March 9, 2021
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Marcus Allen SO Flagler Palm Coast 23.29 10
2 Aidan dixon SO Atlantic (PO) 23.32 8
3 D'Zirath Steward SO Flagler Palm Coast 23.34 6
4 Dennis Murray FR Flagler Palm Coast 23.48 5
5 Isaac Oliver SO Seabreeze 23.54 4
6 thomonte Curry FR Atlantic (PO) 23.83 3
7 Brandon Kalasnik SO Flagler Palm Coast 24.02 2
8 Sho'Marion Gaines FR Matanzas 24.06 1
9 Jamil Cunningham FR DeLand 24.08 -
10 E'Zaiah Shine FR Flagler Palm Coast 24.31 -
11 Eduardo Luna SO Flagler Palm Coast 24.49 -
11 Alfred Washington SO Flagler Palm Coast 24.49 -
13 Elyjah Gilyard FR Flagler Palm Coast 24.66 -
14 Eli Campbell SO Seabreeze 24.91 -
15 Connor Barrie SO Spruce Creek 24.95 -
16 Trevon Jones FR Mainland 25.10 -
17 Xavier Voltaire SO Spruce Creek 25.26 -
18 Treneir Washington SO Mainland 25.28 -
19 Kavon Davis SO Mainland 25.30 -
20 David Onwunali SO Spruce Creek 25.54 -
21 Rodney Hill FR Flagler Palm Coast 25.67 -
22 Rameir Gordon FR Deltona 25.78 -
23 Charles (CJ) Hamlin SO Spruce Creek 26.02 -
24 Malik Murray FR Matanzas 26.09 -
25 Shamar Durham FR Seabreeze 26.11 -
26 Chris Sepe SO Father Lopez 26.15 -
27 Demond Noelien FR Mainland 26.18 -
28 Justin Brown FR University (OC) 26.20 -
29 Clarence MCCloud FR Mainland 26.29 -
30 Ryan Parker SO Spruce Creek 26.30 -
31 Andrew Wilder SO University (OC) 26.32 -
32 Chandler Mitzo FR University (OC) 26.33 -
33 Gabriel Costa FR Flagler Palm Coast 26.34 -
34 Jonah Ginocchetti SO Father Lopez 26.83 -
35 Corey Hill FR Mainland 26.96 -
36 Marquis McCants FR Mainland 27.00 -
37 Michael Stevens SO Flagler Palm Coast 27.05 -
38 Jace Marshall SO Mainland 27.15 -
39 Noah Muni FR Father Lopez 27.23 -
40 Caleb Moy FR Flagler Palm Coast 27.24 -
41 Jared Welty SO Spruce Creek 27.33 -
42 Isaac Moten SO Calvary Christian (OB) 27.38 -
43 Blaine O'neal FR Spruce Creek 27.77 -
44 Jordan Young FR Father Lopez 27.85 -
45 Isaiah Davis SO Flagler Palm Coast 27.93 -
46 Austin Boylan-Bailey SO Flagler Palm Coast 28.30 -
47 Jaylin Henry FR University (OC) 28.43 -
48 Shadi Jaber SO University (OC) 28.57 -
49 Jordan Buchanan SO Pine Ridge 28.64 -
50 James Tate FR Father Lopez 28.66 -
51 Sebastian Azevedo SO Flagler Palm Coast 28.80 -
52 Tyron Troutman FR Seabreeze 28.82 -
53 Kheron Duprat FR Pine Ridge 28.93 -
53 lawrence Sampson SO Spruce Creek 28.93 -
55 Maxwell Lee FR Flagler Palm Coast 29.03 -
56 Joshua Davis SO Flagler Palm Coast 29.73 -
57 Jake Diaz SO Flagler Palm Coast 29.93 -
58 WILL HILL SO New Smyrna Beach 30.15 -
59 Kal-el Smith FR Matanzas 30.24 -
60 Bryan Duran FR First Baptist (Bunnell) 30.75 -
61 Fady Zaghloul FR Spruce Creek 31.79 -
62 Diego Costa FR Flagler Palm Coast 32.02 -
63 Alijah Durden FR Pine Ridge 32.67 -
64 Cole Zonca SO Father Lopez 33.47 -
  Jayden Rivera FR Deltona NT -
Boys' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Trevon Jones FR Mainland 29.37 18.33 22.85 22.85 31.63 30.63 25.10 -
24 Malik Murray FR Matanzas 29.22 21.40 18.27 24.53 24.01 28.44 26.09 -
31 Andrew Wilder SO University (OC) 23.96 25.53 23.69 26.85 31.59 18.43 26.32 -
35 Corey Hill FR Mainland 29.93 20.49 24.81 19.42 30.20 31.01 26.96 -
43 Blaine O'neal FR Spruce Creek 30.83 34.16 26.66 31.94 32.22 31.38 27.77 -
59 Kal-el Smith FR Matanzas 25.71 29.34 37.50 36.29 33.57 23.89 30.24 -
Boys' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
34 Jonah Ginocchetti SO Father Lopez 19.86 29.25 33.81 25.49 31.93 26.83 18.79 -
58 WILL HILL SO New Smyrna Beach 24.43 23.52 36.79 26.23 27.74 30.15 26.54 -
64 Cole Zonca SO Father Lopez 30.13 27.11 27.78 42.51 40.17 33.47 31.13 -
  Jayden Rivera FR Deltona NT NT NT NT NT NT NT -
Boys' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Justin Brown FR University (OC) 26.20 19.65 33.28 23.85 33.28 31.18 -
53 lawrence Sampson SO Spruce Creek 28.93 26.91 29.22 26.33 34.43 30.09 -
56 Joshua Davis SO Flagler Palm Coast 29.73 38.36 36.27 32.71 36.27 37.76 -
61 Fady Zaghloul FR Spruce Creek 31.79 33.70 25.75 26.39 30.84 28.62 -
62 Diego Costa FR Flagler Palm Coast 32.02 22.74 39.71 36.83 39.39 34.59 -
Boys' 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
46 Austin Boylan-Bailey SO Flagler Palm Coast 20.10 24.06 24.63 34.81 36.23 28.30 30.57 -
50 James Tate FR Father Lopez 20.35 22.65 36.12 35.26 34.68 28.66 26.08 -
51 Sebastian Azevedo SO Flagler Palm Coast 22.18 29.67 22.18 27.36 28.23 28.80 21.03 -
52 Tyron Troutman FR Seabreeze 31.13 23.64 28.25 37.47 22.77 28.82 29.11 -
57 Jake Diaz SO Flagler Palm Coast 37.12 27.24 31.43 30.83 25.74 29.93 27.24 -
60 Bryan Duran FR First Baptist (Bunnell) 28.29 21.53 28.29 25.22 28.29 30.75 23.68 -
63 Alijah Durden FR Pine Ridge 30.71 29.41 33.65 33.00 27.45 32.67 32.35 -
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
23 Charles (CJ) Hamlin SO Spruce Creek 20.30 26.02 -
36 Marquis McCants FR Mainland 26.73 27.00 -
38 Jace Marshall SO Mainland 32.86 27.15 -
39 Noah Muni FR Father Lopez 28.32 27.23 -
42 Isaac Moten SO Calvary Christian (OB) 23.55 27.38 -
45 Isaiah Davis SO Flagler Palm Coast 32.96 27.93 -
53 Kheron Duprat FR Pine Ridge 24.31 28.93 -
55 Maxwell Lee FR Flagler Palm Coast 27.58 29.03 -
Boys' 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Shamar Durham FR Seabreeze 20.89 26.11 26.38 32.38 24.55 -
27 Demond Noelien FR Mainland 27.75 26.18 30.11 30.90 18.59 -
29 Clarence MCCloud FR Mainland 22.09 26.29 27.87 28.40 31.03 -
30 Ryan Parker SO Spruce Creek 29.99 26.30 22.89 31.30 33.93 -
37 Michael Stevens SO Flagler Palm Coast 28.95 27.05 23.81 19.48 29.22 -
41 Jared Welty SO Spruce Creek 25.42 27.33 23.23 23.23 19.95 -
44 Jordan Young FR Father Lopez 20.33 27.85 35.65 25.35 27.30 -
48 Shadi Jaber SO University (OC) 26.57 28.57 20.00 20.00 20.57 -
Boys' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Eli Campbell SO Seabreeze 19.18 23.42 27.41 24.91 18.69 32.39 -
17 Xavier Voltaire SO Spruce Creek 20.97 22.99 26.53 25.26 30.32 18.70 -
18 Treneir Washington SO Mainland 22.00 17.95 29.83 25.28 17.70 32.11 -
19 Kavon Davis SO Mainland 27.58 30.62 22.77 25.30 31.38 29.61 -
26 Chris Sepe SO Father Lopez 18.83 26.94 27.72 26.15 28.51 23.54 -
33 Gabriel Costa FR Flagler Palm Coast 30.82 20.81 20.29 26.34 29.77 25.55 -
40 Caleb Moy FR Flagler Palm Coast 24.25 24.25 33.78 27.24 22.34 20.43 -
47 Jaylin Henry FR University (OC) 34.40 33.27 21.33 28.43 33.27 35.54 -
Boys' 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Alfred Washington SO Flagler Palm Coast 24.49 22.53 -
11 Eduardo Luna SO Flagler Palm Coast 24.49 21.07 -
13 Elyjah Gilyard FR Flagler Palm Coast 24.66 24.17 -
15 Connor Barrie SO Spruce Creek 24.95 29.20 -
20 David Onwunali SO Spruce Creek 25.54 17.88 -
22 Rameir Gordon FR Deltona 25.78 31.46 -
32 Chandler Mitzo FR University (OC) 26.33 21.59 -
49 Jordan Buchanan SO Pine Ridge 28.64 23.20 -
Boys' 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Marcus Allen SO Flagler Palm Coast 19.80 21.43 23.29 22.60 22.13 26.55 10
6 thomonte Curry FR Atlantic (PO) 26.46 16.92 23.83 27.89 26.46 16.68 3
7 Brandon Kalasnik SO Flagler Palm Coast 18.98 30.75 24.02 27.39 17.06 28.11 2
10 E'Zaiah Shine FR Flagler Palm Coast 27.23 29.42 24.31 31.61 21.40 26.99 -
21 Rodney Hill FR Flagler Palm Coast 32.60 22.59 25.67 19.51 30.04 24.13 -
Boys' 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
2 Aidan dixon SO Atlantic (PO) 27.06 28.92 23.32 20.53 8
3 D'Zirath Steward SO Flagler Palm Coast 23.34 21.71 23.34 17.28 6
4 Dennis Murray FR Flagler Palm Coast 19.73 20.20 23.48 29.35 5
5 Isaac Oliver SO Seabreeze 22.37 20.95 23.54 19.54 4
8 Sho'Marion Gaines FR Matanzas 25.51 26.71 24.06 27.43 1
9 Jamil Cunningham FR DeLand 19.27 30.83 24.08 21.44 -