April 16, 2021
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Boys' 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Aaron Puryear SR Seminole (Sanford) 15.36 10 0.1
2 Keion Augustin SR Lake Howell 15.50 8 0.1
3 Lavant Byrd SR University (OC) 15.85 6 0.1
4 David Davis SO Seminole (Sanford) 15.91 5 0.1
5 Ashton Bracewell SO Flagler Palm Coast 16.48 4 0.1
6 Fabian McKnight JR DeLand 16.84 3 +0.0
7 Ron Henson JR Hagerty 16.90 2 0.1
8 keshawn Mobley JR Spruce Creek 17.04 1 +0.0
9 Jeremy Quezada JR Lake Mary 17.54 - +0.0
10 Ben Soard SO Spruce Creek 17.69 - +0.0
11 Marquis Jones SR Lake Mary 17.72 - 2.5
12 Dontrell Johnson JR Spruce Creek 17.90 - 0.6
13 Payton Rosamilia FR University (OC) 18.63 - 0.6
14 Nicholas Thomas SR Lyman 18.64 - 0.6
15 Jose Cruz SR University (OC) 18.90 - 2.5
16 Jacob Law JR Hagerty 18.94 - +0.0
17 Dominic Bellamy JR Lake Mary 19.04 - +0.0
18 Patrick Hughes JR Lake Brantley 19.28 - +0.0
19 Travon Myrie JR DeLand 19.88 - 2.5
20 Garrett Wiseman JR DeLand 20.14 - 0.6
21 Kyle Skillington JR Hagerty 20.50 - 0.6
22 Luke Harris FR Lake Brantley 22.90 - 0.6
  Isaiah Joseph SO Flagler Palm Coast FS - -
  Damaris Williams JR Seminole (Sanford) DNF - -
  Malik Collins SR Lake Howell DNF - -
  Jerome Rodrigez SO Lyman DNF - -
Boys' 110 Hurdles Section 1
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Marquis Jones SR Lake Mary 17.72 -
15 Jose Cruz SR University (OC) 18.90 -
19 Travon Myrie JR DeLand 19.88 -
Boys' 110 Hurdles Section 2
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Dontrell Johnson JR Spruce Creek 17.90 -
13 Payton Rosamilia FR University (OC) 18.63 -
14 Nicholas Thomas SR Lyman 18.64 -
20 Garrett Wiseman JR DeLand 20.14 -
21 Kyle Skillington JR Hagerty 20.50 -
22 Luke Harris FR Lake Brantley 22.90 -
  Jerome Rodrigez SO Lyman DNF -
Boys' 110 Hurdles Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Fabian McKnight JR DeLand 16.84 3
8 keshawn Mobley JR Spruce Creek 17.04 1
9 Jeremy Quezada JR Lake Mary 17.54 -
10 Ben Soard SO Spruce Creek 17.69 -
16 Jacob Law JR Hagerty 18.94 -
17 Dominic Bellamy JR Lake Mary 19.04 -
18 Patrick Hughes JR Lake Brantley 19.28 -
  Malik Collins SR Lake Howell DNF -
Boys' 110 Hurdles Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aaron Puryear SR Seminole (Sanford) 15.36 10
2 Keion Augustin SR Lake Howell 15.50 8
3 Lavant Byrd SR University (OC) 15.85 6
4 David Davis SO Seminole (Sanford) 15.91 5
5 Ashton Bracewell SO Flagler Palm Coast 16.48 4
7 Ron Henson JR Hagerty 16.90 2
  Isaiah Joseph SO Flagler Palm Coast FS -
  Damaris Williams JR Seminole (Sanford) DNF -