March 13, 2021
|
Godby - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Morrison JR Lincoln 50.49 10
2 Hayden Moore SR South Walton 50.92 8
3 Jordan Guice SR Rickards 51.23 6
4 Kaveon Ruffin SO Gadsden County 52.64 5
5 Denvantae Roberts SR Gadsden County 52.80 4
6 Jayden Farmer SR Florida High 52.83 3
7 Jordan Washington SO Gadsden County 52.89 2
8 Galen Johnson SR Lincoln 52.90 1
9 Ethan Mason SR Gadsden County 53.14 -
10 Keiwan Ladler SR Suwannee 53.17 -
11 Brian Fuery SR Suwannee 53.45 -
12 Theron Jackson SR FAMU DRS 54.41 -
13 Shane Croston SO Maclay 54.71 -
14 Leonard Arrington JR Godby 55.21 -
15 Trevion Milton SO Suwannee 55.54 -
16 Trey Daniels JR Lincoln 55.99 -
17 Conner Lamon JR South Walton 56.65 -
18 Delvion Zanders FR Godby 57.03 -
19 Jereal Lewis FR Godby 57.05 -
20 Rayshawn Goodman FR Lincoln 57.62 -
21 Jamimichael Holloway SO Godby 58.18 -
22 Michael Hendrix SO Community Christian (Tal) 1:01.05 -
23 Ahman Philmore SO Suwannee 1:01.51 -
24 Charles Waldon SO FAMU DRS 1:04.81 -
25 Grant Payne JR Community Christian (Tal) 1:17.03 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Jereal Lewis FR Godby 57.05 -
21 Jamimichael Holloway SO Godby 58.18 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Kaveon Ruffin SO Gadsden County 52.64 5
12 Theron Jackson SR FAMU DRS 54.41 -
18 Delvion Zanders FR Godby 57.03 -
24 Charles Waldon SO FAMU DRS 1:04.81 -
25 Grant Payne JR Community Christian (Tal) 1:17.03 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Shane Croston SO Maclay 54.71 -
15 Trevion Milton SO Suwannee 55.54 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Keiwan Ladler SR Suwannee 53.17 -
14 Leonard Arrington JR Godby 55.21 -
20 Rayshawn Goodman FR Lincoln 57.62 -
22 Michael Hendrix SO Community Christian (Tal) 1:01.05 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jordan Washington SO Gadsden County 52.89 2
8 Galen Johnson SR Lincoln 52.90 1
11 Brian Fuery SR Suwannee 53.45 -
16 Trey Daniels JR Lincoln 55.99 -
17 Conner Lamon JR South Walton 56.65 -
23 Ahman Philmore SO Suwannee 1:01.51 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 David Morrison JR Lincoln 50.49 10
2 Hayden Moore SR South Walton 50.92 8
3 Jordan Guice SR Rickards 51.23 6
5 Denvantae Roberts SR Gadsden County 52.80 4
6 Jayden Farmer SR Florida High 52.83 3
9 Ethan Mason SR Gadsden County 53.14 -