February 24, 2022
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Matthew Raucci JR Tavares 2:03.20 10
2 Cody Bishir SR Citrus 2:05.27 8
3 Thomas Tyler SR Citrus 2:06.37 6
4 Damian Spurrier 8 Wildwood 2:11.23 5
5 Zach Van Fleet JR Crystal River 2:11.28 4
6 Kamarius Worthen SO Wildwood 2:12.09 3
7 Jose Ascencio-Rojo JR Villages 2:12.10 2
8 Daniel Holliday SR Crystal River 2:13.73 1
9 Curtis Taylor JR North Marion 2:15.07 -
10 Ian Buckingham SR Crystal River 2:15.89 -
11 Logan Greene SR North Marion 2:16.22 -
12 Caden Luyett JR Citrus 2:22.21 -
13 Michael Johnson SR Mount Dora Christian 2:22.32 -
14 Justin Mewborne FR Tavares 2:22.62 -
15 Sebastian Winton SR South Sumter 2:22.96 -
16 Andrew Brittain SR Springstead 2:24.60 -
17 Isaac Rosario JR Springstead 2:24.92 -
18 Eli O'Brien JR Umatilla 2:25.11 -
19 Ja'Darian Saucier SO Villages 2:25.51 -
20 Jay Reed- McKillop JR Eustis 2:26.91 -
21 Jahir Flemmings SR Eustis 2:32.25 -
22 Jake Mandahl SO South Sumter 2:34.26 -
23 Cooper Gardner FR Villages 2:35.65 -
24 Dalton Pasch SR South Sumter 2:35.68 -
25 Miles Hartley SO Tavares 2:39.99 -
26 Matthew Sheffield FR Weeki Wachee 2:50.51 -
27 Carson Gabat SO Eustis 2:50.64 -
  Sharef Jackson SO Wildwood NT   
  Landon Marenco FR Mount Dora Christian NT   
  Thomas Zanios SR Weeki Wachee NT   
  Seth Borges SR Weeki Wachee NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Kamarius Worthen SO Wildwood 2:12.09 3
14 Justin Mewborne FR Tavares 2:22.62 -
17 Isaac Rosario JR Springstead 2:24.92 -
19 Ja'Darian Saucier SO Villages 2:25.51 -
20 Jay Reed- McKillop JR Eustis 2:26.91 -
22 Jake Mandahl SO South Sumter 2:34.26 -
23 Cooper Gardner FR Villages 2:35.65 -
24 Dalton Pasch SR South Sumter 2:35.68 -
25 Miles Hartley SO Tavares 2:39.99 -
26 Matthew Sheffield FR Weeki Wachee 2:50.51 -
27 Carson Gabat SO Eustis 2:50.64 -
  Seth Borges SR Weeki Wachee NT   
  Thomas Zanios SR Weeki Wachee NT   
  Landon Marenco FR Mount Dora Christian NT   
  Sharef Jackson SO Wildwood NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Matthew Raucci JR Tavares 2:03.20 10
2 Cody Bishir SR Citrus 2:05.27 8
3 Thomas Tyler SR Citrus 2:06.37 6
4 Damian Spurrier 8 Wildwood 2:11.23 5
5 Zach Van Fleet JR Crystal River 2:11.28 4
7 Jose Ascencio-Rojo JR Villages 2:12.10 2
8 Daniel Holliday SR Crystal River 2:13.73 1
9 Curtis Taylor JR North Marion 2:15.07 -
10 Ian Buckingham SR Crystal River 2:15.89 -
11 Logan Greene SR North Marion 2:16.22 -
12 Caden Luyett JR Citrus 2:22.21 -
13 Michael Johnson SR Mount Dora Christian 2:22.32 -
15 Sebastian Winton SR South Sumter 2:22.96 -
16 Andrew Brittain SR Springstead 2:24.60 -
18 Eli O'Brien JR Umatilla 2:25.11 -
21 Jahir Flemmings SR Eustis 2:32.25 -