April 3, 2021
|
Cardinal Gibbons - Ft. Lauderdale, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aaliyah Butler JR Miami Northwestern 53.05 10
2 Pebbles Scott SR Miami Norland 54.07 8
3 Mackenzie Osher SR North Broward Prep 55.30 6
4 Courtney Green FR Gulliver Prep 57.29 5
5 Raquel Edwards FR Dillard 57.66 4
6 Michelle Petit-pointe SR Miami Northwestern 57.88 3
7 Jahnya Hill SR Northeast (OP) 58.15 2
8 Jinah Mickens-malik Senior Mater Academy 58.56 1
9 sydni studesville SO American Heritage 59.13 -
10 Keschay Smith JR Miami Northwestern 59.25 -
11 Samantha Kopf JR Spanish River 59.30 -
12 kailyn thompson JR Dillard 59.61 -
13 Alanah Woodie JR Olympic Heights 59.74 -
14 Ariana Julmisite FR Miami Norland 59.98 -
15 Jayda Bushay JR Miami Northwestern 1:00.76 -
16 Nyla-Marie Joseph-Guevara SR Fort Lauderdale 1:01.23 -
17 Abigail Mullings FR Northeast (OP) 1:01.84 -
18 Hailey Sinclaire SR Spanish River 1:02.04 -
19 Rachari Wildgooes 8 American Heritage 1:02.39 -
20 Kaniyah Johnson FR Dillard 1:03.32 -
21 Tiana Small JR Northeast (OP) 1:04.67 -
22 Arianna Abreu SO Douglas 1:04.88 -
23 Nalani Brown JR Gulliver Prep 1:04.95 -
24 Kayla Facey SO Fort Lauderdale 1:06.27 -
25 Olivia Zeff SO Douglas 1:06.39 -
26 Donna Jackson SO North Miami 1:06.90 -
27 Jaimee Rissman JR Spanish River 1:08.64 -
28 Jadeyn Collins FR FAU High 1:09.34 -
29 Christine Clarke FR Cardinal Gibbons 1:09.46 -
30 Jayonce Edwards SO Cardinal Gibbons 1:10.11 -
31 Amanda Rodopoulos JR Spanish River 1:10.52 -
32 Jada Whitfield SO Fort Lauderdale 1:11.01 -
33 Asia Stewart 6 Mater Academy 1:12.52 -
34 Bianca Cardenas FR SLAM (West Palm Beach) 1:13.01 -
35 Alexis Hagermann SO Olympic Heights 1:13.34 -
36 Briana Morris SR Miami Norland 1:13.47 -
37 Samanatha Hernandez FR NSU University School 1:13.93 -
38 Katherine Hernandez 8 NSU University School 1:14.67 -
39 Levana Amador JR FAU High 1:15.42 -
40 Ada Boesch 8 South Florida HEAT 1:16.08 -
41 Eva Zelaya JR Trinity Christian (LW) 1:17.54 -
42 Sofia Schorer Kaplan FR Douglas 1:18.88 -
43 Amber Cisneros 8 SLAM (West Palm Beach) 1:20.11 -
44 Jessica Lenois FR Highlands Christian 1:24.95 -
45 Selena Avilla SO Trinity Christian (LW) 1:29.17 -
46 Jessica Machiela 8 Trinity Christian (LW) 1:29.79 -
  Breanna Moss SR Miami Northwestern 57.88   
  Leilani Batista SO NSU University School NT   
  Veronica Roque SO St. Brendan DNS   
  Yanellie Villafane 7 SLAM (West Palm Beach) DNS   
  Melody Hyppolite SO Miami Norland DNS   
  Ruba Hidayath JR Monarch DNS   
  Jocelynn Brown SO Pembroke Pines Charter DNS   
  Rachel Robertson JR Pembroke Pines Charter DNS   
  Taylor Eppinger JR American Heritage DNS   
  Kenzaria McCare SO Miami Norland DNS   
  Emily Eades 7 Highlands Christian DNS   
  Monica Crispin Alba SO Cypress Bay DNS   
  Terreka Gibson SR North Miami DNS   
  Milena Graver SO Olympic Heights DNS   
  Kyla Facey SO Fort Lauderdale DNS   
  Jada Whitfield SO Fort Lauderdale DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Michelle Petit-pointe SR Miami Northwestern 57.88 3
15 Jayda Bushay JR Miami Northwestern 1:00.76 -
33 Asia Stewart 6 Mater Academy 1:12.52 -
34 Bianca Cardenas FR SLAM (West Palm Beach) 1:13.01 -
36 Briana Morris SR Miami Norland 1:13.47 -
44 Jessica Lenois FR Highlands Christian 1:24.95 -
  Breanna Moss SR Miami Northwestern 57.88   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
41 Eva Zelaya JR Trinity Christian (LW) 1:17.54 -
43 Amber Cisneros 8 SLAM (West Palm Beach) 1:20.11 -
45 Selena Avilla SO Trinity Christian (LW) 1:29.17 -
46 Jessica Machiela 8 Trinity Christian (LW) 1:29.79 -
  Jocelynn Brown SO Pembroke Pines Charter DNS   
  Yanellie Villafane 7 SLAM (West Palm Beach) DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Jada Whitfield SO Fort Lauderdale 1:11.01 -
37 Samanatha Hernandez FR NSU University School 1:13.93 -
39 Levana Amador JR FAU High 1:15.42 -
40 Ada Boesch 8 South Florida HEAT 1:16.08 -
  Monica Crispin Alba SO Cypress Bay DNS   
  Emily Eades 7 Highlands Christian DNS   
  Jada Whitfield SO Fort Lauderdale DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Christine Clarke FR Cardinal Gibbons 1:09.46 -
31 Amanda Rodopoulos JR Spanish River 1:10.52 -
35 Alexis Hagermann SO Olympic Heights 1:13.34 -
42 Sofia Schorer Kaplan FR Douglas 1:18.88 -
  Leilani Batista SO NSU University School NT   
  Veronica Roque SO St. Brendan DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Olivia Zeff SO Douglas 1:06.39 -
26 Donna Jackson SO North Miami 1:06.90 -
27 Jaimee Rissman JR Spanish River 1:08.64 -
38 Katherine Hernandez 8 NSU University School 1:14.67 -
  Melody Hyppolite SO Miami Norland DNS   
  Milena Graver SO Olympic Heights DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Hailey Sinclaire SR Spanish River 1:02.04 -
20 Kaniyah Johnson FR Dillard 1:03.32 -
22 Arianna Abreu SO Douglas 1:04.88 -
24 Kayla Facey SO Fort Lauderdale 1:06.27 -
28 Jadeyn Collins FR FAU High 1:09.34 -
30 Jayonce Edwards SO Cardinal Gibbons 1:10.11 -
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Ariana Julmisite FR Miami Norland 59.98 -
16 Nyla-Marie Joseph-Guevara SR Fort Lauderdale 1:01.23 -
19 Rachari Wildgooes 8 American Heritage 1:02.39 -
21 Tiana Small JR Northeast (OP) 1:04.67 -
  Kenzaria McCare SO Miami Norland DNS   
  Kyla Facey SO Fort Lauderdale DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 sydni studesville SO American Heritage 59.13 -
12 kailyn thompson JR Dillard 59.61 -
23 Nalani Brown JR Gulliver Prep 1:04.95 -
  Taylor Eppinger JR American Heritage DNS   
  Rachel Robertson JR Pembroke Pines Charter DNS   
  Ruba Hidayath JR Monarch DNS   
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Courtney Green FR Gulliver Prep 57.29 5
10 Keschay Smith JR Miami Northwestern 59.25 -
11 Samantha Kopf JR Spanish River 59.30 -
13 Alanah Woodie JR Olympic Heights 59.74 -
17 Abigail Mullings FR Northeast (OP) 1:01.84 -
  Terreka Gibson SR North Miami DNS   
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aaliyah Butler JR Miami Northwestern 53.05 10
2 Pebbles Scott SR Miami Norland 54.07 8
3 Mackenzie Osher SR North Broward Prep 55.30 6
5 Raquel Edwards FR Dillard 57.66 4
7 Jahnya Hill SR Northeast (OP) 58.15 2
8 Jinah Mickens-malik Senior Mater Academy 58.56 1