March 6, 2021
|
South Walton - Santa Rosa Beach, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jordan Washington SO Gadsden County 2:07.06 2:00.71 10
2 Eli Holbrook JR Mosley 2:09.22 1:51.13 8
3 Glen Bruce JR Niceville 2:09.99 1:58.29 6
4 Jayden Farmer SR Florida High 2:11.01 2:12.32 5
5 Matthew Matson SO North Bay Haven 2:13.46 2:04.12 4
6 Rickey Forbes JR Port St. Joe 2:14.82 1:42.47 3
7 Logan Ambs FR South Walton 2:15.01 1:45.31 2
8 Mike Ferrell SO South Walton 2:15.04 2:35.30 1
9 Cooper Breeze SO Niceville 2:16.26 2:33.98 -
10 Tanner Krebsbach SR Niceville 2:17.59 2:35.48 -
11 Zane Jordan FR South Walton 2:17.83 2:35.75 -
12 Tommy Bush SO Marianna 2:19.19 2:21.98 -
13 Austin Burke JR Freeport 2:19.93 2:46.52 -
14 Tobias Siren FR Niceville 2:20.06 1:53.45 -
15 Lawrence Bishop JR Maclay 2:20.49 2:26.11 -
16 Roman Holmes 8 Rutherford 2:20.78 1:41.37 -
17 Xavier England FR Florida High 2:20.81 2:33.49 -
18 Dean Wright SO Florida High 2:22.18 2:50.62 -
19 Aiden Merrit FR Maclay 2:23.48 2:00.53 -
20 Romero Black SO Rutherford 2:26.41 1:43.96 -
21 Eli Mears JR Maclay 2:28.36 1:54.24 -
22 Jabari Reed SO Bay 2:28.46 2:58.16 -
23 Emmanuel Morgan JR Marianna 2:28.67 2:15.29 -
24 Russell Dunn FR Port St. Joe 2:29.74 1:55.30 -
25 Damion Chandler SO Gadsden County 2:29.79 1:44.86 -
26 Nate Smith FR Mosley 2:30.61 3:08.27 -
27 Callahan McCarthy 7 Dothan High School 2:32.41 2:01.93 -
28 Marcus Webb SO Freeport 2:32.74 3:07.87 -
29 Deondre Sims   Marianna 2:32.88 2:14.54 -
30 Chase Betha SO Marianna 2:33.52 2:05.89 -
31 D'elton Rumph SR Bay 2:33.56 2:05.92 -
32 Eukovi Smith JR Gadsden County 2:35.63 2:02.95 -
33 Kristof Darvai SO Mosley 2:37.31 3:21.36 -
34 Sebastian Owens FR North Bay Haven 2:37.88 2:11.04 -
35 John Cullen FR Port St. Joe 2:42.68 2:11.77 -
36 Beckham Tripp FR Freeport 2:44.92 3:19.56 -
37 Myles Taylor JR Mosley 2:48.79 2:01.53 -
38 Charlie Holmes 7 North Bay Haven 2:52.62 2:26.73 -
39 Luis Lopez SO Paxton 2:56.03 3:01.31 -
40 JayKwon Conerly JR Bay 2:57.09 2:51.78 -
41 Kenneth McManigal JR Bay 3:02.38 2:29.56 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jordan Washington SO Gadsden County 2:31.21 2:07.06 2:10.88 2:04.52 10
5 Matthew Matson SO North Bay Haven 1:46.77 2:13.46 1:49.44 1:38.76 4
9 Cooper Breeze SO Niceville 2:27.16 2:16.26 2:25.80 2:24.44 -
14 Tobias Siren FR Niceville 2:03.26 2:20.06 1:43.65 3:00.68 -
15 Lawrence Bishop JR Maclay 2:57.02 2:20.49 2:47.19 2:34.54 -
18 Dean Wright SO Florida High 2:34.98 2:22.18 2:44.93 2:07.97 -
19 Aiden Merrit FR Maclay 2:43.57 2:23.48 2:33.53 1:50.48 -
23 Emmanuel Morgan JR Marianna 1:44.07 2:28.67 1:50.02 2:43.54 -
25 Damion Chandler SO Gadsden County 1:58.34 2:29.79 1:50.85 2:49.27 -
29 Deondre Sims   Marianna 2:19.12 2:32.88 2:11.48 2:17.60 -
31 D'elton Rumph SR Bay 3:19.63 2:33.56 1:52.10 3:15.03 -
33 Kristof Darvai SO Mosley 3:10.35 2:37.31 1:54.84 3:13.50 -
37 Myles Taylor JR Mosley 2:53.86 2:48.79 2:47.11 2:09.97 -
38 Charlie Holmes 7 North Bay Haven 3:04.71 2:52.62 2:28.46 2:25.00 -
41 Kenneth McManigal JR Bay 2:51.44 3:02.38 2:24.08 3:06.03 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Mike Ferrell SO South Walton 2:15.04 2:46.10 1:39.93 2:09.64 1:56.14 1:56.14 2:20.45 1
11 Zane Jordan FR South Walton 2:17.83 2:01.29 2:39.89 2:27.48 2:31.62 2:53.67 2:20.59 -
12 Tommy Bush SO Marianna 2:19.19 1:45.79 2:37.29 1:58.32 2:15.02 1:51.36 1:49.96 -
17 Xavier England FR Florida High 2:20.81 2:25.04 2:43.34 2:53.20 2:40.53 1:41.39 2:18.00 -
21 Eli Mears JR Maclay 2:28.36 2:29.85 2:29.85 2:16.50 2:25.40 2:19.46 2:41.72 -
24 Russell Dunn FR Port St. Joe 2:29.74 2:17.76 2:14.77 2:49.21 1:55.30 2:17.76 2:59.69 -
26 Nate Smith FR Mosley 2:30.61 2:45.68 2:27.60 1:49.95 2:50.19 2:45.68 1:54.47 -
27 Callahan McCarthy 7 Dothan High School 2:32.41 3:08.99 3:04.42 2:49.18 2:50.70 1:54.31 3:04.42 -
28 Marcus Webb SO Freeport 2:32.74 1:59.14 2:03.72 1:53.03 2:25.11 3:07.87 2:09.83 -
30 Chase Betha SO Marianna 2:33.52 2:56.55 2:02.82 1:59.75 1:56.68 2:05.89 2:45.81 -
32 Eukovi Smith JR Gadsden County 2:35.63 3:20.77 2:21.63 2:21.63 1:59.84 2:58.98 1:52.06 -
34 Sebastian Owens FR North Bay Haven 2:37.88 2:17.36 3:20.51 3:20.51 1:50.52 2:53.67 3:20.51 -
35 John Cullen FR Port St. Joe 2:42.68 2:21.54 3:08.71 3:26.61 3:08.71 2:00.39 3:07.09 -
36 Beckham Tripp FR Freeport 2:44.92 3:24.50 3:19.56 2:38.33 2:59.77 3:19.56 2:56.47 -
39 Luis Lopez SO Paxton 2:56.03 2:26.11 2:50.75 3:20.68 3:34.76 2:24.35 2:57.79 -
40 JayKwon Conerly JR Bay 2:57.09 3:50.22 2:41.16 3:34.28 3:37.82 2:03.97 2:12.82 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
2 Eli Holbrook JR Mosley 2:04.06 2:09.22 1:51.13 2:27.31 2:27.31 8
3 Glen Bruce JR Niceville 1:55.70 2:09.99 2:45.09 1:44.00 2:45.09 6
4 Jayden Farmer SR Florida High 2:18.87 2:11.01 1:50.05 2:31.98 2:20.18 5
6 Rickey Forbes JR Port St. Joe 2:13.48 2:14.82 2:40.44 1:58.65 1:59.99 3
7 Logan Ambs FR South Walton 1:45.31 2:15.01 2:43.37 2:55.52 1:45.31 2
10 Tanner Krebsbach SR Niceville 2:53.37 2:17.59 2:01.08 2:42.36 2:57.50 -
13 Austin Burke JR Freeport 1:40.75 2:19.93 2:17.14 2:21.33 2:31.13 -
16 Roman Holmes 8 Rutherford 1:56.85 2:20.78 1:44.18 2:40.49 2:50.35 -
20 Romero Black SO Rutherford 2:20.56 2:26.41 2:22.02 2:10.31 2:17.63 -
22 Jabari Reed SO Bay 2:01.74 2:28.46 2:00.26 2:38.86 2:24.01 -