April 8- 9, 2022
|
IMG Academy - Bradenton, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys 100m Dash High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Micah Larry JR Montverde Academy 10.45 10 2.0
2 Demari Wilson JR IMG Academy 10.50 8 2.0
3 Davonte Howell JR IMG Academy 10.57 6 2.0
4 MICHAEL LEWIS SR IMG Academy 10.73 5 2.0
5 TAHJAVIUN McKay SR Sarasota 10.80 4 2.0
6 Caine Stanley SO IMG Academy 10.85 3 2.0
7 Caleb Nichols Senior Landmark Christian 11.07 2 2.0
8 ELIJAH GADDY SO Osceola (Seminole) 11.42 1 0.6
9 Quin'Darryn Davis SO Bell Creek 11.42 - 0.6
10 Darrell Smith SR Sunlake 11.43 - 2.0
11 James Haynes SO Forest 11.48 - 2.0
12 Micah Lewis Junior Landmark Christian 11.51 - 0.5
13 Gavin Bendross SR Kathleen 11.52 - 0.6
14 Kaden Smith SR Bell Creek 11.53 - 1.6
15 Huy Ho SR IMG Academy 11.55 - 2.0
16 Dylan Durham JR New Smyrna Beach 11.57 - 0.6
17 Arthur Miller SR Gateway Charter 11.59 - 2.0
18 Lincoln Baptiste JR Montverde Academy 11.60 - 0.6
19 Dontrevious Jackson SR Zephyrhills Christian 11.62 - 2.0
20 Henry Jones Senior Landmark Christian 11.65 - 0.5
21 Malik Timmons JR Patel 11.69 - 1.6
22 Alex Georgiev SO Montverde Academy 11.78 - 2.0
23 Daniel Lester SR Sunlake 11.79 - 0.6
24 Mykehl Boebert SO Palm Harbor University 11.81 - 1.6
25 Joshua De Crapio JR Sarasota 11.82 - 2.0
26 Caron Moore JR New Smyrna Beach 11.83 - 1.3
27 DeAndre Munoz SR Braden River 11.90 - 3.1
28 Quavantez Jackson SR Kathleen 11.97 - 1.6
29 Logan Ulloa FR Osceola (Seminole) 11.98 - 3.1
30 John Wilfrid SO Braden River 12.00 - 2.0
31 Trey Schwartz FR Lakewood Ranch 12.01 - 1.3
32 Kevin Everhart JR Lakewood Ranch 12.06 - 1.6
33 Jacob Douglas SO Out-of-Door 12.07 - 1.3
34 Darien Mason FR Lake Weir 12.10 - 1.6
35 Jackson Lipski JR Sunlake 12.10 - 1.3
36 Max Laurore JR Montverde Academy 12.11 - 3.1
37 Caden Johnson SO Sunlake 12.14 - 1.3
38 Thomas Beal FR Palm Harbor University 12.15 - 3.1
39 Anthony Nick SO Palm Harbor University 12.17 - 3.1
40 Jacob Cooper FR Lake Weir 12.24 - 1.3
41 Ben Best FR Lakewood Ranch 12.25 - 3.1
42 Luis Philpotts JR Braden River 12.29 - 2.0
43 Hezekiah Langley SO Zephyrhills Christian 12.44 - 3.1
44 Jeremiah Caffey FR Bell Creek 12.59 - 2.0
45 Khari Stacey SR Kathleen 12.74 - 2.0
46 Jayden Medlin JR Osceola (Seminole) 12.81 - 2.0
47 Richard Tucker JR Forest 12.99 - 0.5
48 Alwin Paul FR Patel 13.40 - 0.5
49 Julian Lai FR Osceola (Seminole) 13.49 - 2.0
Boys 100m Dash High School Section 1
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Micah Larry JR Montverde Academy 10.45 10
2 Demari Wilson JR IMG Academy 10.50 8
3 Davonte Howell JR IMG Academy 10.57 6
4 MICHAEL LEWIS SR IMG Academy 10.73 5
5 TAHJAVIUN McKay SR Sarasota 10.80 4
6 Caine Stanley SO IMG Academy 10.85 3
7 Caleb Nichols Senior Landmark Christian 11.07 2
Boys 100m Dash High School Section 2
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Darrell Smith SR Sunlake 11.43 -
11 James Haynes SO Forest 11.48 -
15 Huy Ho SR IMG Academy 11.55 -
17 Arthur Miller SR Gateway Charter 11.59 -
19 Dontrevious Jackson SR Zephyrhills Christian 11.62 -
22 Alex Georgiev SO Montverde Academy 11.78 -
25 Joshua De Crapio JR Sarasota 11.82 -
Boys 100m Dash High School Section 3
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 ELIJAH GADDY SO Osceola (Seminole) 11.42 1
9 Quin'Darryn Davis SO Bell Creek 11.42 -
13 Gavin Bendross SR Kathleen 11.52 -
16 Dylan Durham JR New Smyrna Beach 11.57 -
18 Lincoln Baptiste JR Montverde Academy 11.60 -
23 Daniel Lester SR Sunlake 11.79 -
Boys 100m Dash High School Section 4
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Kaden Smith SR Bell Creek 11.53 -
21 Malik Timmons JR Patel 11.69 -
24 Mykehl Boebert SO Palm Harbor University 11.81 -
28 Quavantez Jackson SR Kathleen 11.97 -
32 Kevin Everhart JR Lakewood Ranch 12.06 -
34 Darien Mason FR Lake Weir 12.10 -
Boys 100m Dash High School Section 5
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Caron Moore JR New Smyrna Beach 11.83 -
31 Trey Schwartz FR Lakewood Ranch 12.01 -
33 Jacob Douglas SO Out-of-Door 12.07 -
35 Jackson Lipski JR Sunlake 12.10 -
37 Caden Johnson SO Sunlake 12.14 -
40 Jacob Cooper FR Lake Weir 12.24 -
Boys 100m Dash High School Section 6
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 DeAndre Munoz SR Braden River 11.90 -
29 Logan Ulloa FR Osceola (Seminole) 11.98 -
36 Max Laurore JR Montverde Academy 12.11 -
38 Thomas Beal FR Palm Harbor University 12.15 -
39 Anthony Nick SO Palm Harbor University 12.17 -
41 Ben Best FR Lakewood Ranch 12.25 -
43 Hezekiah Langley SO Zephyrhills Christian 12.44 -
Boys 100m Dash High School Section 7
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 John Wilfrid SO Braden River 12.00 -
42 Luis Philpotts JR Braden River 12.29 -
44 Jeremiah Caffey FR Bell Creek 12.59 -
45 Khari Stacey SR Kathleen 12.74 -
46 Jayden Medlin JR Osceola (Seminole) 12.81 -
49 Julian Lai FR Osceola (Seminole) 13.49 -
Boys 100m Dash High School Section 8
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Micah Lewis Junior Landmark Christian 11.51 -
20 Henry Jones Senior Landmark Christian 11.65 -
47 Richard Tucker JR Forest 12.99 -
48 Alwin Paul FR Patel 13.40 -