April 8, 2021
|
East Lake - Tarpon Springs, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 4:35.35 4:24.76 3:37.11 10
2 Dylan Bailey SO Northeast (SP) 5:44.09 4:35.27 3:29.21 8
3 Jacob Braun SO East Lake 3:42.48 4:38.09 3:36.91 6
4 Frank Tenore JR St. Petersburg 4:35.80 4:38.58 5:25.94 5
5 Samuel Howard SR Dunedin 4:09.70 4:40.56 5:14.23 4
6 David Denkler JR Largo 4:11.98 4:46.34 5:29.29 3
7 Jonathan Yacobi SR Largo 3:27.02 4:47.52 5:10.53 2
8 Nickolas Forbes FR St. Petersburg 4:10.23 4:47.62 5:30.77 1
9 Matthew Gunn FR Palm Harbor University 6:06.30 4:48.42 4:10.93 -
10 Avery Reynolds FR St. Petersburg 4:04.28 4:50.80 4:33.36 -
11 Tyler Sutherland SR Dunedin 5:09.66 4:52.13 4:46.29 -
12 Eli Zuppa FR Northeast (SP) 4:45.00 4:53.81 6:10.20 -
13 Hunter Olsen SR Seminole 6:05.21 4:54.52 4:25.07 -
14 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 4:05.00 4:55.17 3:38.43 -
15 Jay Irby JR St. Petersburg 5:01.63 4:55.71 3:35.87 -
16 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 3:53.63 4:55.73 5:07.56 -
17 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 5:33.08 4:57.39 3:43.05 -
18 Ethan Laue SO Seminole 4:07.81 4:58.56 4:28.71 -
19 Nick Pullos SO East Lake 3:35.29 4:59.01 5:52.84 -
20 Eric Cisliek JR Osceola (Seminole) 5:06.42 5:00.41 5:36.46 -
21 Noble O'connor SO Lakewood 3:44.75 5:03.71 3:44.75 -
22 Mark Amin SO Palm Harbor University 5:50.71 5:07.64 5:19.95 -
23 Justin Finley SO Palm Harbor University 4:09.67 5:08.23 4:46.66 -
24 Anthony Santana FR Countryside 5:18.72 5:09.43 4:47.77 -
25 Anthony Young FR East Lake 3:40.07 5:09.95 6:36.74 -
26 Mason Haake FR East Lake 6:06.68 5:10.74 5:38.71 -
27 Keenan Laperriere SO Seminole 4:46.76 5:11.69 4:03.12 -
28 Julius Bloznalis SR Clearwater 6:14.09 5:11.74 3:53.81 -
29 Kenneth Jacek JR Clearwater 6:32.54 5:16.56 3:47.93 -
30 Jayson Farrell SR Clearwater 5:00.77 5:19.96 6:11.16 -
31 Joshua Pu FR Largo 5:03.62 5:26.47 5:19.94 -
32 Lawrence Budo FR Boca Ciega 4:21.68 5:27.10 6:39.07 -
33 Joseph Canete SO Countryside 5:23.55 5:37.03 4:59.96 -
34 Derek Kenney FR Countryside 6:38.68 5:37.86 7:12.46 -
35 Alexander Mishchenko SO Clearwater 6:55.05 5:40.20 5:57.21 -
36 Jaiden Roman JR Pinellas Park 7:30.47 5:46.51 6:35.03 -
37 Mitchell Gregory FR Countryside 4:08.53 5:50.04 4:47.04 -
38 Al Fahad SR Boca Ciega 7:25.52 5:50.80 5:15.72 -
39 Andrew Siegel FR Seminole 7:26.94 5:54.71 6:05.36 -
40 Isreal Harris SO Gibbs 4:44.21 6:13.96 5:25.35 -
41 Jack Plouf FR Lakewood 5:37.44 6:23.45 4:39.92 -
42 Brooke Waring SO Boca Ciega 5:38.79 6:24.98 6:13.43 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
29 Kenneth Jacek JR Clearwater 5:16.56 5:45.05 5:32.39 -
30 Jayson Farrell SR Clearwater 5:19.96 4:12.77 5:29.56 -
31 Joshua Pu FR Largo 5:26.47 6:28.50 6:41.56 -
33 Joseph Canete SO Countryside 5:37.03 5:50.52 4:56.59 -
34 Derek Kenney FR Countryside 5:37.86 4:40.43 5:41.24 -
35 Alexander Mishchenko SO Clearwater 5:40.20 6:31.23 7:08.66 -
36 Jaiden Roman JR Pinellas Park 5:46.51 4:09.49 5:22.26 -
37 Mitchell Gregory FR Countryside 5:50.04 6:32.05 6:21.55 -
38 Al Fahad SR Boca Ciega 5:50.80 6:53.95 5:36.77 -
39 Andrew Siegel FR Seminole 5:54.71 6:30.19 7:09.20 -
40 Isreal Harris SO Gibbs 6:13.96 5:17.87 6:55.10 -
41 Jack Plouf FR Lakewood 6:23.45 5:14.43 4:32.25 -
42 Brooke Waring SO Boca Ciega 6:24.98 7:15.03 5:31.09 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Eli Zuppa FR Northeast (SP) 4:53.81 -
14 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 4:55.17 -
15 Jay Irby JR St. Petersburg 4:55.71 -
17 Adam Foster FR Osceola (Seminole) 4:57.39 -
19 Nick Pullos SO East Lake 4:59.01 -
20 Eric Cisliek JR Osceola (Seminole) 5:00.41 -
21 Noble O'connor SO Lakewood 5:03.71 -
22 Mark Amin SO Palm Harbor University 5:07.64 -
23 Justin Finley SO Palm Harbor University 5:08.23 -
24 Anthony Santana FR Countryside 5:09.43 -
25 Anthony Young FR East Lake 5:09.95 -
26 Mason Haake FR East Lake 5:10.74 -
27 Keenan Laperriere SO Seminole 5:11.69 -
28 Julius Bloznalis SR Clearwater 5:11.74 -
32 Lawrence Budo FR Boca Ciega 5:27.10 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 4:24.76 3:13.28 5:01.83 3:21.22 3:10.63 4:35.35 10
2 Dylan Bailey SO Northeast (SP) 4:35.27 3:42.97 5:13.81 3:26.46 4:04.99 4:57.30 8
3 Jacob Braun SO East Lake 4:38.09 5:17.03 4:04.72 4:43.66 3:17.45 4:01.94 6
4 Frank Tenore JR St. Petersburg 4:38.58 5:34.30 5:37.09 4:13.51 4:38.58 5:17.59 5
5 Samuel Howard SR Dunedin 4:40.56 5:39.48 4:04.09 3:44.45 4:20.92 3:33.23 4
6 David Denkler JR Largo 4:46.34 5:32.16 5:49.34 3:23.31 3:49.08 3:23.31 3
7 Jonathan Yacobi SR Largo 4:47.52 4:24.52 5:45.03 4:33.15 3:50.02 4:21.65 2
8 Nickolas Forbes FR St. Petersburg 4:47.62 4:36.12 5:13.51 3:58.73 4:07.36 6:05.28 1
9 Matthew Gunn FR Palm Harbor University 4:48.42 4:13.81 3:56.51 5:28.80 5:40.34 4:02.28 -
10 Avery Reynolds FR St. Petersburg 4:50.80 3:46.83 5:31.52 4:01.37 4:44.99 4:18.82 -
11 Tyler Sutherland SR Dunedin 4:52.13 4:34.61 5:44.72 5:53.48 4:55.06 3:50.79 -
13 Hunter Olsen SR Seminole 4:54.52 5:59.32 6:19.93 5:23.98 4:39.80 3:40.89 -
16 Nason Hunsinger JR Northeast (SP) 4:55.73 4:17.29 4:20.25 4:37.99 6:15.58 3:29.97 -
18 Ethan Laue SO Seminole 4:58.56 5:34.39 5:28.42 6:16.19 6:22.16 5:07.52 -