March 11, 2021
|
Northside Christian - St. Petersburg, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 9:38.48 10
2 Kirin Karver SO Berkeley Prep 9:39.01 8
3 Jon Eide SR Calvary Christian (Clr) 9:45.88 6
4 Frank Tenore JR St. Petersburg 10:13.46 5
5 Sean Koletsos JR Clearwater Central Catholic 10:16.85 4
6 Luke Doyle SR Berkeley Prep 10:17.47 3
7 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 10:21.04 2
8 Liam Perkins SO Seffner Christian 10:25.33 1
9 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 10:27.65 -
10 Zachery Florendo JR Calvary Christian (Clr) 10:33.03 -
11 Riley Miller SR Tampa Catholic 10:40.35 -
12 Chris Toomey FR Calvary Christian (Clr) 10:42.84 -
13 Braedon Miner FR Admiral Farragut 10:43.65 -
14 Peter Fiorillo SO St. Petersburg Catholic 10:44.19 -
15 Stuart Sonheim SO Countryside 11:01.93 -
16 Austin Kilian SR Countryside 11:06.58 -
17 Jude Mullen FR Seffner Christian 11:12.37 -
18 Jack Garcy FR Tampa Catholic 11:19.19 -
19 Eli Zuppa FR Northeast (SP) 11:23.58 -
20 Nolan Vigue FR Boca Ciega 11:30.90 -
21 Pacey Cronin JR Admiral Farragut 11:55.14 -
22 Jeremiah Fictum SO Northeast (SP) 11:55.35 -
23 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 11:57.49 -
24 James Ruggles FR Lennard 12:10.49 -
25 David Galeano JR Lennard 12:26.71 -
26 Luke Phommachanh JR St. Stephens Episcopal 12:31.20 -
27 David Neal JR Clearwater Central Catholic 12:38.67 -
28 Mark Winn FR Seffner Christian 12:43.75 -
29 Nolan Workman 8 Northside Christian 12:47.97 -
30 Brendan Macking FR Northside Christian 12:56.18 -
31 Andrew Siegel FR Seminole 13:13.69 -
32 Caiden Schuller FR St. Petersburg 13:22.80 -
33 Skylar Phu FR Seminole 13:28.98 -
34 Chase Workman JR Northside Christian 13:29.35 -
35 Joshua Sket SO St. Stephens Episcopal 13:42.28 -
36 Scott Richarz JR Clearwater Central Catholic 13:42.69 -
37 Eli Richard FR St. Petersburg 14:07.94 -
38 Jake Rice SO Seminole 14:15.18 -
39 Andre Cardona SR St. Petersburg Catholic 15:07.30 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Zachery Florendo JR Calvary Christian (Clr) 10:33.03 -
17 Jude Mullen FR Seffner Christian 11:12.37 -
24 James Ruggles FR Lennard 12:10.49 -
25 David Galeano JR Lennard 12:26.71 -
26 Luke Phommachanh JR St. Stephens Episcopal 12:31.20 -
27 David Neal JR Clearwater Central Catholic 12:38.67 -
28 Mark Winn FR Seffner Christian 12:43.75 -
29 Nolan Workman 8 Northside Christian 12:47.97 -
30 Brendan Macking FR Northside Christian 12:56.18 -
31 Andrew Siegel FR Seminole 13:13.69 -
32 Caiden Schuller FR St. Petersburg 13:22.80 -
33 Skylar Phu FR Seminole 13:28.98 -
34 Chase Workman JR Northside Christian 13:29.35 -
35 Joshua Sket SO St. Stephens Episcopal 13:42.28 -
36 Scott Richarz JR Clearwater Central Catholic 13:42.69 -
37 Eli Richard FR St. Petersburg 14:07.94 -
38 Jake Rice SO Seminole 14:15.18 -
39 Andre Cardona SR St. Petersburg Catholic 15:07.30 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Stone JR Osceola (Seminole) 9:38.48 10
2 Kirin Karver SO Berkeley Prep 9:39.01 8
3 Jon Eide SR Calvary Christian (Clr) 9:45.88 6
4 Frank Tenore JR St. Petersburg 10:13.46 5
5 Sean Koletsos JR Clearwater Central Catholic 10:16.85 4
6 Luke Doyle SR Berkeley Prep 10:17.47 3
7 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 10:21.04 2
8 Liam Perkins SO Seffner Christian 10:25.33 1
9 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 10:27.65 -
11 Riley Miller SR Tampa Catholic 10:40.35 -
12 Chris Toomey FR Calvary Christian (Clr) 10:42.84 -
13 Braedon Miner FR Admiral Farragut 10:43.65 -
14 Peter Fiorillo SO St. Petersburg Catholic 10:44.19 -
15 Stuart Sonheim SO Countryside 11:01.93 -
16 Austin Kilian SR Countryside 11:06.58 -
18 Jack Garcy FR Tampa Catholic 11:19.19 -
19 Eli Zuppa FR Northeast (SP) 11:23.58 -
20 Nolan Vigue FR Boca Ciega 11:30.90 -
21 Pacey Cronin JR Admiral Farragut 11:55.14 -
22 Jeremiah Fictum SO Northeast (SP) 11:55.35 -
23 Jack Sokolowski JR Admiral Farragut 11:57.49 -