February 24, 2022
|
Villages - The Villages, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Tyler SR Citrus 4:33.73 10
2 Nathan Canterberry SR North Marion 4:39.55 8
3 Emory Strickland FR Wildwood 4:55.30 6
4 Tristan Cook SR Villages 5:03.33 5
5 Logan Shaw JR Citrus 5:04.48 4
6 Kamarius Worthen SO Wildwood 5:05.97 3
7 Dain Braun SR Villages 5:06.10 2
8 Thatcher Clarke SO Villages 5:06.29 1
9 Cohen Hartley JR Tavares 5:12.50 -
10 Evan Tobin SO Citrus 5:16.51 -
11 Jessie Strickland SR Wildwood 5:24.88 -
12 Isaac Rosario JR Springstead 5:34.89 -
13 Joseph Carrion FR Tavares 5:36.08 -
14 Spencer Faden JR Mount Dora Christian 5:38.20 -
15 Carter Faden FR Mount Dora Christian 5:38.50 -
16 Elijah Toler JR Springstead 5:41.63 -
17 Antonio McPherson JR Springstead 5:46.49 -
18 Zackery Szewzek SR Weeki Wachee 5:53.65 -
19 Jahir Flemmings SR Eustis 5:57.02 -
20 Ian Buckingham SR Crystal River 5:58.69 -
21 Zachary Saint SO Seven Rivers Christian 5:59.75 -
22 Colin Kearse SO Seven Rivers Christian 6:00.08 -
23 Wade Koos JR Crystal River 6:06.80 -
24 Aeyden Bedard SO Eustis 6:09.37 -
25 Caleb Kelley FR Tavares 6:16.72 -
26 Jackson Shipes FR Seven Rivers Christian 6:27.83 -
27 Connor Spiddle FR Crystal River 6:39.82 -
28 Austin Scott JR Weeki Wachee 7:04.95 -
  Jared Del Mundo SR Eustis NT   
  Prince Ntozo SR North Marion NT   
  Seth Borges SR Weeki Wachee NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Kamarius Worthen SO Wildwood 5:05.97 3
9 Cohen Hartley JR Tavares 5:12.50 -
10 Evan Tobin SO Citrus 5:16.51 -
11 Jessie Strickland SR Wildwood 5:24.88 -
13 Joseph Carrion FR Tavares 5:36.08 -
15 Carter Faden FR Mount Dora Christian 5:38.50 -
16 Elijah Toler JR Springstead 5:41.63 -
18 Zackery Szewzek SR Weeki Wachee 5:53.65 -
24 Aeyden Bedard SO Eustis 6:09.37 -
25 Caleb Kelley FR Tavares 6:16.72 -
26 Jackson Shipes FR Seven Rivers Christian 6:27.83 -
27 Connor Spiddle FR Crystal River 6:39.82 -
28 Austin Scott JR Weeki Wachee 7:04.95 -
  Seth Borges SR Weeki Wachee NT   
  Prince Ntozo SR North Marion NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Thomas Tyler SR Citrus 3:52.67 4:41.95 3:49.94 4:33.73 3:47.20 10
2 Nathan Canterberry SR North Marion 5:52.24 4:06.01 4:56.33 4:39.55 5:41.06 8
3 Emory Strickland FR Wildwood 4:52.35 4:37.59 6:12.08 4:55.30 4:34.63 6
4 Tristan Cook SR Villages 5:48.83 3:38.40 6:13.10 5:03.33 6:22.20 5
5 Logan Shaw JR Citrus 3:42.27 5:56.25 4:27.95 5:04.48 5:19.71 4
7 Dain Braun SR Villages 3:55.70 5:24.47 3:46.52 5:06.10 4:47.74 2
8 Thatcher Clarke SO Villages 3:55.85 3:46.66 3:37.47 5:06.29 4:35.67 1
12 Isaac Rosario JR Springstead 6:25.13 5:31.55 6:58.62 5:34.89 5:34.89 -
14 Spencer Faden JR Mount Dora Christian 5:44.97 6:15.41 4:33.95 5:38.20 6:59.37 -
17 Antonio McPherson JR Springstead 5:39.56 5:18.77 6:59.26 5:46.49 5:43.03 -
19 Jahir Flemmings SR Eustis 5:42.74 5:39.17 6:07.73 5:57.02 7:01.29 -
20 Ian Buckingham SR Crystal River 6:45.32 7:24.78 6:52.50 5:58.69 7:39.13 -
21 Zachary Saint SO Seven Rivers Christian 6:21.34 7:44.08 5:41.77 5:59.75 7:08.11 -
22 Colin Kearse SO Seven Rivers Christian 4:12.06 6:36.09 6:39.69 6:00.08 6:57.70 -
23 Wade Koos JR Crystal River 4:20.43 5:22.79 7:09.16 6:06.80 7:49.51 -
  Jared Del Mundo SR Eustis NT NT NT NT NT