March 3, 2021
|
Spruce Creek - Port Orange, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Darnell Rooplal SR Atlantic (PO) 4:46.95 6
2 Trent Crick SR Seabreeze 4:58.77 4
3 Hayden Herndon FR Seabreeze 5:03.20 3
4 Langston Scott JR Spruce Creek 5:09.29 2
5 Dean Cobb JR Spruce Creek 5:15.24 1
6 Zachery Russell SO Atlantic (PO) 5:16.71 -
7 Cooper Foxman JR Atlantic (PO) 5:20.27 -
8 Barry Sherman JR Atlantic (PO) 5:21.08 -
9 Cameron Driggers SO Flagler Palm Coast 5:21.33 -
10 Cole Bowman JR Mainland 5:23.91 -
11 Noah Parris SO Seabreeze 5:26.09 -
12 Frank Sinton FR Seabreeze 5:26.37 -
13 Cade Gallman SO Seabreeze 5:26.60 -
14 Brian Blackwood JR Seabreeze 5:28.35 -
15 Jayce Newman SO Flagler Palm Coast 5:38.07 -
16 Evan Willams FR Flagler Palm Coast 5:41.43 -
17 Ethan Aromanda FR Flagler Palm Coast 5:44.53 -
18 Tyler Miller FR Seabreeze 5:45.36 -
19 Juan Beltran FR Spruce Creek 5:45.50 -
20 Leonard Marinaccio SR Seabreeze 5:45.76 -
21 Klellan Lubbe SO Seabreeze 5:50.54 -
22 Shane Patel JR Spruce Creek 5:51.61 -
23 Ryan Gayton FR Spruce Creek 5:51.65 -
24 Kristian Zimmerman FR Spruce Creek 5:54.94 -
25 Adam Minarchik SO Mainland 6:01.73 -
26 Will Gianini FR Spruce Creek 6:02.49 -
27 Cole Hollman FR Spruce Creek 6:02.84 -
28 Andrew Wheeler SO Flagler Palm Coast 6:02.88 -
29 Joseph Bondi SR Mainland 6:16.44 -
30 Rashad Stokes JR Mainland 6:19.11 -
  Matthew Olsen FR Flagler Palm Coast NT -
  Logan Camara SO Mainland NT -
  Peter Phan FR Mainland NT -
  Ryan Hentzel JR Mainland NT -
  Jacob Labonte JR Seabreeze NT -
  Christian Boudreau FR Seabreeze NT -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Hayden Herndon FR Seabreeze 5:03.20 3
10 Cole Bowman JR Mainland 5:23.91 -
12 Frank Sinton FR Seabreeze 5:26.37 -
13 Cade Gallman SO Seabreeze 5:26.60 -
23 Ryan Gayton FR Spruce Creek 5:51.65 -
24 Kristian Zimmerman FR Spruce Creek 5:54.94 -
25 Adam Minarchik SO Mainland 6:01.73 -
26 Will Gianini FR Spruce Creek 6:02.49 -
27 Cole Hollman FR Spruce Creek 6:02.84 -
28 Andrew Wheeler SO Flagler Palm Coast 6:02.88 -
29 Joseph Bondi SR Mainland 6:16.44 -
30 Rashad Stokes JR Mainland 6:19.11 -
  Logan Camara SO Mainland NT -
  Matthew Olsen FR Flagler Palm Coast NT -
  Peter Phan FR Mainland NT -
  Ryan Hentzel JR Mainland NT -
  Jacob Labonte JR Seabreeze NT -
  Christian Boudreau FR Seabreeze NT -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Darnell Rooplal SR Atlantic (PO) 4:46.95 6
2 Trent Crick SR Seabreeze 4:58.77 4
4 Langston Scott JR Spruce Creek 5:09.29 2
5 Dean Cobb JR Spruce Creek 5:15.24 1
6 Zachery Russell SO Atlantic (PO) 5:16.71 -
7 Cooper Foxman JR Atlantic (PO) 5:20.27 -
8 Barry Sherman JR Atlantic (PO) 5:21.08 -
9 Cameron Driggers SO Flagler Palm Coast 5:21.33 -
11 Noah Parris SO Seabreeze 5:26.09 -
14 Brian Blackwood JR Seabreeze 5:28.35 -
15 Jayce Newman SO Flagler Palm Coast 5:38.07 -
16 Evan Willams FR Flagler Palm Coast 5:41.43 -
17 Ethan Aromanda FR Flagler Palm Coast 5:44.53 -
18 Tyler Miller FR Seabreeze 5:45.36 -
19 Juan Beltran FR Spruce Creek 5:45.50 -
20 Leonard Marinaccio SR Seabreeze 5:45.76 -
21 Klellan Lubbe SO Seabreeze 5:50.54 -
22 Shane Patel JR Spruce Creek 5:51.61 -