March 12, 2021
|
Lake Highland Prep - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lily Henne JR Montverde Academy 4:34.59 6:07.19 4:44.17 5:12.91 6:19.96 5:19.29 6:29.54 10
2 Kendyl Cardwell SR Montverde Academy 5:17.46 4:58.02 5:04.50 4:28.87 5:36.89 5:23.93 4:45.06 8
3 Taylor Moler JR Bishop Moore 4:34.30 6:06.87 4:20.59 5:49.73 6:37.73 5:42.87 5:25.73 6
4 Karah White SO Montverde Academy 5:13.30 7:06.91 5:33.96 6:04.94 6:18.71 5:44.28 6:32.48 5
5 Paige McCaul SO Bishop Moore 5:58.50 5:23.69 7:22.03 7:28.99 5:16.73 5:48.05 5:06.29 4
6 Brianna Hiers SR Montverde Academy 4:25.97 4:50.47 6:10.96 4:18.97 5:46.46 5:49.96 5:04.47 3
7 Peyton Richards SO Lake Highland Prep 5:25.90 4:18.60 6:26.13 7:36.97 5:11.74 5:54.24 4:22.14 2
8 Emma Davey SR Trinity Prep 7:18.29 5:13.57 6:49.78 6:14.15 4:45.07 5:56.33 4:52.19 1
9 Kaelynn Fitos FR Windermere 4:45.47 7:01.06 4:56.17 7:15.34 4:27.63 5:56.83 4:31.19 -
10 Madaline McGinn FR First Academy (Orlando) 4:20.74 6:36.46 6:32.89 4:20.74 6:54.32 5:57.17 7:12.18 -
11 Zarrah Barbaza JR Montverde Academy 4:14.56 7:05.47 5:30.93 6:21.84 4:25.47 6:03.65 7:52.75 -
12 Lauren Minor SO Windermere 7:53.76 4:15.11 4:22.39 7:53.76 7:10.03 6:04.43 4:55.19 -
13 Doireann Doherty SR Bishop Moore 7:51.01 7:36.29 4:17.58 7:39.97 4:50.70 6:07.97 6:55.81 -
14 Brianna Brasko SR Bishop Moore 5:55.26 5:21.96 7:20.38 6:58.17 6:54.47 6:10.06 7:09.27 -
15 Madeleline Emperic SO Windermere 5:22.24 7:02.25 7:17.06 7:13.36 4:30.39 6:10.39 5:14.84 -
16 Sarah Jackson SO First Academy (Orlando) 5:29.69 5:29.69 5:22.19 6:59.60 5:40.93 6:14.64 7:52.05 -
17 Eve Hage SO Bishop Moore 6:35.38 4:33.73 4:56.54 5:19.35 4:45.13 6:20.17 4:33.73 -
18 Morgan Cox SO Trinity Prep 4:55.63 6:58.49 6:43.13 6:23.93 5:34.02 6:23.93 4:28.76 -
19 Layla Aziz JR Montverde Academy 5:21.39 6:52.64 8:27.87 7:04.55 8:27.87 6:36.77 6:24.87 -
20 Jadyn Jessen FR Trinity Prep 7:04.90 4:37.97 8:24.32 8:32.26 6:37.10 6:37.10 6:49.02 -
21 Alexandra Sholtis JR Windermere Prep 6:30.38 8:43.27 8:39.12 6:17.92 5:28.08 6:55.29 7:07.75 -
22 Divya Patel SO Trinity Prep 5:08.24 8:57.33 9:01.49 8:40.67 8:36.50 6:56.53 8:11.51 -
23 Victoria Hawk SR Windermere 7:47.58 7:03.47 8:36.10 9:15.80 9:15.80 7:21.11 8:31.69 -
24 Olivia Kortman FR Trinity Prep 9:36.01 10:05.30 5:46.58 6:30.52 8:13.03 8:08.14 10:29.70 -
  Taitem Turbyfill SR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emily Gallagher JR Lake Highland Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emma Woodward JR Lake Highland Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lily Henne JR Montverde Academy 4:50.56 5:51.22 6:48.70 4:05.86 4:25.01 5:19.29 10
2 Kendyl Cardwell SR Montverde Academy 5:43.37 7:01.11 4:06.19 6:57.87 4:35.34 5:23.93 8
3 Taylor Moler JR Bishop Moore 6:06.87 6:13.73 7:01.73 4:10.30 7:01.73 5:42.87 6
4 Karah White SO Montverde Academy 4:52.64 4:38.87 5:47.73 6:11.83 6:01.50 5:44.28 5
5 Paige McCaul SO Bishop Moore 6:08.94 7:01.14 5:06.29 7:28.99 6:26.34 5:48.05 4
6 Brianna Hiers SR Montverde Academy 5:00.97 7:17.45 4:25.97 4:22.47 4:04.98 5:49.96 3
7 Peyton Richards SO Lake Highland Prep 5:54.24 6:43.84 6:19.04 7:22.80 5:15.28 5:54.24 2
8 Emma Davey SR Trinity Prep 5:49.21 7:36.11 4:41.50 6:31.97 5:06.45 5:56.33 1
9 Kaelynn Fitos FR Windermere 5:56.83 6:18.24 4:38.33 4:13.35 7:43.88 5:56.83 -
10 Madaline McGinn FR First Academy (Orlando) 7:05.04 6:43.61 5:32.17 6:22.18 5:32.17 5:57.17 -
11 Zarrah Barbaza JR Montverde Academy 7:16.38 4:29.11 7:09.11 6:03.65 7:49.11 6:03.65 -
12 Lauren Minor SO Windermere 7:10.03 6:04.43 5:24.35 7:02.74 7:31.90 6:04.43 -
16 Sarah Jackson SO First Academy (Orlando) 7:44.56 7:18.33 7:10.84 5:29.69 4:22.25 6:14.64 -
  Taitem Turbyfill SR Trinity Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Doireann Doherty SR Bishop Moore 7:51.01 6:07.97 7:36.29 6:11.65 -
14 Brianna Brasko SR Bishop Moore 5:51.56 6:10.06 7:12.97 5:33.06 -
15 Madeleline Emperic SO Windermere 7:20.77 6:10.39 4:41.50 5:37.06 -
17 Eve Hage SO Bishop Moore 5:30.75 6:20.17 5:53.56 6:01.17 -
18 Morgan Cox SO Trinity Prep 5:18.67 6:23.93 6:50.81 5:53.22 -
19 Layla Aziz JR Montverde Academy 8:12.00 6:36.77 5:29.32 7:48.19 -
20 Jadyn Jessen FR Trinity Prep 5:21.66 6:37.10 5:13.71 6:33.13 -
21 Alexandra Sholtis JR Windermere Prep 7:32.67 6:55.29 8:55.73 5:19.78 -
22 Divya Patel SO Trinity Prep 7:46.52 6:56.53 9:01.49 7:46.52 -
23 Victoria Hawk SR Windermere 8:00.81 7:21.11 8:36.10 9:15.80 -
24 Olivia Kortman FR Trinity Prep 6:25.63 8:08.14 9:36.01 9:06.72 -
  Emma Woodward JR Lake Highland Prep DNS DNS DNS DNS   
  Emily Gallagher JR Lake Highland Prep DNS DNS DNS DNS