April 9, 2021
|
Orange Park - Orange Park, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Matthew Stratton JR St. Johns Country Day 9:36.91 10
2 Steven Cartwright JR Nease 9:56.15 8
3 Jemesu Picone JR Bartram Trail 9:58.27 6
4 Garrett Kauzlarich JR Bartram Trail 10:04.58 5
5 Logan Sallas JR Bartram Trail 10:07.84 4
6 Graham Myers FR Oakleaf 10:09.47 3
7 Justin Presley SR Bartram Trail 10:10.21 2
8 Aiden Champagne SR Nease 10:19.54 1
9 Sebastian Martinez-Wittinghan SR Nease 10:20.30 -
10 Jaxon McKim JR Nease 10:26.29 -
11 Carlton Waiguru SR Clay 11:00.25 -
12 Ronan Bozeman SO Fleming Island 11:19.77 -
13 Dylan Anderson JR Middleburg 11:26.46 -
14 Chase Van Ginkel JR Fleming Island 11:29.20 -
15 Ayden Harper SR Middleburg 11:36.91 -
16 Kole Mussante SO Middleburg 11:37.94 -
17 Christian Norfolk FR Matanzas 11:40.75 -
18 Logan Moore SO Middleburg 11:47.87 -
19 Andrew Hatten SO Matanzas 11:48.82 -
20 Aldrin Pelayo JR Oakleaf 11:52.75 -
21 Connor Henry SR Fleming Island 11:53.60 -
22 Ethan Sproull SO Flagler Palm Coast 12:01.11 -
23 Christian Mayfield SO Orange Park 12:10.81 -
24 Ernest Kretschmar JR Oakleaf 12:25.67 -
25 Evan Willams FR Flagler Palm Coast 12:38.67 -
26 Ethan Aromanda FR Flagler Palm Coast 12:46.43 -
27 Christopher Romero SR Orange Park 13:19.51 -
28 Gehrig Van De Water SO Orange Park 13:25.99 -
29 Kevin Martinez SR Ridgeview (OP) 13:51.13 -
30 Alex Roble SR Interlachen 14:03.34 -
31 James Goslee SO Orange Park 14:23.72 -
32 Adam Olalde JR Interlachen 14:40.05 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Matthew Stratton JR St. Johns Country Day 9:36.91 9:02.30 10
2 Steven Cartwright JR Nease 9:56.15 9:26.35 8
3 Jemesu Picone JR Bartram Trail 9:58.27 9:40.33 6
4 Garrett Kauzlarich JR Bartram Trail 10:04.58 8:58.08 5
5 Logan Sallas JR Bartram Trail 10:07.84 12:03.33 4
6 Graham Myers FR Oakleaf 10:09.47 9:32.91 3
7 Justin Presley SR Bartram Trail 10:10.21 7:43.76 2
8 Aiden Champagne SR Nease 10:19.54 13:06.82 1
9 Sebastian Martinez-Wittinghan SR Nease 10:20.30 8:22.45 -
10 Jaxon McKim JR Nease 10:26.29 12:56.60 -
11 Carlton Waiguru SR Clay 11:00.25 12:59.10 -
12 Ronan Bozeman SO Fleming Island 11:19.77 9:51.40 -
13 Dylan Anderson JR Middleburg 11:26.46 9:09.17 -
14 Chase Van Ginkel JR Fleming Island 11:29.20 10:54.74 -
17 Christian Norfolk FR Matanzas 11:40.75 13:53.90 -
18 Logan Moore SO Middleburg 11:47.87 8:36.75 -
19 Andrew Hatten SO Matanzas 11:48.82 10:37.94 -
20 Aldrin Pelayo JR Oakleaf 11:52.75 11:38.50 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Ayden Harper SR Middleburg 12:18.73 8:28.75 11:36.91 11:09.04 9:03.59 -
16 Kole Mussante SO Middleburg 8:50.44 13:43.57 11:37.94 12:19.82 10:14.19 -
21 Connor Henry SR Fleming Island 14:52.00 8:19.52 11:53.60 11:17.92 9:45.16 -
22 Ethan Sproull SO Flagler Palm Coast 12:37.17 11:53.90 12:01.11 10:12.95 9:22.47 -
23 Christian Mayfield SO Orange Park 13:53.13 12:18.12 12:10.81 11:12.35 12:47.35 -
24 Ernest Kretschmar JR Oakleaf 10:48.74 12:25.67 12:25.67 15:24.63 12:40.59 -
25 Evan Willams FR Flagler Palm Coast 10:44.87 10:29.70 12:38.67 10:14.53 15:17.99 -
26 Ethan Aromanda FR Flagler Palm Coast 11:14.46 15:35.05 12:46.43 9:19.50 13:09.43 -
27 Christopher Romero SR Orange Park 14:15.48 17:11.37 13:19.51 15:43.43 17:19.37 -
28 Gehrig Van De Water SO Orange Park 15:02.71 10:12.56 13:25.99 17:11.67 16:47.49 -
29 Kevin Martinez SR Ridgeview (OP) 13:59.45 12:36.33 13:51.13 10:23.35 13:42.82 -
30 Alex Roble SR Interlachen 16:43.58 11:14.68 14:03.34 12:39.01 12:13.71 -
31 James Goslee SO Orange Park 13:23.26 16:07.37 14:23.72 16:16.01 15:15.55 -
32 Adam Olalde JR Interlachen 11:00.04 12:54.45 14:40.05 11:08.84 11:17.64 -