April 1, 2021
|
Trinity Prep - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Carpenter JR Trinity Prep 4:22.71 10
2 Brayden Seymour SO Hagerty 4:22.74 8
3 Marcus Lisman SR Bishop Moore 4:32.71 6
4 Liam Griffiths FR Bishop Moore 4:42.33 5
5 Jonathan Leon FR Hagerty 4:43.20 4
6 Noah Parks SO Bishop Moore 4:43.69 3
7 Reagan Eastlick JR Hagerty 4:51.86 2
8 Marek Orr FR Hagerty 4:55.74   
9 Bobby Munro SR Winter Park 4:56.86 1
10 Jeffrey Hill SR Trinity Prep 4:56.99 -
11 Dakotah Lucarelli-van buskir JR Bishop Moore 4:57.89   
12 Gabriel Fenton JR Winter Park 5:00.09 -
13 Max Weiss SR Winter Park 5:01.22 -
14 Jacob Smith SR Hagerty 5:03.55   
15 Diego Herrera FR Bishop Moore 5:04.24   
16 Andrew Stricklin 8 Trinity Prep 5:05.49 -
17 Maxim Leichner JR Winter Park 5:06.08 -
18 Griffin Hallemeier JR Winter Park 5:08.17 -
19 James Hawley 8 Trinity Prep 5:13.93 -
20 Caden Clifton FR Trinity Prep 5:14.74 -
21 Tyler Reinisch JR Lake Howell 5:27.12 -
22 Juan Varela JR Winter Park 5:31.33 -
23 Alexander Plant JR Seminole (Sanford) 5:32.31 -
24 Stephen Davis FR First Academy (Orlando) 5:37.20 -
25 Jose Escobar JR Lake Howell 5:39.93 -
26 Nikilkumar Kandala JR Seminole (Sanford) 5:41.63 -
27 Jonathan Robinson JR First Academy (Orlando) 5:42.59 -
28 Mark Marsh SO First Academy (Orlando) 5:43.03 -
29 Om Pathak JR Seminole (Sanford) 5:57.84 -
30 Conner Riley JR First Academy (Orlando) 6:00.19 -
31 Thurston Da Vitoria Lobo SO Trinity Prep 6:01.46 -
32 Nicholas Sweeney JR Bishop Moore 6:13.56   
33 Dylan Hugill FR First Academy (Orlando) 6:43.08 -
  Kimberly Nkere SR Lake Howell DNS   
  Dante Lungaro SO Hagerty DNS   
  Jacob Rueda JR First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Maxim Leichner JR Winter Park 5:06.08 -
19 James Hawley 8 Trinity Prep 5:13.93 -
20 Caden Clifton FR Trinity Prep 5:14.74 -
21 Tyler Reinisch JR Lake Howell 5:27.12 -
22 Juan Varela JR Winter Park 5:31.33 -
23 Alexander Plant JR Seminole (Sanford) 5:32.31 -
24 Stephen Davis FR First Academy (Orlando) 5:37.20 -
25 Jose Escobar JR Lake Howell 5:39.93 -
26 Nikilkumar Kandala JR Seminole (Sanford) 5:41.63 -
27 Jonathan Robinson JR First Academy (Orlando) 5:42.59 -
28 Mark Marsh SO First Academy (Orlando) 5:43.03 -
29 Om Pathak JR Seminole (Sanford) 5:57.84 -
30 Conner Riley JR First Academy (Orlando) 6:00.19 -
31 Thurston Da Vitoria Lobo SO Trinity Prep 6:01.46 -
32 Nicholas Sweeney JR Bishop Moore 6:13.56   
33 Dylan Hugill FR First Academy (Orlando) 6:43.08 -
  Kimberly Nkere SR Lake Howell DNS   
  Jacob Rueda JR First Academy (Orlando) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nick Carpenter JR Trinity Prep 4:22.71 10
2 Brayden Seymour SO Hagerty 4:22.74 8
3 Marcus Lisman SR Bishop Moore 4:32.71 6
4 Liam Griffiths FR Bishop Moore 4:42.33 5
5 Jonathan Leon FR Hagerty 4:43.20 4
6 Noah Parks SO Bishop Moore 4:43.69 3
7 Reagan Eastlick JR Hagerty 4:51.86 2
8 Marek Orr FR Hagerty 4:55.74   
9 Bobby Munro SR Winter Park 4:56.86 1
10 Jeffrey Hill SR Trinity Prep 4:56.99 -
11 Dakotah Lucarelli-van buskir JR Bishop Moore 4:57.89   
12 Gabriel Fenton JR Winter Park 5:00.09 -
13 Max Weiss SR Winter Park 5:01.22 -
14 Jacob Smith SR Hagerty 5:03.55   
15 Diego Herrera FR Bishop Moore 5:04.24   
16 Andrew Stricklin 8 Trinity Prep 5:05.49 -
18 Griffin Hallemeier JR Winter Park 5:08.17 -
  Dante Lungaro SO Hagerty DNS