February 27, 2021
|
Riverview Sarasota - Sarasota, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Elijah Gant SR Lennard 22.12 10 -2.3
2 Tawaski Abrams FR Dunbar 22.28 8 -2.3
3 Teagen Sabo SR North Port 22.49 6 -2.3
4 Jayshon Platt JR Venice 22.63 5 -2.2
5 Caleb Bradley SO Booker 22.73 4 -1.5
6 Zack Yunusha SR Wharton 22.89 3 -2.3
7 Greg Thomas SR Dunbar 22.98 2 -2.3
8 Elijah Lear SR North Port 23.07 1 -2.2
9 Julien Boyer JR Bayshore 23.20 - -2.2
10 Tavis Wilson SR Wharton 23.34 - -2.3
11 Hakeem Monroe JR Lennard 23.47 - -2.0
12 John Arnone SR Newsome 23.53 - -2.2
13 Malachi Long JR Lennard 23.69 - -1.5
14 Larry Shannon SO Venice 23.83 - -1.3
15 Aaron Pasick JR Lemon Bay 23.98 - 0.1
16 Ethan Robinson JR Newsome 24.17 - -2.0
17 Johnell Williams JR Riverview (Sarasota) 24.27 - 0.1
18 Michael Hendrickson JR Sarasota 24.31 - -2.2
19 Michael Harris SO North Port 24.42 - -1.5
20 ELIJAH GADDY FR Osceola (Seminole) 24.55 - -0.2
21 Omari Hayes JR Venice 24.59 - -1.5
22 Aarontae Wesley FR Port Charlotte 24.73 - -0.2
23 Zane Tisdale SO Sarasota 24.91 - -0.1
24 Teagan Randall FR Braden River 24.96 - -0.1
25 Ty Smith JR Oasis 24.99 - -0.9
26 Jaikobie Barnes JR Bayshore 25.00 - -0.3
27 KALEB HARROLD JR Osceola (Seminole) 25.04 - -1.3
28 Greg Williams JR Port Charlotte 25.07 - -2.0
29 Cameron Heald SR Cardinal Mooney 25.18 - -2.0
30 Cornell Thomas JR Manatee 25.20 - -1.3
31 Anthony Campbell FR Braden River 25.23 - -0.3
32 Ashlee Bellvue SO Dunbar 25.26 - -0.2
33 Malachi Brand SO Braden River 25.31 - -0.3
34 Bryce Thayer FR Port Charlotte 25.40 - -1.0
35 Davon Harris JR Manatee 25.41 - 0.1
36 Brenden Mills JR George Steinbrenner 25.59 - -0.1
37 Sean Scurry FR Cardinal Mooney 25.77 - -0.1
38 Luke Petitta SO Riverview (Sarasota) 26.03 - -1.0
39 Ian Costa SR Oasis 26.17 - -0.3
40 Tony Lenchinsky SO Lakewood Ranch 26.42 - -0.3
41 Eli Daniels SR Lakewood Ranch 26.54 - -1.5
42 Daylan Craft JR Lemon Bay 26.90 - 0.1
43 Dylan Cirillo SO Oasis 31.72 - -0.9
  Cade Dole 6 Bradenton Christian DNS    -
  Devin Deluna SR George Steinbrenner DNS    -
  Ryan Behn JR Booker DNS    -
  Harrison Mello 6 Bradenton Christian DNS    -
  Johnathan Lyons JR Bayshore DNS    -
  Donnie Hjelm SO IMG Academy DNS    -
  Jamal Pollock SR Booker DNS    -
  Jaleel Duncan JR Lakewood Ranch DNS    -
  Cooper Flerlage SO Cardinal Mooney DNS    -
  Joe Scott FR Lemon Bay DNS    -
  Lamar Frederick SR Newsome DNS    -
  Javen Courageux JR Riverview (Sarasota) DNS    -
  Alix Warren FR Sarasota DNS    -
  Johnnie Cason SR Wharton DNS    -
  Joseph Clarke FR Out-of-Door DNS    -
  JEREMIAH SCOTT FR Osceola (Seminole) DNS    -
  Shawn Richburg Jr. SR George Steinbrenner DNS    -
  Vomari Welch JR Manatee DNS    -
  William Patrick JR Sarasota DNS    -
  Colten Dempsey 7 Bradenton Christian DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Ty Smith JR Oasis 24.99 -
43 Dylan Cirillo SO Oasis 31.72 -
  Colten Dempsey 7 Bradenton Christian DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 ELIJAH GADDY FR Osceola (Seminole) 24.55 -
22 Aarontae Wesley FR Port Charlotte 24.73 -
32 Ashlee Bellvue SO Dunbar 25.26 -
  Jaleel Duncan JR Lakewood Ranch DNS   
  JEREMIAH SCOTT FR Osceola (Seminole) DNS   
  Joe Scott FR Lemon Bay DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Bryce Thayer FR Port Charlotte 25.40 -
38 Luke Petitta SO Riverview (Sarasota) 26.03 -
  Alix Warren FR Sarasota DNS   
  Joseph Clarke FR Out-of-Door DNS   
  Harrison Mello 6 Bradenton Christian DNS   
  Cade Dole 6 Bradenton Christian DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Jaikobie Barnes JR Bayshore 25.00 -
31 Anthony Campbell FR Braden River 25.23 -
33 Malachi Brand SO Braden River 25.31 -
39 Ian Costa SR Oasis 26.17 -
40 Tony Lenchinsky SO Lakewood Ranch 26.42 -
  Vomari Welch JR Manatee DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Zane Tisdale SO Sarasota 24.91 -
24 Teagan Randall FR Braden River 24.96 -
36 Brenden Mills JR George Steinbrenner 25.59 -
37 Sean Scurry FR Cardinal Mooney 25.77 -
  Cooper Flerlage SO Cardinal Mooney DNS   
  Johnathan Lyons JR Bayshore DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Aaron Pasick JR Lemon Bay 23.98 -
17 Johnell Williams JR Riverview (Sarasota) 24.27 -
35 Davon Harris JR Manatee 25.41 -
42 Daylan Craft JR Lemon Bay 26.90 -
  William Patrick JR Sarasota DNS   
  Javen Courageux JR Riverview (Sarasota) DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Larry Shannon SO Venice 23.83 -
27 KALEB HARROLD JR Osceola (Seminole) 25.04 -
30 Cornell Thomas JR Manatee 25.20 -
  Donnie Hjelm SO IMG Academy DNS   
  Shawn Richburg Jr. SR George Steinbrenner DNS   
  Johnnie Cason SR Wharton DNS   
Boys' 200 Meters Section 8
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Hakeem Monroe JR Lennard 23.47 -
16 Ethan Robinson JR Newsome 24.17 -
28 Greg Williams JR Port Charlotte 25.07 -
29 Cameron Heald SR Cardinal Mooney 25.18 -
  Devin Deluna SR George Steinbrenner DNS   
  Jamal Pollock SR Booker DNS   
Boys' 200 Meters Section 9
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Caleb Bradley SO Booker 22.73 4
13 Malachi Long JR Lennard 23.69 -
19 Michael Harris SO North Port 24.42 -
21 Omari Hayes JR Venice 24.59 -
41 Eli Daniels SR Lakewood Ranch 26.54 -
  Ryan Behn JR Booker DNS   
Boys' 200 Meters Section 10
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jayshon Platt JR Venice 22.63 5
8 Elijah Lear SR North Port 23.07 1
9 Julien Boyer JR Bayshore 23.20 -
12 John Arnone SR Newsome 23.53 -
18 Michael Hendrickson JR Sarasota 24.31 -
  Lamar Frederick SR Newsome DNS   
Boys' 200 Meters Section 11
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elijah Gant SR Lennard 22.12 10
2 Tawaski Abrams FR Dunbar 22.28 8
3 Teagen Sabo SR North Port 22.49 6
6 Zack Yunusha SR Wharton 22.89 3
7 Greg Thomas SR Dunbar 22.98 2
10 Tavis Wilson SR Wharton 23.34 -