February 19, 2021
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Willie McCray SR Lehigh 2:01.59 10
2 Jacob Fritz JR Ida Baker 2:02.18 8
3 Ber'Narjay Jackson SR Dunbar 2:07.27 6
4 Ryan Kinney JR Ida Baker 2:07.50 5
5 Jared Olitsky Senior Estero 2:10.69 4
6 Hector Toro FR Naples 2:15.51 3
7 Matthew Damouni FR Naples 2:15.69 2
8 Joshua Dorestin FR Dunbar 2:16.01 1
9 Riley Reiter Senior Estero 2:18.33 -
10 Ever Galeas JR East Lee County 2:19.70 -
11 Rubens Michel SR Riverdale 2:21.15 -
12 Baine Dionne SO South Fort Myers 2:21.91 -
13 Angelo Rogato JR Ida Baker 2:22.08 -
14 Olmar Bartolon FR Dunbar 2:22.57 -
15 Preston Gibson FR Naples 2:23.47 -
16 Nathan Horvath JR Riverdale 2:23.70 -
17 Chase Hill SO Fort Myers 2:23.81 -
18 Maxwell Burks SO Bonita Springs 2:25.29 -
19 Joshua Sykes SO Oasis 2:25.42 -
20 Javier Paz JR Lehigh 2:26.03 -
21 Dennis Thomas SO Lehigh 2:26.39 -
22 Jonathan De Haan JR Riverdale 2:26.64 -
23 Juan Suarez SR East Lee County 2:27.41 -
24 Trey Wagner FR Fort Myers 2:28.02 -
25 Payton Arabie Senior Estero 2:29.45 -
26 Miguel Chavez SO East Lee County 2:30.76 -
27 Stavros Maillakakis SO Cypress Lake 2:33.20 -
28 Lucas McGovern SO Oasis 2:33.39 -
29 Tai Hopper SO Southwest Florida Christian 2:33.68 -
30 Jorge Arias JR North Fort Myers 2:33.69 -
31 Martin Campusano SO Cape Coral 2:34.89 -
32 Hudson Hamilton FR Fort Myers 2:39.40 -
33 Eric Perez FR Gateway (Fort Myers) 2:39.95 -
34 Mason Menassa FR Cape Coral 2:40.02 -
35 Angel Aday SR Cape Coral 2:41.29 -
36 Sebastian Franco FR Oasis 2:50.05 -
37 Phillip Hulley FR Gateway (Fort Myers) 2:51.14 -
38 Omar Buenrostro SO Bonita Springs 2:52.65 -
39 Lucas Castillo FR North Fort Myers 2:53.91 -
40 Truman Wright 7 Southwest Florida Christian 3:15.86 -
41 Jefferson Lindero FR Gateway (Fort Myers) 3:26.38 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Willie McCray SR Lehigh 2:01.59 10
2 Jacob Fritz JR Ida Baker 2:02.18 8
3 Ber'Narjay Jackson SR Dunbar 2:07.27 6
4 Ryan Kinney JR Ida Baker 2:07.50 5
5 Jared Olitsky Senior Estero 2:10.69 4
6 Hector Toro FR Naples 2:15.51 3
7 Matthew Damouni FR Naples 2:15.69 2
8 Joshua Dorestin FR Dunbar 2:16.01 1
11 Rubens Michel SR Riverdale 2:21.15 -
15 Preston Gibson FR Naples 2:23.47 -
16 Nathan Horvath JR Riverdale 2:23.70 -
20 Javier Paz JR Lehigh 2:26.03 -
21 Dennis Thomas SO Lehigh 2:26.39 -
24 Trey Wagner FR Fort Myers 2:28.02 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Riley Reiter Senior Estero 2:18.33 -
12 Baine Dionne SO South Fort Myers 2:21.91 -
14 Olmar Bartolon FR Dunbar 2:22.57 -
17 Chase Hill SO Fort Myers 2:23.81 -
22 Jonathan De Haan JR Riverdale 2:26.64 -
25 Payton Arabie Senior Estero 2:29.45 -
27 Stavros Maillakakis SO Cypress Lake 2:33.20 -
29 Tai Hopper SO Southwest Florida Christian 2:33.68 -
30 Jorge Arias JR North Fort Myers 2:33.69 -
31 Martin Campusano SO Cape Coral 2:34.89 -
32 Hudson Hamilton FR Fort Myers 2:39.40 -
33 Eric Perez FR Gateway (Fort Myers) 2:39.95 -
34 Mason Menassa FR Cape Coral 2:40.02 -
35 Angel Aday SR Cape Coral 2:41.29 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ever Galeas JR East Lee County 2:19.70 -
13 Angelo Rogato JR Ida Baker 2:22.08 -
18 Maxwell Burks SO Bonita Springs 2:25.29 -
19 Joshua Sykes SO Oasis 2:25.42 -
23 Juan Suarez SR East Lee County 2:27.41 -
26 Miguel Chavez SO East Lee County 2:30.76 -
28 Lucas McGovern SO Oasis 2:33.39 -
36 Sebastian Franco FR Oasis 2:50.05 -
37 Phillip Hulley FR Gateway (Fort Myers) 2:51.14 -
38 Omar Buenrostro SO Bonita Springs 2:52.65 -
39 Lucas Castillo FR North Fort Myers 2:53.91 -
40 Truman Wright 7 Southwest Florida Christian 3:15.86 -
41 Jefferson Lindero FR Gateway (Fort Myers) 3:26.38 -