April 9, 2021
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joe Wester SR Satellite 1:28.25 2:11.21 1:47.99 1:32.89 1:56.11 2:21.66 1:47.99 10
2 Simon DeVoss SR Astronaut 2:09.69 1:42.58 2:32.10 1:26.07 1:57.90 2:10.87 2:08.52 8
3 Graeme Burns SR Satellite 2:13.23 2:26.80 2:24.34 2:35.44 2:03.36 2:03.36 2:14.47 6
4 Evan Thompson SR Merritt Island 1:54.00 2:20.02 2:36.13 2:10.11 2:03.91 2:38.61 2:32.41 5
5 Alex Skaggs JR West Shore 1:56.53 2:13.88 2:38.67 2:21.32 2:03.96 2:10.16 2:38.67 4
6 Kai McAlister SR Rockledge 2:26.29 2:41.17 2:12.65 2:38.69 2:03.97 2:13.89 2:08.93 3
7 Aidan Mason JR Satellite 2:05.91 1:50.95 2:37.08 2:22.12 2:04.66 2:14.64 2:29.60 2
8 Dayton Law JR Satellite 1:46.76 2:23.19 2:04.35 2:01.84 2:05.60 1:31.69 2:13.14 1
9 Devin Makousky SO Rockledge 2:36.29 1:38.64 2:18.35 1:32.24 2:08.10 2:11.95 2:14.51 -
10 Alex Hilmes JR West Shore 2:04.53 1:56.83 2:36.63 2:17.37 2:08.38 2:28.92 2:21.22 -
11 Daniel Reinecke JR Heritage 1:48.46 1:39.43 2:02.67 2:42.70 2:09.12 1:39.43 2:23.33 -
12 Brandon Crawford SR Heritage 1:35.58 2:41.44 2:41.44 2:29.82 2:09.15 2:42.73 2:09.15 -
13 Riley Burrup JR Viera 1:44.71 2:09.27 1:42.13 2:24.79 2:09.27 2:31.25 2:26.08 -
14 Aidan Carroll SO Viera 1:47.50 1:38.43 2:00.45 2:10.81 2:09.51 2:45.78 2:43.19 -
15 Ian Kalra JR Cocoa Beach 1:51.75 2:24.62 1:57.01 2:45.66 2:11.47 2:23.31 2:40.40 -
16 Jacob Miller FR Space Coast 1:40.59 1:56.47 1:51.18 2:33.53 2:12.35 1:33.97 1:41.91 -
17 Keyshawn Williams FR Heritage 1:40.73 1:39.41 2:29.77 2:41.70 2:12.54 2:32.43 1:35.43 -
18 Jaden Seamen SR Astronaut 2:04.77 2:51.23 1:46.19 2:44.59 2:12.73 2:19.37 2:00.79 -
19 Clarence Derisme JR Bayside 2:45.68 1:35.64 2:02.58 2:52.42 2:14.70 2:03.93 2:29.52 -
20 Chase Riley SO Melbourne 2:22.37 2:06.10 2:10.17 2:38.64 2:15.59 1:34.92 2:11.53 -
21 Ben Gearhart JR Viera 2:46.69 1:45.21 2:09.80 2:22.10 2:16.63 1:39.74 2:30.30 -
22 Tyler Worthington SR Titusville 1:43.98 2:26.39 1:52.19 2:26.39 2:16.81 2:49.65 2:27.76 -
23 Ian Sardella JR Edgewood 2:25.00 2:34.66 2:41.57 1:44.95 2:18.09 1:36.67 2:20.86 -
24 Joshua Briley JR Heritage 2:42.89 2:02.52 1:59.73 2:45.68 2:19.22 1:38.85 2:48.46 -
25 Tommy Tibbets JR Cocoa Beach 2:55.91 2:19.61 2:12.63 2:58.70 2:19.61 2:11.24 2:07.05 -
26 Caleb Tilford SO Astronaut 2:14.34 1:58.94 2:36.73 1:43.55 2:19.93 2:53.52 2:25.53 -
27 Caleb Bonell JR Cocoa Beach 2:41.22 2:48.23 2:27.20 2:48.23 2:20.19 2:58.05 2:53.84 -
28 Justin Janke SR Edgewood 1:58.23 2:41.86 2:34.82 2:46.08 2:20.74 2:47.48 2:53.11 -
29 Christopher Mohaghegh JR Palm Bay 1:52.40 2:09.47 2:19.43 3:03.53 2:22.27 2:50.73 1:39.59 -
30 Andrew Watkins JR Bayside 2:30.11 2:08.67 2:22.96 1:42.94 2:22.96 2:17.25 2:11.53 -
31 Isaac Cerveny FR Cocoa Beach 1:50.12 2:51.62 1:45.83 1:45.83 2:23.01 2:08.71 2:41.61 -
32 Alejandro Ventura SR Bayside 2:27.72 1:41.83 2:33.45 2:09.07 2:23.41 2:24.85 2:40.62 -
33 Carter Tabin SO Astronaut 1:50.66 2:29.46 2:06.47 2:25.15 2:23.71 2:00.72 2:53.89 -
34 Joao Leao SO Melbourne 2:39.72 2:16.49 2:10.68 1:51.81 2:25.20 2:07.78 1:48.90 -
35 Giovanni Pruitt FR Bayside 2:33.26 2:34.72 2:15.75 2:21.59 2:25.96 3:03.91 2:20.13 -
36 Adam Deforest SO Viera 2:10.29 1:43.94 2:10.29 2:46.89 2:26.39 1:48.33 2:29.32 -
37 Erick Rochette FR Space Coast 2:03.09 2:35.33 2:11.88 2:11.88 2:26.53 2:33.86 2:19.21 -
38 Kyle Schipf SO Melbourne 1:54.51 2:50.29 1:53.04 1:57.44 2:26.80 3:06.44 1:53.04 -
39 Russell Cowan SO Space Coast 1:56.24 2:35.97 2:47.74 1:50.36 2:27.14 1:59.19 2:59.51 -
40 Andrew Hill SR Rockledge 3:00.41 3:09.28 1:53.86 2:29.35 2:27.87 2:45.62 2:33.79 -
41 Joshua Phillips SO Melbourne 2:55.55 1:55.53 2:21.04 3:15.06 2:30.04 3:07.55 2:37.55 -
42 Christian Rivera JR Palm Bay 1:59.37 2:38.66 1:50.31 2:56.79 2:31.10 1:53.33 1:51.82 -
43 Tyler Ptague SO Cocoa 2:21.63 3:11.89 2:33.82 2:55.14 2:32.29 2:12.50 2:36.86 -
44 Johnnie Johnston SR Palm Bay 1:56.34 2:40.74 2:40.74 2:56.05 2:33.08 2:56.05 3:00.64 -
45 Logan Augustine SO Eau Gallie 2:52.08 2:48.87 2:15.09 2:53.69 2:40.82 3:01.73 2:40.82 -
46 Matt Connor JR Eau Gallie 3:00.55 3:16.67 2:12.19 2:07.35 2:41.20 2:31.53 2:42.82 -
47 Brett Boss JR West Shore 2:07.79 2:53.08 2:04.55 3:15.72 2:41.75 2:06.17 2:06.17 -
48 Bryson Terry SO Palm Bay 3:09.18 2:19.83 2:29.70 2:11.60 2:44.50 3:25.63 2:09.96 -
  Travon Simmons FR Cocoa DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Elijah Martinez FR Cocoa DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
26 Caleb Tilford SO Astronaut 1:39.35 2:28.33 2:19.93 2:29.73 2:22.73 2:07.34 -
28 Justin Janke SR Edgewood 2:53.11 2:54.52 2:20.74 2:02.45 1:59.63 1:56.82 -
31 Isaac Cerveny FR Cocoa Beach 2:38.75 1:47.26 2:23.01 2:44.47 2:11.57 1:51.55 -
32 Alejandro Ventura SR Bayside 2:09.07 3:00.70 2:23.41 2:37.76 2:19.11 2:23.41 -
33 Carter Tabin SO Astronaut 2:03.59 3:02.52 2:23.71 2:51.02 1:47.79 2:19.40 -
35 Giovanni Pruitt FR Bayside 2:05.53 2:28.88 2:25.96 2:18.67 2:12.83 2:28.88 -
36 Adam Deforest SO Viera 1:46.87 2:08.83 2:26.39 3:00.06 2:08.83 2:17.61 -
38 Kyle Schipf SO Melbourne 2:54.70 2:26.80 2:26.80 2:48.82 1:50.10 1:47.17 -
39 Russell Cowan SO Space Coast 2:56.57 2:53.63 2:27.14 1:54.77 3:08.34 2:03.60 -
41 Joshua Phillips SO Melbourne 2:09.04 2:19.54 2:30.04 1:49.53 1:54.03 1:51.03 -
42 Christian Rivera JR Palm Bay 1:48.80 2:15.99 2:31.10 3:02.84 2:50.75 2:46.21 -
44 Johnnie Johnston SR Palm Bay 3:08.29 2:31.55 2:33.08 2:25.43 2:16.25 3:08.29 -
45 Logan Augustine SO Eau Gallie 2:00.62 2:23.13 2:40.82 2:56.91 2:31.17 2:58.51 -
46 Matt Connor JR Eau Gallie 2:42.82 2:17.02 2:41.20 3:23.12 2:00.90 2:31.53 -
47 Brett Boss JR West Shore 3:09.25 3:17.34 2:41.75 1:54.85 2:15.87 2:38.52 -
48 Bryson Terry SO Palm Bay 3:04.24 1:56.80 2:44.50 3:04.24 3:10.82 2:42.86 -
  Elijah Martinez FR Cocoa DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Travon Simmons FR Cocoa DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Devin Makousky SO Rockledge 2:08.10 -
10 Alex Hilmes JR West Shore 2:08.38 -
16 Jacob Miller FR Space Coast 2:12.35 -
18 Jaden Seamen SR Astronaut 2:12.73 -
19 Clarence Derisme JR Bayside 2:14.70 -
20 Chase Riley SO Melbourne 2:15.59 -
21 Ben Gearhart JR Viera 2:16.63 -
22 Tyler Worthington SR Titusville 2:16.81 -
23 Ian Sardella JR Edgewood 2:18.09 -
24 Joshua Briley JR Heritage 2:19.22 -
25 Tommy Tibbets JR Cocoa Beach 2:19.61 -
27 Caleb Bonell JR Cocoa Beach 2:20.19 -
29 Christopher Mohaghegh JR Palm Bay 2:22.27 -
30 Andrew Watkins JR Bayside 2:22.96 -
34 Joao Leao SO Melbourne 2:25.20 -
37 Erick Rochette FR Space Coast 2:26.53 -
40 Andrew Hill SR Rockledge 2:27.87 -
43 Tyler Ptague SO Cocoa 2:32.29 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joe Wester SR Satellite 1:56.11 10
2 Simon DeVoss SR Astronaut 1:57.90 8
3 Graeme Burns SR Satellite 2:03.36 6
4 Evan Thompson SR Merritt Island 2:03.91 5
5 Alex Skaggs JR West Shore 2:03.96 4
6 Kai McAlister SR Rockledge 2:03.97 3
7 Aidan Mason JR Satellite 2:04.66 2
8 Dayton Law JR Satellite 2:05.60 1
11 Daniel Reinecke JR Heritage 2:09.12 -
12 Brandon Crawford SR Heritage 2:09.15 -
13 Riley Burrup JR Viera 2:09.27 -
14 Aidan Carroll SO Viera 2:09.51 -
15 Ian Kalra JR Cocoa Beach 2:11.47 -
17 Keyshawn Williams FR Heritage 2:12.54 -