March 6, 2021
|
Pensacola Washington - Pensacola, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Francisco Ramirez SR Pace 9:52.93 10
2 Jonathan Tutton JR Pensacola Christian 10:05.57 8
3 Kaleb Hollins SO Choctawhatchee 10:12.40 6
4 Chris Flores SR Fort Walton Beach 10:16.90 5
5 Cade Seeber SR Gulf Breeze 10:19.32 4
6 William Armbruster JR Choctawhatchee 10:23.72 3
7 Gehrig Gesch SO Niceville 10:25.00 2
8 Jacob Talmadge SR Fort Walton Beach 10:32.65 1
9 Grant Chastain FR Fort Walton Beach 10:39.25 -
10 Luke Morris JR Navarre 10:48.15 -
11 Ian Masterson JR Niceville 10:53.72 -
12 Zachary Brainerd SO Choctawhatchee 10:55.79 -
13 Todd Wendel SR Niceville 10:56.18 -
14 Hal Tubbs SO Washington (Pensacola) 10:57.25 -
15 Henry Casey SO West Florida 11:00.28 -
16 Samuel Megginson JR Tate 11:04.07 -
17 Marc Johnson SR Pensacola Christian 11:05.03 -
18 William Creighton SR Gulf Breeze 11:07.25 -
19 James Purify III SO Pine Forest 11:15.57 -
20 Gavin Anthony SO Navarre 11:28.97 -
21 Joshua Spooneybarger SR Gulf Breeze 11:34.26 -
22 Kobi Menser SR Tate 11:34.72 -
23 Branden Heinke SR Navarre 11:37.00 -
24 Carson Younger SO Washington (Pensacola) 11:43.11 -
25 Nathan Hicks JR Pace 11:43.75 -
26 Cody Smith JR Milton 11:45.03 -
27 John Popovich SR Escambia 11:48.00 -
28 Arthur Branton SO West Florida 11:55.86 -
29 James Dornholdt JR Escambia 12:01.93 -
30 Dylan McArty FR Crestview 12:11.25 -
31 Hayes Densman JR Milton 12:15.50 -
32 Michael Cody SO Northview 12:30.86 -
33 Gavin Schroer SO Crestview 12:35.75 -
34 Dylan Hansen FR Crestview 12:35.97 -
35 Ashton Ray JR Northview 12:57.36 -
36 David Lamb SR Northview 13:05.86 -
37 Connor Slack SR Escambia 13:41.32 -
38 Korben Creel SR Tate 13:47.03 -
39 Christopher Johnson SO Pensacola 14:20.93 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Ian Masterson JR Niceville 10:53.72 -
13 Todd Wendel SR Niceville 10:56.18 -
16 Samuel Megginson JR Tate 11:04.07 -
19 James Purify III SO Pine Forest 11:15.57 -
20 Gavin Anthony SO Navarre 11:28.97 -
22 Kobi Menser SR Tate 11:34.72 -
24 Carson Younger SO Washington (Pensacola) 11:43.11 -
26 Cody Smith JR Milton 11:45.03 -
27 John Popovich SR Escambia 11:48.00 -
28 Arthur Branton SO West Florida 11:55.86 -
29 James Dornholdt JR Escambia 12:01.93 -
30 Dylan McArty FR Crestview 12:11.25 -
31 Hayes Densman JR Milton 12:15.50 -
32 Michael Cody SO Northview 12:30.86 -
33 Gavin Schroer SO Crestview 12:35.75 -
34 Dylan Hansen FR Crestview 12:35.97 -
35 Ashton Ray JR Northview 12:57.36 -
36 David Lamb SR Northview 13:05.86 -
37 Connor Slack SR Escambia 13:41.32 -
38 Korben Creel SR Tate 13:47.03 -
39 Christopher Johnson SO Pensacola 14:20.93 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Francisco Ramirez SR Pace 9:52.93 10
2 Jonathan Tutton JR Pensacola Christian 10:05.57 8
3 Kaleb Hollins SO Choctawhatchee 10:12.40 6
4 Chris Flores SR Fort Walton Beach 10:16.90 5
5 Cade Seeber SR Gulf Breeze 10:19.32 4
6 William Armbruster JR Choctawhatchee 10:23.72 3
7 Gehrig Gesch SO Niceville 10:25.00 2
8 Jacob Talmadge SR Fort Walton Beach 10:32.65 1
9 Grant Chastain FR Fort Walton Beach 10:39.25 -
10 Luke Morris JR Navarre 10:48.15 -
12 Zachary Brainerd SO Choctawhatchee 10:55.79 -
14 Hal Tubbs SO Washington (Pensacola) 10:57.25 -
15 Henry Casey SO West Florida 11:00.28 -
17 Marc Johnson SR Pensacola Christian 11:05.03 -
18 William Creighton SR Gulf Breeze 11:07.25 -
21 Joshua Spooneybarger SR Gulf Breeze 11:34.26 -
23 Branden Heinke SR Navarre 11:37.00 -
25 Nathan Hicks JR Pace 11:43.75 -