March 26, 2021
|
Astronaut HS - Titusville, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chandler Smith JR Bishop Moore 51.85 10
2 Brendan O'Quinn SR Father Lopez 52.88 8
3 Owen Jones JR West Shore 54.58 6
4 Aaron Freeman FR Rockledge 55.51 5
5 Josiah Allan 8 Cocoa 55.77 4
6 Mark Nonsant SO Bishop Moore 55.83 3
7 Cody Causey JR Astronaut 55.87 2
8 Larry Lee SO Astronaut 56.04 1
9 Kaden Koby FR Merritt Island 56.28 -
10 John Shircliff SR Bishop Moore 56.69 -
11 Keyon Carter FR Rockledge 57.49 -
12 Richard Hargrove SR Titusville 57.88 -
13 Dallas Donahue SO Merritt Island 57.93 -
14 Riley Jones SO Titusville 58.27 -
15 Samir Edwards SO Rockledge 58.53 -
16 Sean Mayo SO Merritt Island 59.21 -
17 Jessie Perez FR Rockledge 59.26 -
18 Tristin Wiler SO Space Coast 59.96 -
19 David Hammer JR Titusville 1:00.39 -
20 Elijah Martinez FR Cocoa 1:00.52 -
21 Nathan Perrine SO Astronaut 1:00.74 -
22 Dan Ferrer JR Satellite 1:01.07 -
23 Andrew Fronk SO Melbourne Central Catholic 1:01.53 -
24 Noah Muni FR Father Lopez 1:01.73 -
25 Joshua Davis JR Titusville 1:02.08 -
26 Josiah Johnson JR Astronaut 1:02.28 -
27 Travon Simmons FR Cocoa 1:02.47 -
28 Jaydon Stevenson JR Merritt Island 1:02.98 -
29 Ryland Brady SR Father Lopez 1:03.10 -
30 Max Robinson 6 Holy Trinity 1:04.13 -
31 Jordan Young FR Father Lopez 1:04.76 -
32 RJ Sanz FR West Shore 1:05.09 -
33 Ayush Maddikonda JR West Shore 1:09.81 -
34 Jacob Koster FR Melbourne Central Catholic 1:11.04 -
  Alan Bailey SO Cocoa DNS   
  Lucas Carney FR Melbourne Central Catholic DNS   
  Brayden Miller SO Bishop Moore DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Ryland Brady SR Father Lopez 1:03.10 -
31 Jordan Young FR Father Lopez 1:04.76 -
34 Jacob Koster FR Melbourne Central Catholic 1:11.04 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Dan Ferrer JR Satellite 1:01.07 -
24 Noah Muni FR Father Lopez 1:01.73 -
28 Jaydon Stevenson JR Merritt Island 1:02.98 -
32 RJ Sanz FR West Shore 1:05.09 -
33 Ayush Maddikonda JR West Shore 1:09.81 -
  Lucas Carney FR Melbourne Central Catholic DNS   
  Alan Bailey SO Cocoa DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Dallas Donahue SO Merritt Island 57.93 -
14 Riley Jones SO Titusville 58.27 -
16 Sean Mayo SO Merritt Island 59.21 -
17 Jessie Perez FR Rockledge 59.26 -
20 Elijah Martinez FR Cocoa 1:00.52 -
25 Joshua Davis JR Titusville 1:02.08 -
26 Josiah Johnson JR Astronaut 1:02.28 -
27 Travon Simmons FR Cocoa 1:02.47 -
30 Max Robinson 6 Holy Trinity 1:04.13 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Mark Nonsant SO Bishop Moore 55.83 3
8 Larry Lee SO Astronaut 56.04 1
9 Kaden Koby FR Merritt Island 56.28 -
10 John Shircliff SR Bishop Moore 56.69 -
11 Keyon Carter FR Rockledge 57.49 -
15 Samir Edwards SO Rockledge 58.53 -
18 Tristin Wiler SO Space Coast 59.96 -
19 David Hammer JR Titusville 1:00.39 -
21 Nathan Perrine SO Astronaut 1:00.74 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chandler Smith JR Bishop Moore 51.85 10
2 Brendan O'Quinn SR Father Lopez 52.88 8
3 Owen Jones JR West Shore 54.58 6
4 Aaron Freeman FR Rockledge 55.51 5
5 Josiah Allan 8 Cocoa 55.77 4
7 Cody Causey JR Astronaut 55.87 2
12 Richard Hargrove SR Titusville 57.88 -
23 Andrew Fronk SO Melbourne Central Catholic 1:01.53 -
  Brayden Miller SO Bishop Moore DNS