April 3, 2021
|
Cardinal Gibbons - Ft. Lauderdale, FL
|
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Moises Medina SR Spanish River 4:26.79 10
2 Sheldon Mccullum SR Douglas 4:32.68 8
3 Payton Caja SR Highlands Christian 4:33.08 6
4 Joshua Shields SR South Florida HEAT 4:39.00 5
5 Elan Bar-Nur SR Spanish River 4:40.22 4
6 Bryan Gonzalez SR Douglas 4:41.78 3
7 Marcus Surgent JR Spanish River 4:45.41 2
8 Bodey Miller SR Spanish River 4:47.97 1
9 Hunter Morgan FR South Florida HEAT 4:49.08 -
10 Sam Kennedy 8 South Florida HEAT 4:49.10 -
11 Dashon Gill FR Dillard 4:53.10 -
12 Gabrriel Carty SO Dillard 4:56.46 -
13 Diego Diaz SR Monarch 4:56.51 -
14 Jahron Momplaisir SR Miami Norland 4:58.97 -
15 Alejandro Duenas SR St. Brendan 4:59.30 -
16 Mathew Shortino JR Monarch 5:00.53 -
17 Stijn Rutten FR Gulliver Prep 5:00.70 -
18 Ryan Mays JR FAU High 5:02.16 -
19 Antonio Dugarte FR Cardinal Gibbons 5:05.50 -
20 Alec Voyles SO South Florida HEAT 5:06.07 -
21 Joel Williams SR Pompano Beach 5:15.70 -
22 Sebastian Stephens SR Gulliver Prep 5:16.16 -
23 Ricky Krissel FR American Heritage 5:20.35 -
24 Ethan Del Campo SO Pompano Beach 5:22.12 -
25 Benjamin Francis 6 Highlands Christian 5:23.08 -
26 Branden Vazquez SO Pembroke Pines Charter 5:23.59 -
27 Wilfny Noel 7 Highlands Christian 5:23.85 -
28 Fabian Dumorney SR Miami Norland 5:24.02 -
29 Leonardo Tornes SR Monarch 5:24.09 -
30 Quinn McCluskey SO Douglas 5:24.14 -
31 Xachary Bloom 8 Gulliver Prep 5:25.46 -
32 Evan Werth SO Pompano Beach 5:27.94 -
33 Ian Binnion SO Fort Lauderdale 5:29.47 -
34 Jacob Itzkowitz SO American Heritage 5:29.52 -
35 Mathew Danvers SO FAU High 5:30.66 -
36 Malchi Edwards SO Miami Norland 5:35.15 -
37 Zachary Caja FR Highlands Christian 5:35.61 -
38 Josiah Sinclair-Bergin 7 NSU University School 5:36.35 -
39 Daniel Valderrama JR Pembroke Pines Charter 5:36.39 -
40 Milo Cabianca 7 SLAM (West Palm Beach) 5:41.10 -
41 Basil Saunders SR Fort Lauderdale 5:43.61 -
42 Ryan Otarsh FR American Heritage 5:49.69 -
43 Steven Guerra SO SLAM (West Palm Beach) 5:51.40 -
44 Ryan Schwartz SO Pembroke Pines Charter 5:51.73 -
45 Paul Morency 8 Trinity Christian (LW) 5:55.06 -
46 Marlon Osman FR Miami Norland 6:11.37 -
47 Xavier Jackson JR Trinity Christian (LW) 6:13.90 -
48 Daniel Rodriguez FR American Heritage 6:14.29 -
49 Oscar De La Cruz 8 Trinity Christian (LW) 6:16.01 -
50 Adrian De La Cruz 7 Trinity Christian (LW) 7:02.55 -
  Greg Kovacs SR Spanish River DNF   
  Justin Spleha JR Spanish River DNF   
  Javed King 7 NSU University School DNS   
  Charles Sealy SR Miami Norland DNS   
  Jean Rodriquez   Mater Academy DNS   
  Lucas DaPalma FR Douglas DNS   
  Daniel Thompson SR Gulliver Prep DNS   
  Zack Zimmerman SO Fort Lauderdale DNS   
  Japrince Gaines JR Cardinal Gibbons DNS   
  Lukas Diaz JR South Florida HEAT DNS   
  Santiago Villada 7 SLAM (West Palm Beach) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Moises Medina SR Spanish River 4:26.79 10
2 Sheldon Mccullum SR Douglas 4:32.68 8
3 Payton Caja SR Highlands Christian 4:33.08 6
4 Joshua Shields SR South Florida HEAT 4:39.00 5
5 Elan Bar-Nur SR Spanish River 4:40.22 4
7 Marcus Surgent JR Spanish River 4:45.41 2
8 Bodey Miller SR Spanish River 4:47.97 1
9 Hunter Morgan FR South Florida HEAT 4:49.08 -
10 Sam Kennedy 8 South Florida HEAT 4:49.10 -
11 Dashon Gill FR Dillard 4:53.10 -
13 Diego Diaz SR Monarch 4:56.51 -
20 Alec Voyles SO South Florida HEAT 5:06.07 -
  Greg Kovacs SR Spanish River DNF   
  Justin Spleha JR Spanish River DNF   
  Japrince Gaines JR Cardinal Gibbons DNS   
  Lukas Diaz JR South Florida HEAT DNS   
  Zack Zimmerman SO Fort Lauderdale DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Gabrriel Carty SO Dillard 4:56.46 -
14 Jahron Momplaisir SR Miami Norland 4:58.97 -
15 Alejandro Duenas SR St. Brendan 4:59.30 -
16 Mathew Shortino JR Monarch 5:00.53 -
17 Stijn Rutten FR Gulliver Prep 5:00.70 -
18 Ryan Mays JR FAU High 5:02.16 -
19 Antonio Dugarte FR Cardinal Gibbons 5:05.50 -
22 Sebastian Stephens SR Gulliver Prep 5:16.16 -
23 Ricky Krissel FR American Heritage 5:20.35 -
29 Leonardo Tornes SR Monarch 5:24.09 -
38 Josiah Sinclair-Bergin 7 NSU University School 5:36.35 -
  Jean Rodriquez   Mater Academy DNS   
  Charles Sealy SR Miami Norland DNS   
  Daniel Thompson SR Gulliver Prep DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Joel Williams SR Pompano Beach 5:15.70 -
24 Ethan Del Campo SO Pompano Beach 5:22.12 -
25 Benjamin Francis 6 Highlands Christian 5:23.08 -
26 Branden Vazquez SO Pembroke Pines Charter 5:23.59 -
27 Wilfny Noel 7 Highlands Christian 5:23.85 -
28 Fabian Dumorney SR Miami Norland 5:24.02 -
30 Quinn McCluskey SO Douglas 5:24.14 -
31 Xachary Bloom 8 Gulliver Prep 5:25.46 -
32 Evan Werth SO Pompano Beach 5:27.94 -
33 Ian Binnion SO Fort Lauderdale 5:29.47 -
34 Jacob Itzkowitz SO American Heritage 5:29.52 -
35 Mathew Danvers SO FAU High 5:30.66 -
36 Malchi Edwards SO Miami Norland 5:35.15 -
37 Zachary Caja FR Highlands Christian 5:35.61 -
39 Daniel Valderrama JR Pembroke Pines Charter 5:36.39 -
40 Milo Cabianca 7 SLAM (West Palm Beach) 5:41.10 -
41 Basil Saunders SR Fort Lauderdale 5:43.61 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Bryan Gonzalez SR Douglas 4:41.78 3
42 Ryan Otarsh FR American Heritage 5:49.69 -
43 Steven Guerra SO SLAM (West Palm Beach) 5:51.40 -
44 Ryan Schwartz SO Pembroke Pines Charter 5:51.73 -
45 Paul Morency 8 Trinity Christian (LW) 5:55.06 -
46 Marlon Osman FR Miami Norland 6:11.37 -
47 Xavier Jackson JR Trinity Christian (LW) 6:13.90 -
48 Daniel Rodriguez FR American Heritage 6:14.29 -
49 Oscar De La Cruz 8 Trinity Christian (LW) 6:16.01 -
50 Adrian De La Cruz 7 Trinity Christian (LW) 7:02.55 -
  Javed King 7 NSU University School DNS   
  Lucas DaPalma FR Douglas DNS   
  Santiago Villada 7 SLAM (West Palm Beach) DNS