April 21, 2021
|
Nease - St. Augustine, FL
ICON KEY: FHSAA 4A Region Qualifier

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ajmone Myers SR Mandarin 1:38.64 1:44.28 1:59.78 2:20.91 10
2 Sierra Barrera SO Oakleaf 1:58.03 1:45.08 2:26.82 2:23.94 8
3 Peyton Skoglund SO Creekside 2:55.30 3:08.45 2:43.61 2:26.08 6
4 Brie Andrews FR Creekside 2:51.68 2:06.19 2:01.79 2:26.73 5
5 Grace Ivey SO Bartram Trail 1:43.81 2:54.99 2:26.81 2:28.29 4
6 Alyssa Wyatt JR Mandarin 2:30.70 2:57.55 3:08.00 2:29.20 3
7 Kaitlyn Scherer SO Fleming Island 2:59.79 1:46.38 1:55.37 2:29.82 2
8 Reece Dropps JR Bartram Trail 2:53.23 2:35.15 2:05.03 2:30.63 1
9 Rylee Herndon JR Atlantic Coast 2:07.44 2:36.27 2:43.85 2:31.71 -
10 Fiore Marina JR Creekside 2:39.93 2:06.42 2:39.93 2:32.31 -
11 Katie Thompson SO Fleming Island 2:46.67 2:28.32 2:35.96 2:32.90 -
12 Marisa Kortright SR Fleming Island 1:47.56 2:58.24 3:04.38 2:33.65 -
13 Rhiannon O'Donnell SR Fletcher 2:34.98 1:57.41 2:30.28 2:36.54 -
14 Autumn Herman SO Nease 2:49.94 3:07.41 2:46.77 2:38.82 -
15 Mia Cuevas SO Nease 3:02.11 3:16.62 2:55.67 2:41.16 -
16 Carly Miller JR Bartram Trail 2:47.20 2:37.37 3:26.54 2:43.92 -
17 Lynn Winkler JR Atlantic Coast 2:01.76 3:04.29 3:28.97 2:44.54 -
18 Davyn Dreibelbis JR Fletcher 2:39.94 1:57.07 2:41.59 2:44.88 -
19 Caitlynn Schultz FR Sandalwood 2:09.36 2:34.24 3:15.70 2:45.84 -
20 Ashli Stevens SO First Coast 3:50.11 3:34.06 3:39.41 2:58.38 -
21 Grace Hellman FR Oakleaf 2:41.11 2:30.12 2:44.77 3:03.07 -
22 Elizabeth Singelton JR First Coast 3:22.21 3:01.42 2:48.20 3:08.98 -
23 Janaya Paige FR First Coast 3:56.67 2:24.74 2:50.17 3:15.59 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Rhiannon O'Donnell SR Fletcher 2:06.80 2:25.59 2:36.54 2:39.67 2:39.67 3:09.42 3:15.68 -
14 Autumn Herman SO Nease 3:20.12 3:01.06 2:38.82 3:24.88 2:45.18 2:37.24 2:13.41 -
16 Carly Miller JR Bartram Trail 2:01.30 2:14.42 2:43.92 2:34.09 2:43.92 2:24.25 2:02.94 -
17 Lynn Winkler JR Atlantic Coast 2:14.93 2:16.57 2:44.54 2:23.15 2:44.54 2:00.12 2:29.74 -
18 Davyn Dreibelbis JR Fletcher 2:05.31 2:46.53 2:44.88 2:38.29 2:13.56 2:34.99 2:30.04 -
19 Caitlynn Schultz FR Sandalwood 2:17.65 3:22.33 2:45.84 2:20.97 2:44.19 2:07.70 2:07.70 -
20 Ashli Stevens SO First Coast 3:00.17 3:41.20 2:58.38 2:54.82 3:03.74 2:49.46 3:41.20 -
21 Grace Hellman FR Oakleaf 3:45.18 2:33.78 3:03.07 2:53.92 3:39.69 2:11.81 3:23.21 -
22 Elizabeth Singelton JR First Coast 2:57.65 3:52.45 3:08.98 4:01.90 3:05.20 3:33.55 2:46.31 -
23 Janaya Paige FR First Coast 3:58.62 4:12.32 3:15.59 4:14.27 2:40.39 3:35.15 2:54.08 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ajmone Myers SR Mandarin 2:49.10 1:51.32 2:11.05 2:20.91 2:43.46 2:05.41 10
2 Sierra Barrera SO Oakleaf 2:25.38 3:05.69 2:05.23 2:23.94 2:02.35 2:58.49 8
3 Peyton Skoglund SO Creekside 2:33.39 2:27.54 2:42.15 2:26.08 1:42.26 2:49.46 6
4 Brie Andrews FR Creekside 2:51.68 2:20.86 3:09.29 2:26.73 1:47.12 2:16.46 5
5 Grace Ivey SO Bartram Trail 2:47.57 2:00.12 1:46.77 2:28.29 2:03.08 1:55.67 4
6 Alyssa Wyatt JR Mandarin 3:00.54 2:48.60 2:59.04 2:29.20 1:54.89 2:42.63 3
7 Kaitlyn Scherer SO Fleming Island 2:37.32 2:53.80 2:29.82 2:29.82 1:56.86 2:17.84 2
8 Reece Dropps JR Bartram Trail 2:02.01 2:39.67 1:57.50 2:30.63 2:59.25 2:56.24 1
9 Rylee Herndon JR Atlantic Coast 2:52.95 2:05.92 2:15.03 2:31.71 2:36.27 2:30.20 -
10 Fiore Marina JR Creekside 3:18.01 2:55.16 2:53.64 2:32.31 2:44.50 2:56.68 -
11 Katie Thompson SO Fleming Island 2:31.38 2:03.85 1:50.09 2:32.90 2:26.79 2:34.43 -
12 Marisa Kortright SR Fleming Island 2:56.70 2:21.36 2:15.22 2:33.65 2:13.68 2:38.26 -
15 Mia Cuevas SO Nease 3:10.17 3:05.34 3:16.62 2:41.16 3:06.95 3:05.34 -