March 6, 2021
|
Holy Trinity - Melbourne, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dillon Helzerman SR Satellite 4:30.11 10
2 Aidan Mason JR Satellite 4:33.61 8
3 Dayton Law JR Satellite 4:35.73 6
4 Graeme Burns SR Satellite 4:38.94 5
5 Joshua Shields SR South Florida HEAT 4:43.71 4
6 Logan Chapman SO Space Coast 4:43.78 3
7 Ian Kalra Junior Unattached 4:45.95 2
8 Skyler Jensen 8 Holy Trinity 4:46.31 1
9 Daniel Reinecke JR Heritage 4:46.38 -
10 Brandon Crawford SR Heritage 4:48.11 -
11 Trevor Cross JR Vero Beach 4:49.58 -
12 Garrison Gates FR West Shore 4:50.02 -
13 Hunter Morgan FR South Florida HEAT 4:50.89 -
14 Josiah Price SO Rockledge 4:51.39 -
15 Cristian Calderon SO Rockledge 4:53.50 -
16 Ethan Urichko JR Master's Academy (Oviedo) 4:55.02 -
17 Colin Mcadams SO Sebastian River 4:55.26 -
18 Samuel Oliver SR West Shore 4:56.10 -
19 Seth Day SR Heritage 4:56.48 -
20 Joshua Briley JR Heritage 4:56.53 -
21 Zach Merly JR Master's Academy (Oviedo) 4:56.79 -
22 Riley Burrup JR Viera 4:57.60 -
23 Jonathan Brankamp FR South Florida HEAT 4:58.22 -
24 Tristan Trax SR Vero Beach 4:58.42 -
25 Matthew Allen SR Holy Trinity 4:59.13 -
26 Noah Mcmann FR Sebastian River 4:59.82 -
27 Isaiah Soliz 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 5:01.48 -
28 Quinn Foster   Brevard HEAT 5:04.47 -
29 Austin Harvey SR Cocoa 5:04.66 -
30 Caleb Wilkinson FR Sebastian River 5:05.49 -
31 Michael Daher JR Master's Academy (Oviedo) 5:06.04 -
32 Dylan Maxik JR West Shore 5:08.11 -
33 Ben Gearhart JR Viera 5:08.86 -
34 Matthew Naberhaus FR Viera 5:09.05 -
35 Sage Morrow FR Vero Beach 5:11.23 -
36 Erick Rochette FR Space Coast 5:12.16 -
37 Kai Cromer JR Vero Beach 5:15.71 -
38 Caleb Maruzzella FR Bayside 5:16.13 -
39 Andrew Hill SR Rockledge 5:18.62 -
40 Casey Watts SO Bayside 5:24.52 -
41 Ian Sardella JR Edgewood 5:24.61 -
42 Trenton Gorey Senior Brevard HEAT 5:32.52 -
43 Jacob Spitler JR Brevard HEAT 5:33.58 -
44 Jameson Isom SR West Shore 5:36.47 -
45 Russell Cowan SO Space Coast 5:42.24 -
46 Michael Fernandez FR Master's Academy (Oviedo) 5:52.54 -
47 Harper Noel 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 5:55.42 -
48 Joseph Hanstein FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:57.28 -
49 Travis Davis JR Space Coast 6:00.44 -
50 Kristopher Fisher SR Bayside 6:04.92 -
51 Isaac Leslie 6 Odyssey Charter 6:21.53 -
52 Joshua Cassler 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 6:28.34 -
53 Ethan Mirabal 8 Odyssey Charter 6:37.01 -
54 Luke Summer FR Odyssey Charter 7:02.39 -
  Lukas Diaz JR South Florida HEAT DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Ethan Urichko JR Master's Academy (Oviedo) 4:55.02 -
26 Noah Mcmann FR Sebastian River 4:59.82 -
34 Matthew Naberhaus FR Viera 5:09.05 -
35 Sage Morrow FR Vero Beach 5:11.23 -
40 Casey Watts SO Bayside 5:24.52 -
42 Trenton Gorey Senior Brevard HEAT 5:32.52 -
43 Jacob Spitler JR Brevard HEAT 5:33.58 -
44 Jameson Isom SR West Shore 5:36.47 -
45 Russell Cowan SO Space Coast 5:42.24 -
46 Michael Fernandez FR Master's Academy (Oviedo) 5:52.54 -
47 Harper Noel 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 5:55.42 -
48 Joseph Hanstein FR Pineapple Cove (Palm Bay) 5:57.28 -
49 Travis Davis JR Space Coast 6:00.44 -
50 Kristopher Fisher SR Bayside 6:04.92 -
51 Isaac Leslie 6 Odyssey Charter 6:21.53 -
52 Joshua Cassler 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 6:28.34 -
53 Ethan Mirabal 8 Odyssey Charter 6:37.01 -
54 Luke Summer FR Odyssey Charter 7:02.39 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Josiah Price SO Rockledge 4:51.39 -
17 Colin Mcadams SO Sebastian River 4:55.26 -
20 Joshua Briley JR Heritage 4:56.53 -
21 Zach Merly JR Master's Academy (Oviedo) 4:56.79 -
23 Jonathan Brankamp FR South Florida HEAT 4:58.22 -
24 Tristan Trax SR Vero Beach 4:58.42 -
25 Matthew Allen SR Holy Trinity 4:59.13 -
27 Isaiah Soliz 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 5:01.48 -
28 Quinn Foster   Brevard HEAT 5:04.47 -
30 Caleb Wilkinson FR Sebastian River 5:05.49 -
31 Michael Daher JR Master's Academy (Oviedo) 5:06.04 -
32 Dylan Maxik JR West Shore 5:08.11 -
33 Ben Gearhart JR Viera 5:08.86 -
36 Erick Rochette FR Space Coast 5:12.16 -
37 Kai Cromer JR Vero Beach 5:15.71 -
38 Caleb Maruzzella FR Bayside 5:16.13 -
39 Andrew Hill SR Rockledge 5:18.62 -
41 Ian Sardella JR Edgewood 5:24.61 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dillon Helzerman SR Satellite 4:30.11 10
2 Aidan Mason JR Satellite 4:33.61 8
3 Dayton Law JR Satellite 4:35.73 6
4 Graeme Burns SR Satellite 4:38.94 5
5 Joshua Shields SR South Florida HEAT 4:43.71 4
6 Logan Chapman SO Space Coast 4:43.78 3
7 Ian Kalra Junior Unattached 4:45.95 2
8 Skyler Jensen 8 Holy Trinity 4:46.31 1
9 Daniel Reinecke JR Heritage 4:46.38 -
10 Brandon Crawford SR Heritage 4:48.11 -
11 Trevor Cross JR Vero Beach 4:49.58 -
12 Garrison Gates FR West Shore 4:50.02 -
13 Hunter Morgan FR South Florida HEAT 4:50.89 -
15 Cristian Calderon SO Rockledge 4:53.50 -
18 Samuel Oliver SR West Shore 4:56.10 -
19 Seth Day SR Heritage 4:56.48 -
22 Riley Burrup JR Viera 4:57.60 -
29 Austin Harvey SR Cocoa 5:04.66 -
  Lukas Diaz JR South Florida HEAT DNF -