carlee Sheets FR Pasco 7:03.48 -
24 Samantha Cutrone SO Fivay 7:03.72 -
25 Alyssa Mahler JR Fivay 7:10.57 -
26 Mia Webb SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:13.62 -
27 Sara Medina SO Gulf 7:13.89 -
28 julie Nickles FR Zephyrhills 7:29.17 -
  Lindsay Rollston FR Land O'Lakes NT   
  Mallori Grey JR Lecanto NT   
  Jossianys Parrilla FR Leesburg NT   
  adinaa Hylton FR Zephyrhills NT   
  Summerlynn Kingston JR River Ridge NT   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Eleni Bohm SO Fivay 6:11.94 -
17 Madeline Reynolds SO Land O'Lakes 6:37.33 -
18 Alanta Lofton JR Gulf 6:38.51 -
20 Laurynn Lackey SR Leesburg 6:49.92 -
21 Aubrey Mueller JR Citrus 6:51.70 -
22 Katie Gagne FR Citrus 6:59.31 -
23 Carlee Sheets FR Pasco 7:03.48 -
24 Samantha Cutrone SO Fivay 7:03.72 -
25 Alyssa Mahler JR Fivay 7:10.57 -
26 Mia Webb SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 7:13.62 -
27 Sara Medina SO Gulf 7:13.89 -
28 julie Nickles FR Zephyrhills 7:29.17 -
  adinaa Hylton FR Zephyrhills NT   
  Jossianys Parrilla FR Leesburg NT   
  Mallori Grey JR Lecanto NT   
  Lindsay Rollston FR Land O'Lakes NT   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ava Schmitt FR Wiregrass Ranch 5:32.42 10
2 Carlie Ortiz SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:32.85 8
3 Mackenzie Scordato SR Citrus 5:41.85 6
4 Marlee Irvin SR River Ridge 5:42.43 5
5 Sara Ashley SR Land O'Lakes 5:46.87 4
6 Catalina Veldwijk SO Lecanto 5:48.24 3
7 Madison Poe SR Zephyrhills 5:57.71 2
8 Elyse Alagal SR Wiregrass Ranch 5:58.36 1
9 Virginia Webb SR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:58.40 -
10 Alicia Jiang SR Leesburg 6:02.77 -
12 Sarah Bayes JR Lakeland Christian 6:18.98 -
13 Lauren Bayes FR Lakeland Christian 6:19.03 -
14 Kendall Johnson JR River Ridge 6:28.59 -
15 Audri Anderson SR Lakeland Christian 6:30.19 -
16 Landyn Williams JR Wiregrass Ranch 6:37.29 -
19 Madison Robson JR Gulf 6:43.17 -
  Summerlynn Kingston JR River Ridge NT