April 2, 2021
|
Bartram Trail - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kate Drummond SO Buchholz 3:42.45 5:13.30 5:19.57 4:26.31 27
2 Maxine Montoya SR Bolles 6:08.98 5:15.36 6:49.97 3:59.68 26
3 Maddie Popp JR Bolles 6:00.38 5:18.92 6:51.41 4:59.79 25
4 Emma Millson SR Fleming Island 5:30.36 5:27.09 3:48.97 6:22.70 24
5 Isabella Lee 8 Bolles 4:12.01 5:27.28 6:52.38 3:55.65 23
6 Jada Williams JR Flagler Palm Coast 4:25.59 5:27.89 5:21.34 5:47.57 22
7 Catherine Kunz SR Bolles 4:43.72 5:29.90 3:54.23 6:06.19 -
8 Lauren Conover JR Mandarin 4:30.56 5:29.95 5:39.85 4:14.07 21
9 Alexis Henderson 7 Bolles 6:18.46 5:31.98 4:42.19 7:01.62 -
10 Ella Mickler SO Bolles 6:33.26 5:33.27 6:06.60 5:23.28 -
11 Lauren Bing SR Ponte Vedra 4:58.16 5:38.81 5:52.37 4:07.34 20
12 Elena Coles SO Creekside 5:34.04 5:40.85 6:28.57 6:38.80 -
13 Marisa Kortright SR Fleming Island 6:15.27 5:41.15 5:20.69 5:37.74 19
14 Emma White FR Buchholz 4:41.21 5:42.94 4:37.79 6:20.67 18
15 Brooke Vlaun SO Creekside 7:24.16 5:44.31 5:54.64 4:18.24 -
16 Amelia Tackling FR Ponte Vedra 6:23.43 5:45.43 6:33.79 5:10.89 17
17 Elizabeth Ferguson FR Bolles 6:02.72 5:45.44 4:50.17 6:37.26 -
18 Kylie Maldonado SR Bartram Trail 4:25.18 5:48.92 5:41.95 6:23.82 16
19 Kayla Kastor SO Creekside 5:35.16 5:49.12 4:11.37 4:14.86 -
20 Katie Thompson SO Fleming Island 6:31.30 5:49.37 4:15.04 7:34.19 15
21 Katherine Mueller SO Nease 7:18.69 5:50.95 5:50.95 7:32.73 14
22 McKenna Casimir JR Flagler Palm Coast 7:36.69 5:51.30 7:19.13 6:22.92 13
23 Allie Knotts FR Fleming Island 4:20.59 5:52.14 6:09.75 4:41.72 -
24 Autumn Herman SO Nease 6:24.23 5:52.50 7:13.58 5:06.68 12
25 Estella Bruneau 8 Bolles 5:51.50 5:58.67 6:56.06 7:10.41 -
26 Savannah O'Grady FR Flagler Palm Coast 7:07.57 5:59.30 4:36.67 6:20.86 11
27 Ayanna Fulton SR Flagler Palm Coast 4:37.77 6:00.74 6:40.43 6:07.96 -
28 Elliott Baker JR Fleming Island 7:33.34 6:02.67 4:53.77 5:04.65 -
29 Elizabeth Loosli JR Buchholz 4:39.56 6:03.06 5:59.43 5:01.34 10
30 Cauthen Catlin FR Bolles 7:02.66 6:04.36 6:33.51 7:02.66 -
31 Chloe Arkin SR Bartram Trail 5:06.16 6:04.47 5:31.67 5:49.90 9
32 Kaitlyn Frost JR Bishop Snyder 7:42.89 6:04.48 4:44.30 7:02.80 8
33 Carly Miller JR Bartram Trail 7:13.62 6:10.61 5:33.55 7:17.32 7
34 Genesis Epstein SO Flagler Palm Coast 6:47.91 6:10.82 5:37.45 7:32.40 -
35 Lilly Lenger FR Bolles 6:22.45 6:11.31 6:07.60 6:22.45 -
36 Kate Mark 6 Bolles 5:04.72 6:11.60 5:04.72 4:23.84 -
37 Alyssa Wyatt JR Mandarin 5:42.80 6:12.60 6:16.33 7:19.67 6
38 Hailey Blakley FR Bartram Trail 7:58.07 6:13.49 4:43.86 5:21.21 -
39 Maggie Whisler FR Buchholz 7:04.43 6:15.60 4:34.19 7:41.99 -
40 Kayleigh Johnson SO Flagler Palm Coast 6:47.14 6:16.98 8:02.54 4:54.05 -
41 Laura Frank SO Bartram Trail 7:10.18 6:17.35 7:44.14 5:47.17 -
42 Madison Milone SR Fleming Island 4:35.55 6:17.46 6:43.89 5:20.84 -
43 Genevieve Ernest JR Mandarin 4:48.64 6:24.85 4:37.10 5:57.91 5
44 Kavya Patel 6 Bolles 7:50.63 6:25.76 5:43.33 8:09.92 -
45 Madeline Lee JR Creekside 7:39.56 6:26.18 6:30.05 7:47.28 -
46 Alexiya Downer 8 Bolles 7:28.09 6:26.28 5:55.38 7:20.36 -
47 Charlotte Corbitt FR Creekside 5:09.77 6:27.21 6:07.85 5:25.26 -
48 McKenzie Pritchard FR Bolles 6:07.88 6:27.24 7:21.46 8:00.18 -
49 Drew Dillion SO Mandarin 8:32.80 6:34.46 7:13.91 6:26.57 -
50 Ava Rose Rathet SO Bolles 7:03.53 6:35.82 6:39.78 7:07.49 -
51 Hannah Edwards SO Bolles 7:38.81 6:38.96 8:02.75 8:18.70 -
52 Abby Bradley 8 Bolles 5:15.34 6:39.16 6:55.13 8:18.95 -
53 Pasha Fong FR Bartram Trail 7:34.03 6:41.79 7:50.10 5:29.47 -
54 Samantha Blanton SO Bartram Trail 7:49.85 6:45.04 8:14.15 8:18.20 -
55 Emily Suvoski FR Bolles 7:50.45 6:49.08 6:32.72 5:23.18 -
56 Andrea Saavedra JR Bartram Trail 6:00.73 6:49.92 4:55.15 5:56.63 -
57 Caroline Earnshaw FR Bartram Trail 4:50.41 6:54.87 7:23.91 6:59.02 -
58 Madelene Hodges FR Bolles 6:39.25 6:55.88 5:49.34 8:10.74 -
59 Valerie Valdivia SO Bolles 7:11.45 7:11.45 8:33.43 5:49.48 -
60 El Walton SO Bolles 9:03.71 7:11.51 7:37.40 6:11.10 -
61 Ellie Cardozo FR Bishop Snyder 5:07.31 7:12.83 5:15.97 8:00.45 4
62 Rileigh Brown SO Bolles 5:11.88 7:13.16 7:17.50 7:56.48 -
63 Senali Perera FR Bartram Trail 6:09.31 7:14.48 8:19.66 7:27.52 -
64 Anya Mae Southammavong FR Bartram Trail 5:33.61 7:30.82 6:32.22 6:09.68 -
65 Annika Mirjankar FR Bolles 6:15.93 7:32.92 6:29.52 7:01.22 -
66 Ella Rigdon SO Bartram Trail 8:34.10 7:34.95 7:21.31 7:21.31 -
67 Tannah d'Aquin SO Bartram Trail 7:06.88 7:54.31 8:32.26 8:18.03 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
56 Andrea Saavedra JR Bartram Trail 8:20.11 6:49.92 -
57 Caroline Earnshaw FR Bartram Trail 7:28.06 6:54.87 -
58 Madelene Hodges FR Bolles 8:27.38 6:55.88 -
59 Valerie Valdivia SO Bolles 7:45.97 7:11.45 -
60 El Walton SO Bolles 6:36.99 7:11.51 -
61 Ellie Cardozo FR Bishop Snyder 9:18.35 7:12.83 4
62 Rileigh Brown SO Bolles 6:12.52 7:13.16 -
64 Anya Mae Southammavong FR Bartram Trail 6:41.23 7:30.82 -
65 Annika Mirjankar FR Bolles 9:08.04 7:32.92 -
66 Ella Rigdon SO Bartram Trail 5:54.87 7:34.95 -
67 Tannah d'Aquin SO Bartram Trail 9:14.95 7:54.31 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Elliott Baker JR Fleming Island 6:02.67 -
35 Lilly Lenger FR Bolles 6:11.31 -
36 Kate Mark 6 Bolles 6:11.60 -
38 Hailey Blakley FR Bartram Trail 6:13.49 -
39 Maggie Whisler FR Buchholz 6:15.60 -
41 Laura Frank SO Bartram Trail 6:17.35 -
42 Madison Milone SR Fleming Island 6:17.46 -
43 Genevieve Ernest JR Mandarin 6:24.85 5
44 Kavya Patel 6 Bolles 6:25.76 -
45 Madeline Lee JR Creekside 6:26.18 -
46 Alexiya Downer 8 Bolles 6:26.28 -
47 Charlotte Corbitt FR Creekside 6:27.21 -
48 McKenzie Pritchard FR Bolles 6:27.24 -
49 Drew Dillion SO Mandarin 6:34.46 -
50 Ava Rose Rathet SO Bolles 6:35.82 -
51 Hannah Edwards SO Bolles 6:38.96 -
53 Pasha Fong FR Bartram Trail 6:41.79 -
54 Samantha Blanton SO Bartram Trail 6:45.04 -
55 Emily Suvoski FR Bolles 6:49.08 -
63 Senali Perera FR Bartram Trail 7:14.48 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Ella Mickler SO Bolles 5:33.27 3:53.29 -
12 Elena Coles SO Creekside 5:40.85 6:18.35 -
17 Elizabeth Ferguson FR Bolles 5:45.44 5:21.26 -
19 Kayla Kastor SO Creekside 5:49.12 4:18.35 -
20 Katie Thompson SO Fleming Island 5:49.37 7:30.69 15
21 Katherine Mueller SO Nease 5:50.95 5:33.41 14
22 McKenna Casimir JR Flagler Palm Coast 5:51.30 5:09.15 13
24 Autumn Herman SO Nease 5:52.50 5:56.03 12
25 Estella Bruneau 8 Bolles 5:58.67 5:47.91 -
26 Savannah O'Grady FR Flagler Palm Coast 5:59.30 5:44.93 11
27 Ayanna Fulton SR Flagler Palm Coast 6:00.74 4:52.20 -
29 Elizabeth Loosli JR Buchholz 6:03.06 7:51.98 10
30 Cauthen Catlin FR Bolles 6:04.36 7:13.59 -
31 Chloe Arkin SR Bartram Trail 6:04.47 5:02.51 9
33 Carly Miller JR Bartram Trail 6:10.61 4:23.14 7
34 Genesis Epstein SO Flagler Palm Coast 6:10.82 5:44.87 -
37 Alyssa Wyatt JR Mandarin 6:12.60 5:53.97 6
40 Kayleigh Johnson SO Flagler Palm Coast 6:16.98 5:58.14 -
52 Abby Bradley 8 Bolles 6:39.16 8:34.92 -
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kate Drummond SO Buchholz 6:47.29 3:45.58 5:32.10 5:13.30 6:09.70 27
2 Maxine Montoya SR Bolles 4:34.37 6:12.13 6:43.66 5:15.36 3:59.68 26
3 Maddie Popp JR Bolles 6:35.46 3:59.19 6:13.14 5:18.92 5:15.73 25
4 Emma Millson SR Fleming Island 6:16.16 6:06.34 6:45.60 5:27.09 4:47.84 24
5 Isabella Lee 8 Bolles 5:56.74 6:32.74 6:42.56 5:27.28 4:08.74 23
6 Jada Williams JR Flagler Palm Coast 4:48.55 5:50.85 4:41.99 5:27.89 6:36.75 22
7 Catherine Kunz SR Bolles 4:50.32 4:56.91 5:39.80 5:29.90 4:33.82 -
8 Lauren Conover JR Mandarin 6:16.15 5:39.85 4:23.96 5:29.95 4:27.26 21
9 Alexis Henderson 7 Bolles 6:28.42 5:22.02 6:25.10 5:31.98 7:04.94 -
11 Lauren Bing SR Ponte Vedra 5:04.93 5:42.20 7:06.90 5:38.81 6:12.70 20
13 Marisa Kortright SR Fleming Island 7:09.85 5:00.22 5:30.92 5:41.15 4:09.04 19
14 Emma White FR Buchholz 7:12.11 5:25.80 7:01.82 5:42.94 7:12.11 18
15 Brooke Vlaun SO Creekside 4:49.22 6:32.52 5:47.76 5:44.31 7:27.61 -
16 Amelia Tackling FR Ponte Vedra 6:26.89 5:59.25 7:25.61 5:45.43 7:18.70 17
18 Kylie Maldonado SR Bartram Trail 4:53.10 4:46.12 6:34.28 5:48.92 7:26.62 16
23 Allie Knotts FR Fleming Island 7:34.26 5:41.58 7:13.14 5:52.14 6:16.79 -
32 Kaitlyn Frost JR Bishop Snyder 7:24.67 4:29.72 6:44.58 6:04.48 7:17.38 8