April 1, 2021
|
Cypress Lake - Ft. Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryan Kinney JR Ida Baker 4:45.73 10
2 Timmy Schultz SO Fort Myers 4:48.86 8
3 Daniel Ocampo JR Dunbar 4:49.05 6
4 Ryan Livingston JR Dunbar 4:49.59 5
5 Declan Ziomek SO Ida Baker 4:51.23 4
6 Joseph Koraya FR Fort Myers 4:53.42 3
7 Jake Jacoby FR Cape Coral 4:57.13 2
8 Ever Galeas JR East Lee County 4:58.38 1
9 Alex Kistamma SR Lehigh 5:00.52 -
10 Ryan Mitchinson FR Cape Coral 5:01.22 -
11 Angelo Rogato JR Ida Baker 5:02.14 -
12 Oscar Olguin JR Riverdale 5:05.48 -
13 Lucas McGovern SO Oasis 5:09.06 -
14 Juan Suarez SR East Lee County 5:09.45 -
15 Trey Wagner FR Fort Myers 5:10.43 -
16 Caden Jakacki JR Mariner 5:11.36 -
17 Payton Arabie SR Estero 5:11.76 -
18 Dominic Shannon JR Mariner 5:13.21 -
19 Alex Sanchez JR Bonita Springs 5:14.94 -
20 Carlos Troche SO North Fort Myers 5:23.19 -
21 Michael Avola JR Lehigh 5:23.58 -
22 Lovensky Chariot SO Lehigh 5:31.96 -
23 Andrew Zivkovic SO Cape Coral 5:33.35 -
24 Jeffery Stewart JR Riverdale 5:34.16 -
25 Brian Robinson SR Estero 5:35.77 -
26 Brandon Raymundo FR Riverdale 5:44.44 -
27 Victor Lopez SR South Fort Myers 5:56.41 -
28 Roger Diaz-Ruiz SO South Fort Myers 5:57.70 -
29 Trenten Brown JR Oasis 5:58.52 -
30 Jorge Arias JR North Fort Myers 5:58.78 -
31 Grant Cook JR South Fort Myers 6:01.12 -
32 Blake Thier SR Mariner 6:18.30 -
33 Austin Sears SO North Fort Myers 6:21.26 -
34 Arlan Won JR Oasis 6:21.44 -
35 Omar Buenrostro FR Bonita Springs 6:24.87 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jake Jacoby FR Cape Coral 4:57.13 2
12 Oscar Olguin JR Riverdale 5:05.48 -
14 Juan Suarez SR East Lee County 5:09.45 -
15 Trey Wagner FR Fort Myers 5:10.43 -
18 Dominic Shannon JR Mariner 5:13.21 -
19 Alex Sanchez JR Bonita Springs 5:14.94 -
20 Carlos Troche SO North Fort Myers 5:23.19 -
23 Andrew Zivkovic SO Cape Coral 5:33.35 -
24 Jeffery Stewart JR Riverdale 5:34.16 -
26 Brandon Raymundo FR Riverdale 5:44.44 -
27 Victor Lopez SR South Fort Myers 5:56.41 -
28 Roger Diaz-Ruiz SO South Fort Myers 5:57.70 -
29 Trenten Brown JR Oasis 5:58.52 -
30 Jorge Arias JR North Fort Myers 5:58.78 -
31 Grant Cook JR South Fort Myers 6:01.12 -
32 Blake Thier SR Mariner 6:18.30 -
33 Austin Sears SO North Fort Myers 6:21.26 -
34 Arlan Won JR Oasis 6:21.44 -
35 Omar Buenrostro FR Bonita Springs 6:24.87 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ryan Kinney JR Ida Baker 4:45.73 10
2 Timmy Schultz SO Fort Myers 4:48.86 8
3 Daniel Ocampo JR Dunbar 4:49.05 6
4 Ryan Livingston JR Dunbar 4:49.59 5
5 Declan Ziomek SO Ida Baker 4:51.23 4
6 Joseph Koraya FR Fort Myers 4:53.42 3
8 Ever Galeas JR East Lee County 4:58.38 1
9 Alex Kistamma SR Lehigh 5:00.52 -
10 Ryan Mitchinson FR Cape Coral 5:01.22 -
11 Angelo Rogato JR Ida Baker 5:02.14 -
13 Lucas McGovern SO Oasis 5:09.06 -
16 Caden Jakacki JR Mariner 5:11.36 -
17 Payton Arabie SR Estero 5:11.76 -
21 Michael Avola JR Lehigh 5:23.58 -
22 Lovensky Chariot SO Lehigh 5:31.96 -
25 Brian Robinson SR Estero 5:35.77 -