April 3, 2021
|
East River - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jonathan Race SR Lyman 51.05 10
2 Gilbert Alexis Garcia FR Orlando Christian Prep 52.27 8
3 Michael Bondzie SR Lyman 52.85 6
4 Courtney Chisholm SR Cypress Creek 53.42 5
5 Keno Foresyeth JR Winter Haven 54.12 4
6 Preston Lang JR Lake Gibson 55.03 3
7 Noah Marrero JR Cypress Creek 57.08 2
8 Joshua Demosthenes FR Orlando Christian Prep 57.19 1
9 Derrick Wilson SR Winter Haven 57.67 -
10 Jaydon Williams FR Bartow 58.15 -
11 DaZarrion Tollie SR Bartow 58.16 -
12 Kwanye Hickman JR East River 58.33 -
13 John Lewis SO Cypress Creek 58.34 -
14 Joshua Quintero Senior Freedom (Orlando) 58.65 -
15 Mathew Saville JR Lyman 59.05 -
16 Edino Taylor SR Winter Haven 59.18 -
17 Jeremiah Rutledge SO Bartow 59.20 -
18 Samuel McCall JR Lake Gibson 1:01.17 -
19 Daniel Rijos SO Freedom (Orlando) 1:02.35 -
20 Kolson Selent 7 Winter Haven Christian School 1:07.66 -
21 Mathias Contreras SO Faith Christian 1:09.28 -
22 Landon Davenport FR East River 1:19.87 -
  Colin Santiago FR East River DNS   
  Terrance Myrick SO Lake Gibson DNS   
  Enael Alexis SO Ridge Community DNS   
  Evan Sierra SO Orlando Christian Prep DNS   
  Michael Pineda Garcia JR Freedom (Orlando) DNS   
  Andres Gonzales SO Faith Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jaydon Williams FR Bartow 58.15 -
12 Kwanye Hickman JR East River 58.33 -
14 Joshua Quintero Senior Freedom (Orlando) 58.65 -
  Enael Alexis SO Ridge Community DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Joshua Demosthenes FR Orlando Christian Prep 57.19 1
9 Derrick Wilson SR Winter Haven 57.67 -
11 DaZarrion Tollie SR Bartow 58.16 -
18 Samuel McCall JR Lake Gibson 1:01.17 -
19 Daniel Rijos SO Freedom (Orlando) 1:02.35 -
20 Kolson Selent 7 Winter Haven Christian School 1:07.66 -
21 Mathias Contreras SO Faith Christian 1:09.28 -
22 Landon Davenport FR East River 1:19.87 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Noah Marrero JR Cypress Creek 57.08 2
13 John Lewis SO Cypress Creek 58.34 -
15 Mathew Saville JR Lyman 59.05 -
16 Edino Taylor SR Winter Haven 59.18 -
17 Jeremiah Rutledge SO Bartow 59.20 -
  Evan Sierra SO Orlando Christian Prep DNS   
  Michael Pineda Garcia JR Freedom (Orlando) DNS   
  Andres Gonzales SO Faith Christian DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jonathan Race SR Lyman 51.05 10
2 Gilbert Alexis Garcia FR Orlando Christian Prep 52.27 8
3 Michael Bondzie SR Lyman 52.85 6
4 Courtney Chisholm SR Cypress Creek 53.42 5
5 Keno Foresyeth JR Winter Haven 54.12 4
6 Preston Lang JR Lake Gibson 55.03 3
  Colin Santiago FR East River DNS   
  Terrance Myrick SO Lake Gibson DNS